Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Провиснала задна врата на Диско 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Провиснала задна врата на Диско 1

    Днес скъсах остичката на долната панта на задната пета врата. Това поради необятната ми техническа грамотност и кадърност. Сигурно ми е давала сигнали, но кой да ги види. Криво-ляво затворих вратата, обезкостих я отвътре и отвън, после я отворих внимателно и развих тази част на пантата, която е хваната към купето. Сега съм накиснал пантата, за да се пробвам да извадя остичката от там. Смятам да пробвам с избиване.
    Греша ли И удачно ли е да блъскам и по тази част, която е на вратата, защото и там остана част от остта
    Не намерих в качените документации нищо за пантите и не знам как се монтира въпросната ос. На първо време сигурно ще сложа подходящ болт вместо ос и няма да ползвам вратата, но ще съм задължен на всякаква сламка, за която да се хвана, преди да съм направил по-голяма беля

    Коментар


    • До: Провиснала задна врата на Диско 1

      Ще ти дам сламка. Карам със скъсана ос на горната панта /изцяло прекъсната/и частично на долната панта 4 години. А преди 2 седмици Слави-Ирландеца ме пита как така съм направил да ми се затваря вратата толкова лесно А иначе имам едни панти от половин година при Дядо Владо, ама все не стига време за това. Карай си така.
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • До: Провиснала задна врата на Диско 1

        Аз имам същият проблем.Утре ще се помъча да я коригирам по описаните начини, и ще споделя ефекта.
        Мога ли да помоля някой колега със 5 врато да направи 1 снимка на багажника, обаче със пуснати седални на 1-ва позиция, и плътно прибрани зад предните седалки. Благодаря предварително.

        Съобщение от модератор:
        Моля използвайте,
        главни букви, точки, запетаи и други препинателни знаци.
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-01-10, 21:07.

        Коментар


        • От: Провиснала задна врата на Диско 1

          Малко снимков матрЯл за задната вече НЕпровиснала врата на Диското.
          Прикачени файлове
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • От: Провиснала задна врата на Диско 1

            Както някои колеги са описали по напред, като се свали кората на задната врата се виждат още два болта, които по принцип са скрити от кората. Това са оградените в червено болтове от втората снимка. После е лесно, охлабват се, вратата се повдига /може да се подпре отдолу или да я задържи някой/ и болтовете пак се затягат. Сега вече вратата не дере в пода и се затваря като на хладилник, поне при мен се получи.
            След като бях свалил кората използувах случая да посмажа механизмите които се виждат на сн. 1. Явно това им се случва за първи път след Солихъл. В резултат вратата /ключалка, дръжка/ взеха буквално да се контролират с малкото пръстЕ . Ееее голем кеф ! Вратата която само аз успявах да отварям и затварям с две ръце, голяма сила и чалъм вече е един прекрасно действащ механизъм. Това се случи преди около месец и все още е така, значи не е случайно. Хе хе !
            Тази земя, по която тъпча сега,
            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
            тази земя – не е моя земя,
            тази земя, простете, е чужда.

            Коментар


            • От: Провиснала задна врата на Диско 1

              Сега вече е ред да върна на мястото и кората след като месец вече карам без нея и без аварии по въпросната врата.
              Да ама като я видях каква е изпочупена, с позагубени щипки за захващане, грозна и надрана от железа, дръве, кучета, свински глиги, рога и копита, реших че тая кора вече нема да я бъде.
              Не съм измислял топлата вода, просто си купих малко рифелова ламарина, Алуминиева, около 2 мм. В магазина имаше цял лист и некви парчета. Листа излизаше около 100 лв, а две от парчетата които ми вършеха работа 30 лв. Естествено вариант 2. Е няма да е цял лист, но пък разликата в цената го оправдава.
              Така и така ще е от две парчета, реших на второто, по-малкото да изрежа и две дупки над въпросните болтове за регулиране на вратата и ако в необозримото бъдеще тя /вратата/ пак увисне, с помощта на тези дупки, без сваляне на кората, повдигането на вратата ще стане за минути.
              Речено - направено. Шаблон от картон, пренасяне върху рифела и с помощта на малкото шлайфче и листе за Халумин изрязването се получи доста добре.

