Обява

Свий
Няма добавени обяви.

diff guard, BA121A за Дискавъри 2 - просто не стават

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • diff guard, BA121A за Дискавъри 2 - просто не стават

    с последната поръчка си взех и 2 гарда за диференциалите от 5мм ламарина, поцинковани, абе направени - и ужким ставали за диско 2 ... да ама не, като се пробвахме да ги сложим, се оказа, че просто не стават - няма достатъчно място между рейките/щангите отпред и диференцияла за да се монтира. За отзад, може и да се сложи, но конструкцията е такава, или поне на мен ми се струва де, че може много лесно да се затрие ... незнам - ако някой с диско 1/дефендер 90/110 ги иска и му паснат на дифовете - да се обажда ...
    LR Disco II, Td5

  • #2
    До: diff guard, BA121A за Дискавъри 2 - просто не стават

    Дай цена.Отдавна съм го замислил...
    Или ми звънни на 0889 53 13 79.Мартин
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #3
      До: diff guard, BA121A за Дискавъри 2 - просто не стават

      ... 50лв. примерно ... ама трябва да си ги премериш, задължително, да видиш дали ще ти станат ...

      edit:
      (запазени за бат'Марто до неделя...)

      ... и Извинете за 'базара' ... идеята ми беше просто да споделя, че точно този модел гардове не стават за Диско 2 - въпреки, че са обявени за този модел
      Последно редактирано от damyan_rm; 01-12-08, 14:21.
      LR Disco II, Td5

      Коментар


      • #4
        До: diff guard, BA121A за Дискавъри 2 - просто не стават

        сега се сетих, че можеше и с флекса да отнемем 1-2 см. от гривната там дето опира в панхард род-а и да го сложим - ще пробваме и ще докладвам
        LR Disco II, Td5

        Коментар


        • #5
          До: diff guard, BA121A за Дискавъри 2 - просто не стават

          Като не питате на време така става Трябва да се свалят щангите, На Д1 също.

          Коментар


          • #6
            До: diff guard, BA121A за Дискавъри 2 - просто не стават

            Здравей.

            Аз също си взех диф гард.
            Сваля се щангата и се набива внимателно върху дифа. Пасна перфектно. целия монтаж отне около 20 минути.

            Дифгарда го купих от паддок.

            Поздрави
            LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
            LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
            [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

            Коментар


            • #7
              До: diff guard, BA121A за Дискавъри 2 - просто не стават

              Дамяне,до колкото разбирам е възможно да се монтира при теб,така че успех!Аз и без това няма да мога да го взема до 10-ти.Успех с монтажа!
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #8
                До: diff guard, BA121A за Дискавъри 2 - просто не стават

                другото голямо притеснение е, че долната част на гарда, която стърчи напред и идва под кривката на щангата, и в предвид, че щангата е фиксирана в дясно за шасито, а вляво за моста - и при артикулация макс нагоре на дясно предно колело - ще подпре (гарда) щангата и ще се измъкне - дали пък просто не са мислени само за лифтвани окачвания където хода нагоре е горе-долу същия, но пък всичко друго е 5см по-долу ... ох незнам - времето ми е кът - ще го мисля/пробвам на спокойствие ... може и да сме се подлъгали от това че предницата беше подпряна на подемника за средата на радиусарма т.е. моста е бил вече почти горе и тези 4-5 см дето оставаха и нисе сториха твърде малко между гривната и щангата да са достатъчни за оставащия минимален ход на моста ...

                апропо, а дали няма да успея да вмъкна гривната без да свалям щангата, ако моста увисне свободно надолу ... т.е. да се вдигне предницата за шасито или там където е тампона на радиусарм-а?
                LR Disco II, Td5

                Коментар


                • #9
                  До: diff guard, BA121A за Дискавъри 2 - просто не стават

                  Не знам. Според мен не си вкарвай такива филми.

                  Щангата се сваля за 5 минути. Пръскаш с ВД-40, чакаш 3 минути и за 2 развиваш гайката. от там нататаък е лесно. Ще направя снимка и ще ти покажа как е станало при мен. Абе не че не ни изпоти докато го монтираме ама не беше чак толкова трудно, а си беше и 40 градуса.

                  Успех
                  LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                  LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                  [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X