Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно обтягането на веригата на РР 2.5 DT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно обтягането на веригата на РР 2.5 DT

    Здравейте колеги !
    Искам да попитам има ли начин да понатегна ръчно веригата на моят РР 2.5 ДТ -1995г . ?
    Гледах схемите и видях , че веригита са две , но не успях да разбера дали могат да се натягат ръчно .
    Горивната помпа има 2 болта единият е фиксиран , но на другият има каналче . Ако врътна помпата ще променя ли нещо ?
    И още нещо .
    Не ми работи една от подгряващите свещи . Само нея ли да сменя или комплект от 6 броя ?
    Благодаря ви !
    Поздрави на всички

  • #2
    До: Въпрос относно обтягането на веригата на РР 2.5 DT

    Веригите не могат да се натягат ... ръчно!
    Помпата не я пипай .... ще стане по лошо.

    Ако имаш някакви проблеми с веригите (шум може би ??) .....
    Търси сервиз за BMW или Опел ... доста познат двигател!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос относно обтягането на веригата на РР 2.5 DT

      За свещите:
      Ако не си ги сменял скоро и не са ти проблем парите ги смени всички, идва зима все пак.
      Ако си ги сменял скоро и някоя ти е направила проблем мисля че може само нея да си смениш и да си караш спокойно.

      За помпата:
      Не бих те съветвал да го въртиш това "фиксирано" болтче.
      Един приятел на дизеловия голф го върти и почва да му харчи и върви повече. Аз смисъл не виждам.

      Поздрави,
      Ангел

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос относно обтягането на веригата на РР 2.5 DT

        Благодаря ви колеги !
        Смених всичките свещи . Колата я купих преди 6 месеца . Доста работи смених , но имам време и възможност / само нямам опит /. Колегите само ме бъзикат , че съм я направил нова . Реших да сменя свещите , защото имах малко сълзене на масло от помпата и малко натегнах гайката , но за да имам по-добра видимост се наложи да сваля всмукателния колектор , видях , че свещите са удобни .......... и готово . Предпочитам ,когато се върна в България да си давам парите там .
        Поздрави !

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X