Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Disco 2 TD5 проблем с електрониката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Disco 2 TD5 проблем с електрониката

    Не знам как да го дефинирам но от вчера имам следния проблем с джипа, задните габарити светят независимо от положението на лоста (автоматик). След като си поиграх , т.е. превключих от бързи на бавни, включвах изключвах за малко светна и лампата за спускане по наклон после изгасна, но светлините не спират. Не знам къде да отида да диагностицират, може би само МотоПфое ще свърши работа ?

  • #2
    До: Disco 2 TD5 проблем с електрониката

    Първоначално публикуван от bobiander Преглед на мнение
    задните габарити светят независимо от положението на лоста (автоматик).
    Що пък скоростния лост те се управляват от ключа за светлините
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Disco 2 TD5 проблем с електрониката

      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
      Що пък скоростния лост те се управляват от ключа за светлините
      Може би има впредвид светлините за заден ход
      ---------------------
      Шофирайте разумно!
      [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

      Коментар


      • #4
        До: Disco 2 TD5 проблем с електрониката

        Да всъщност са те, но когато превключа на задна , без да имам ключ в контакта, светва цялото табло и започва да прави разните чекове преди палене

        Коментар


        • #5
          До: Disco 2 TD5 проблем с електрониката

          Качи я на канал. С малко чупене на ръце извади всеки куплунг който видиш (може да се консултираш с мануел), ако имаш пистолет за топъл въздух ( може и с въздух под налягане) го подсушаваш пръскаш го със контактспрей, изчакваш малко и включваш. Ако имаш време направи същото и с раздатката. На ръчната скоростна кутия някой от датчиците се намират на такова място, че ако имаш телефона на татко Барба, направо му звъни за автомата не знам.. но със сигурност Мануел знае

          Успех
          LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
          LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
          [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

          Коментар


          • #6
            До: Disco 2 TD5 проблем с електрониката

            вместо да караш на сляпо - погледни в RAVE за wiring diagrams - има секция с описание кой куплунг за какво е и къде разпраща сигналите + описание къде се намира -
            тръгни от C0675
            Description: Selector - Automatic transmission
            Location: Lower rear of engine - LH side
            от там сигнала отива в ECU-то на трансмисията - после има връзки през други конектори до BCU-то - щом ти светва всичко, според мен, някъде дава на маса и BCU-то се шашка - а BCU-to (Body Control Unit) управлява почти всичко - аларма, светлини, табло, прозорци ...

            успех
            LR Disco II, Td5

            Коментар


            • #7
              До: Disco 2 TD5 проблем с електрониката

              Сутринта оставих джипа в МотоПфое да видим какво ще измислят там , защото след като обясних симптомите ме гледаха доста очудено и общо взето взеха да ми приказват разни неща колкото да не кажат нищо ...

              Коментар


              • #8
                До: Disco 2 TD5 проблем с електрониката

                Сигурно от радост, че не светка и не мига таблото, вчера Боби се е отдал на алкохол и жени или днес са го налазили тълпи клиенти с желание да му дават купища пари , та няма време да публикува снимки , но проблема се оказа в куплунга до теглича ......
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  До: Disco 2 TD5 проблем с електрониката

                  Да малко се забавих, но ето първо ще кача кое беше предизвикало проблема, на прикачените снимки в темата.

                  А ето и пътя който преминах за решаването.

                  Първо, както бях решил си запазих час в МотоПфое, за диагностика. Още преди да започне тя (всъщност не се осъществи) ми се подхвърлиха реплики от рода: Най-вероятно BCU-то е заминало и т.н.

                  След като вкарах джипа в 10 сутринта до 5 следобяд той си стоя на паркинга и не успя върху него да се осъществи безкрайно сложната диагностика. В 6 бях там и си извадих возилото от там и както се убедих там е последното място на което бих си поправил колата. На подобни на моя джип (година на произв 2000) се наслушах на реплики че били дартаняни и т.н. явно моите 50 лв за диагностика са различни от тези които карат по-нова кола но карай.

                  Сега да разкажа как проблема се острани.

                  Искам да благодаря изключително много на Дядо Владо за помоща която ми оказа. След като в събота за около час прегледа кабелите отдолу и видими проблеми не се откриха, неделя той реши да погледне и буксата за светлините на ремаркето. И там се оказа проблема. Както се вижда на снимките буксата си беше направо заварена, след изрязването й преблемите по джипа престанаха, вече не мига като коледна елха.

                  Дядо Владо се оказа прав, вчера се бях отдал на поливане на случая с разни каки та не можах достатъчно бързо да разкажа тази история.
                  Прикачени файлове

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X