Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлики в каталожните номера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разлики в каталожните номера

    Близо 2 седмици рових в нета за да търся какви точно ремъци и ролки трябва да купя за диско-1 300tdi 98-ма година.Във всички сайтове и каталози ( които аз проверих ) дават номер - ERR 1972 та смело го поръчах и още по смело заявих на майстора че имам правилните части.На следващият ден ми звънна и весело ми съобщи че моите чаркалаци не стават и ми бил сложил оригиналните на стойност от 197 евро.Ролката (ERR 1972 ) която аз поръчах също струваше толкова при местния LR дилър за това си я купих от Англия на сумата от 22 паунда.Платих си като поп естествено + 200 евро за работата и се прибрах с лек световъртеж.Отворих мазната кесия със старата ролка и сам се убедих че разлика има.Въпросът ми е - има ли вариант да разбера какви точно части ми трябват ( ако ми затрябват)без да разглобявам нищо ?
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от droba; 02-10-08, 21:48.
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

  • #2
    До: разлики в каталожните номера

    Е те са само две. Има общо разделение на моделите(300тди) до 1996(вкл) и след това. Твоя е 98-ма. Просто си взел за по-стария модел...
    Ако искаш, като ти потрябва нещо драсни ми на л.с. VIN номера и списък на чарколяците, ще ти направя справка.

    Коментар


    • #3
      До: разлики в каталожните номера

      Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
      Е те са само две. Има общо разделение на моделите(300тди) до 1996(вкл) и след това. Твоя е 98-ма. Просто си взел за по-стария модел...
      Това не го знаех
      Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
      Ако искаш, като ти потрябва нещо драсни ми на л.с. VIN номера и списък на чарколяците, ще ти направя справка.
      Благодаря,определено ще питам следващия път
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • #4
        До: разлики в каталожните номера

        В твоя случай е имало разлика , но има и друго - "майсторите" хич не се кефят като им занесеш части - друго си е да вземат те търговската отстъпка. Имал съм подобни случаи неведнъж .

        Коментар


        • #5
          До: разлики в каталожните номера

          най-правилно е да се гледа в оригиналните каталози на ЛР

          бях пуснал линк към такъв "излекуван" каталог преди 4-5 дни. ... ето какво пише там за този чарк (според VIN-а):
          --------
          tensioner-timing belt
          ERR 1972 from: (V)MA081992 to: (V)VA560897
          LHP100860 from: (V)VA560898
          Последно редактирано от damyan_rm; 03-10-08, 13:11.
          LR Disco II, Td5

          Коментар


          • #6
            До: разлики в каталожните номера

            Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
            В твоя случай е имало разлика , но има и друго - "майсторите" хич не се кефят като им занесеш части - друго си е да вземат те търговската отстъпка. Имал съм подобни случаи неведнъж .
            Това беше първото нещо което си помислих когато майсторан ми звънна
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • #7
              До: разлики в каталожните номера

              Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
              най-правилно е да се гледа в оригиналните каталози на ЛР

              бах пуснал линк към такъв "излекуван" каталог преди 4-5 дни. ... ето какво пише там за този чарк (според VIN-а):
              --------
              tensioner-timing belt
              ERR 1972 from: (V)MA081992 to: (V)VA560897
              LHP100860 from: (V)VA560898
              Гледах в предишния каталог който е публикиван във форума.Там го дават ERR 1972 (наборче което ми изигра лоша шега).
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X