Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Провиснала задна врата на Диско 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

    Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
    При мен десният стоп свети със силата на габарита, даже и по нежно. А крушката е чистак бърсалак.
    Това е само началото. Така се почва явно. При мен 3 и кусур години стопове и габарити си работеха безгрижно. После интензитета на стопа намаля, а в момента при натискане на спирачка, гасне и габаритът.
    Маса требе, масааа. Айде във вторник при Емо да вземем една
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #92
      До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
      ................но на един от съфорумците с "Диско" който идва при мен, осите на пантите бяха строшени....и елементарната физика не даваше обяснение защо цялата врата трудно, но все пак се върти, а не пада...........
      А тук Владо фиксира моята задна врата. Оста на горната панта е скъсана, но не е вярно че вратата се отваря трудно. Доста време карам така /абе откакто съм взел джипката/. Имаше по едно време проблем с отв/затв, но се оказаха развити болтове на ключалката. 3бр. Смених ги с нови, които могат да се притегнат добре и работата заспа. Болтовете са по-къси!!
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • #93
        До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

        Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
        ...Смених ги с нови...
        А ново моторче на парното намери ли,....че ме е малко срам
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #94
          До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          А ново моторче на парното намери ли,....че ме е малко срам
          Не съм търсил. Но моторчето има странно поведение. Понякога се включва, друг път не. Понякога тръгва бавно и постепенно се засилва. Друг път се включва на пълни обороти. Абе има си собствено виждане-своенравно моторче. Немога да си обясня какво става и защо. Мислех, че е от температурата, ама не. И в топлото време пак спира, тръгва, каботи на различни обороти. Ей това е положението.
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #95
            До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

            Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
            Това се оправя с 2 свински опашки и 1 стоманена пружина от стара брава за врата вкъщи. Всъщност се скъсва пружинка в бравата на вратата и за да се подпомогне лостовата система на отключване се добавя старата пружина от брава за дървена врата, като в горния край се лови за лостче от системата, а в долния за подходяща /и все пак произволна/ дупка от конструкцията на вратата. Побългаряване за 0 лв., а работи ефективно. Имах същия проблем със задна лява.
            Колеги какво стана с задната врата има ли ефек побългаряването.При мен е същата работа с задната врата и отварям с ключа всеки път.
            <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

            Коментар


            • #96
              До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

              Не съм пробвал още това за вратата. Най-рано уикенда ще дам задача на брат ми. Дано с този номер се оправи шоьорската, защото тя е по-важна. Не разбирам дали същата хватка ще стане на задната, но като гледам снимката качена на задна врата без кора май ще е по-сложно.Velio може да даде разяснение, а аз като пробвам ще пиша
              http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

              Коментар


              • #97
                До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

                Привет на всички!!
                Най накрая остана малко време да драсна и аз нещо.
                Преди няколко дена свалях задна кора и предна дясна кора. Отзад лепих пластмасовия джоб на вратата а отпред правих нови ролки за ножицата. И двете кори се свалят по идентичен начин. Първо дръжките на вратите с по две болтчета (камъче Номер 8 ) после капачетата на дръжките за отваряне и след това щтифтовете. Ако под кората се действа с по-дълга и широка отверка, щтифтовете излизат здрави (чак да не повярваш) но при мен от двете кори счупих само 2 от около 25-30бр.
                Предполагам, че някой преди мен го е правил, но бих искал да споделя опита си от неволята за ножицата за вдигане на стъклото на Диско 1.
                Стъклото на дясната врата (електрическо) не работеше. Моторчето се чуваше -значи здраво. Отворих.... оказа се, че от трите пластмасови ролки на ножицата има само останки и отломки . След съотвтно замерване имах 6 (3 за сега и 3 за резерва)бронзови ролки с точни размери. Нитовете, които служат за оси на ролките бяха разпробити и нарязани с резбичка 5мм. След добро наклепване с литиева грес(гняс) ..... стъклото работи перфектно. Съжелявам че не ми дойде на ум да снимам.
                Поздрави от Търново

                Коментар


                • #98
                  До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

                  Първоначално публикуван от GGun4 Преглед на мнение
                  Привет на всички!!
                  Най накрая остана малко време да драсна и аз нещо.
                  Преди няколко дена свалях задна кора и предна дясна кора. Отзад лепих пластмасовия джоб на вратата....
                  Как залепи задния джоб, ако не е тайна, че аз го завинтих директно, с ъгълчета от алуминиева ламарина, ама не е много добре, пък и го товаря с боклуци разни...