              П.С. Защо снимките ми се качват в ред, който не мога да схвана ???
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от vladstudio; 07-08-10, 12:48. Причина: въпросче
              Тази земя, по която тъпча сега,
              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
              тази земя – не е моя земя,
              тази земя, простете, е чужда.

              Коментар


              • От: Провиснала задна врата на Диско 1

                Изрязах дупките, даже и местата им уцелих. След това със самонарезващи винтчета с по-голяма капа /тип копче/ рифела бе поставен на място. Добавих и една непретенциозна, но здрава дръжка, в случай че на някой му потрябва и нещата се получиха. Бих казал добре се получиха. Направо се чудя как съм могъл толкова много време да карам с тази старата кора. Но така е когато човек си няма за правене дифове, амове и др. дреболии намира време и за съществени неща.
                Прикачени файлове
                Тази земя, по която тъпча сега,
                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                тази земя – не е моя земя,
                тази земя, простете, е чужда.

                Коментар


                • От: Провиснала задна врата на Диско 1

                  Обзалагам се ,че на даста от нас им прихлопва 5та врата ,аз го реших по следния начин ; гумичка от водопроводен фитинг ф50 закачен между водача на вратата и щифта на ключалката .Вярно къса се след някакво време , мисля че е ефтин вариант
                  _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
                  Disco 200 TDI

                  Коментар


                  • От: Провиснала задна врата на Диско 1

                    Така е. Вратата е голяма и тежка, на нея е резервната гума /още по-голяма и по-тежка/. Някои дисководещи като Цецо и моя милост например използуват резервната гума за стълба с чиято помощ стигат до покрива. Всичко това води до провисване и прилопване.
                    А сега дай снимка къде точно сложи въпросния "гуменяк".
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • Проблем с задната врата на Диско 1

                      В последно време забелязвам, че ми висва задната врата.
                      Това се случи след като минах на 235/85-16.
                      Съмнявах се, че резервната гума ще се събере, но минава на милиметри от бронята.
                      Гумите са Goodyear Wrangler MT/R, така че не са много тежки.
                      Пантите нямат абсолютно никакъв луфт, но провисването идва от колонката - цялата се усуква
                      Джипа няма ръжди и изгнило.
                      Сигурен съм, че има и други колеги с големи гуми на задната врата, нека споделят имат ли този проблем и как са го решили.
                      Гледам, че се правят китове стойки за Д3 и 4 и дефендър, но за Д1 няма.

                      Коментар


                      • От: Проблем с задната врата на Диско 1

                        А насрещника как е ? Ако той държи вратата в обичайно и нормално положение, няма логика колонката да се усуче от отваряне само, колкото и да е тежка гумата.

                        Аз първо скъсах пантата и чак после се сетих, че има насрещник, който се регулира. Побългарих пантата с един болт през цялата и зимно време си търкалям гумата вътре понеже се натрупва сняг и лед върху нея и върху бронята. Върху гумата ми отнема видимостта през задното стъкло, а върху бронята - възможността да си отворя врата, понеже гумата пречи да почистя.

                        Коментар


                        • От: Проблем с задната врата на Диско 1

                          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                          А насрещника как е ?
                          Вратата опира в него, нo първо с рамката си, после вече с другия детайл. И се затваря по-трудно.
                          Както казах, вратата виси и при отваряне насрещника я повдига, иначе няма и да се затвори ключалката.
                          Последно редактирано от Ivan_J; 01-05-12, 22:10.

                          Коментар


                          • От: Провиснала задна врата на Диско 1

                            Регулирах вратата и насрещника. Сега се затваря като хладилник.
                            Но отвора на вътрешния болт на лявата панта е станал овален. Не е работата само в регулирането, има си и износване.

                            Коментар


                            • Ремонт провиснала врата Диско 300 tdi

                              Здравейте колеги от известно време имам проблем със затварянето на задната врата, и след обстоен преглед видях къде е проблема. Оказа се че осите на пантите са износени и от там провисва цялата врата, а тя не никак лека и непрекъснато опира в бронята и ще строши и ключалката скоро. Обиколих цяло Русе за такива щифтове но не можах да открия подобни. Някой имал ли е същия проблем и от къде мога да закупя тази част - щифт или там както му е наименованието.
                              Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                              Коментар


                              • От: Ремонт провиснала врата Диско 300 tdi

                                Този проблем при мен го реших като смених разбитата горна панта със здрава долна панта втора употреба.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X