Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулатор за Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Акумулатор Land Rover

    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
    Ясене,колко най-много би захранил Дисковия алтернатор?Ако че си купих 75 Ач...Т.е с колко е преоразмерен?
    Стига с тия алтернатори бре. Ще захрани и 200Ah. Големината на акумулатора НЕ зависи от алтернатора. Алтернатора си има ограничение по ток и НЯМА да изгори от голям акумулатор, ако всичко по системата е в ред.

    Просто за да не пада акумулатора, трябва да може вътре да се вкарва повече ток, отколкото се харчи. Колко ток се харчи си зависи от возилото. Колко може да даде алтернатора - зависи си от него. Колко има запас в акумулатора - зависи си от акумулатора.

    По-големия акумулатор ти дава по-голяма запас, при авария, при ползване на лебедка, и при други подобни ситуации, в които не разчиташ на алтернатора, или сам той не може да смогне. Като изключим теглото му, по-големия акумулатор винаги е в плюс, независимо от възможностите на останалите компоненти, ако всичко в системата е в ред.

    ПП: Алтернатора ти е предполагам 50-80 амперов. На коли, ползващи същия алтернатор, можеш да намериш и 2 по 75Ah акумулатори, че и 2 по 100Ah, фабрично. На някогашния ми бус Ford Transit бяха два акумулатора по 75Ah, с 40 амперов алтернатор. По тоя бус се троши какво ли не друго, но не и алтернатора.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      До: Акумулатор Land Rover

      С една дума - има тема за акумулатрите, но някой не я е чел.

      Коментар


      • #63
        До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

        Първоначално публикуван от priap Преглед на мнение
        Прав си колега!
        Аз например когато си го купувах моя на българсия пазар нямаше много такива за продаване!! В Пловдив имаше 2 в ужасно състояние, Карлово имаше един зле и от там в София на Горубляне имаше само един!!!!!
        А и за тази цена за която търсих.
        Вчера го пробвах на снега и мога да кажа че се държи много добре. Но гумите ми са Мишелин за сняг.
        Моя е дизел и без проблеми пали, акомулатора е на 2 години!!!
        И така.
        Аз май съм за смяна на акумулатор. Препоръчай ми някой оптимален - като за нас
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #64
          До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

          Ами моя е някакъв непознат за мен. Сух е .
          А като взимаш нов не знам кой да ти препоръчам, но мога утре да видя марката на моя.
          Но според мен се гледа ампеража и си взимаш същия.
          Новото си е ново!!!
          [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

          Коментар


          • #65
            До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

            Май Монбат са добро съчетание цена - качество.
            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

            Коментар


            • #66
              До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

              Аз препоръчвам бош за дизела.На мен нещо монбат и искра ми изкарват гаранцията и до там.Мисля , че ако се вложят малко повече средства в акумулатора, ще може да ти служи надеждно за по дълъг период от време , ако мислиш това да е твоя автомобил.
              FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

              Коментар


              • #67
                До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                За дизеловия модел се препоръчва 75 амперчасов акумулатор (type 096). Ориентирал съм се към Бош. Според вас каква е нормалната му цена ,,Сухият" по-добър ли е откъм дълготрайност и стартов ток при отрицателни температури
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #68
                  До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                  В един каталог гледам че за дизеловия Фрийлендър дават акумулатор 77Ah със стартов ток 780A

                  Коментар


                  • #69
                    До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                    Това за 75 амперчаса го прочетох в книжката на колата. Предполагам, че 77 амперчаса е по-добре. Би ли ми препоръчал конкретен артикул на разумна цена
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • #70
                      До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                      Това за 75 амперчаса го прочетох в книжката на колата. Предполагам, че 77 амперчаса е по-добре. Би ли ми препоръчал конкретен артикул на разумна цена
                      Не мога да препоръчам нищо конкретно.Каквото и да купиш щом му изтече гаранцията се готви за изненади.Купувал съм няколко акумулатора от магазинче което се намираше след банята на Славия.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                        Само да вметна, че и аз съм за Бош /в тоя случай/, ама нали някой път, като пазаруваме се гледа и цената. То е все едно да си вземеш маратонки NIKE или NIKI. Та, от по-евтините общо взето и лично /на едно пежо 306 дизел/ и от познати чувам, че в последно време за Монбат се говорят добри отзиви.
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                        Коментар


                        • #72
                          До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                          Аз лично съм за сух ( 2 години нямам проблеми!!!Марката ще я вида тия дни че много студ и лед), а дали Бош или монбат е въпрос на колко пари ти се дават. Даже и с Бош ако имаш дървено динамо и някви оттечки ще се скапе скоро! Аз лично бих си взел Монбат защото не ми се дават пари като и двата до 2 години са заминали.
                          [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                          Коментар


                          • #73
                            До: Акумулатор Land Rover

                            2 години е обичайният гаранционен срок за най-дървените (обслужваеми) батерии с течен електролит и тапи на винт.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Акумулатор Land Rover

                              Преди започването на зимата си купи Banner Power Bull 100Ah има серия която се прави само с ляв "+" като за нас. И съм много доволен. Гаранцията е 3 години. Бях харесал друг от същия тип и марка, но по-голям по размер ама на Рейнджа не му е много широко мястото за акумулатора. Взех го за 240лв. Забравих да спомена, че е необслужваем.
                              Land Rover Range Rover 2,5 DT
                              Land Rover Discovery 200 TDI
                              BMW F650ST - RIP
                              "Совите не са това което са"

                              Коментар


                              • #75
                                До: Акумулатор Land Rover

                                За Banner чувам добри неща дори купихме тази година два за служебните коли. Продавачите ни ги препоръчаха пред Монбат.
                                Range Rover P38 2.5DT
                                Audi A4 1.8T quattro
                                [B]"Ако нищо друго не ти свърши работа - прочети инструкциите."[/B]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X