                  Коментар


                  • #99
                    До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

                    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    Как залепи задния джоб, ако не е тайна, че аз го завинтих директно, с ъгълчета от алуминиева ламарина, ама не е много добре, пък и го товаря с боклуци разни...
                    Поялника е точният инструмент. Даже съм армирал с парчета твърда тел в горния двоен ръб, който е от вътрешната страна на джоба. Гледаш телта да е малко по дебела от ръбчето, нагряваш с пистолет за горещ въздух или с поялника и я слагаш в каналчето. Телта се вгражда в пластмасата и може дори и да поразтопиш и малко върху нея . Става доста добре. А за ушетата, където се завиват видийките двукомпонентния Поксипол. Наклепваш и като стегне правиш нови отворчета с тънко свредло, съобразено с видийките.
                    Като цяло тези джобове май не са пригодени за тежички неща, нещо не са домислени. А и ако имаш нещо по-голямо в багажника.....
                    Успех с лепенето

                    Коментар


                    • До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

                      Днес и на мен ми се случи същото - лостчето на задната врата остана в горно положение, но след отваряне на вратата. И не искаше да се затвори. Преместих го напред с усилие, после махнах емблемата и през дупката напръсках със смазка хилти, от тия, дето ги дават за пръскане под патрона на машината. Интензиво щраках лоста докато се раздвижи и всичко е наред вече. А за джоба с с колегата сме говорили за различни неща - при теб сигурно е била счупена пластмасата. При мен тя е здрава, но целият джоб се отделя от кората. Понеже почнах с вратата, реших да смъкна кората и да видя какво става вътре и ... здрави щипки не останаха Но всяко зло - за добро... Сега вече имам нова кора от 3 мм еталбонд, джобовете се оказаха от прост полистирол/ а аз си мислех че са здрав найлон/ и ги усилих по вътрешните ръбове с по една фаша от същия материал/ лепи се с хлороформ, тулуол или нитроцелулозен разредител прекрасно, разтваря се/ а утре, като стегнат, ще ги разпробия и ще ги завия за еталбонда. Цялата кора ще я завия с винтове към вратата. Операцията по изрязването на кората ми отне около час, още толкова за джобовете, и утре ще си поиграя още малко. Намислил съм на тази здрава кора да сложа и пожарогасителя някак, че се разхожда из багажника...

                      Коментар


                      • До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

                        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                        Намислил съм на тази здрава кора да сложа и пожарогасителя някак, че се разхожда из багажника...
                        Моя се разхожда в купето и още не мога да му намеря място.А иначе той си има скоба за закрепване. Предишния ми беше като дезодорант, стоеше в джоба на задната врата, но кучетата не го харесаха и го изядоха.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-02-09, 10:00. Причина: цитат
                        Тази земя, по която тъпча сега,
                        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                        тази земя – не е моя земя,
                        тази земя, простете, е чужда.

                        Коментар


                        • До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

                          "Намислил съм на тази здрава кора да сложа и пожарогасителя някак, че се разхожда из багажника..."

                          Определено е станала доста здрава и ще издържа не само пожарогасителя
                          И аз отначало се чудих къде да държа пожарогасителя, но перфектно си го закрепям на пода в багажника точно зад седалката .... с закопчалката на единия от задните колани... то и без това никой не ги потърсва да ги слага. Иначе другите джунджурий-аптечка, жилетка, триъгълник, инструменти, съм ги натъпкал под нишите на двете предни седалки.

                          Коментар


                          • До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

                            Аз пък съм си сложил нещо като кошничка ама плсмасова в багажника и там си държа всичко-пожарогасител,аптечка,жилетка,триъгълник, кабели,въжи и др джаджи.Малко заема място ама поне не ми се разхождат отзад!
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-02-09, 19:17.
                            [SIZE=4][COLOR=black][SIGPIC][/SIGPIC]БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО![/COLOR][/SIZE]

                            Коментар


                            • До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

                              Според мен пожарогасителя няма място в багажника, освен ако е резервен. От съображения за безопасност си го държа под седалката. За да не се клати насам на там, около него има натъпкани парцали. За щастие за сега използвам само парцалите, но не се знае кога ще потрябва. Предпочитам да ми е максимално близо.
                              Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                              Коментар


                              • До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

                                От съображения за безопасност си го държа под седалката. За да не се клати насам на там, около него има натъпкани парцали.
                                Да, ама моя Скитник е с три врати и варианта под седалката отпада. Отпада и вариант ''кошничка'', защото като кача три вълкодава в багажника познай какво ще и се случи...
                                Тази земя, по която тъпча сега,
                                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                                тази земя – не е моя земя,
                                тази земя, простете, е чужда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X