Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малък проблем с климатика на Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малък проблем с климатика на Land Rover

    Искам да си сменя филтъра на климатика, че много мирише на цигари като го пусна, ама не знам каде се намира.
    Ако може малко помощ за местонахождението му.
    В един сервиз ми искат 15лв, за смяна.

  • #2
    До: Филтър на климатика

    Колега, няма да е лошо да упоменеш на каква кола (модел, година, двигател).

    Имаме ясновидци във форума, ама не знам дали са на смяна

    Коментар


    • #3
      До: Филтър на климатика

      Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
      Колега, няма да е лошо да упоменеш на каква кола (модел, година, двигател).

      Имаме ясновидци във форума, ама не знам дали са на смяна
      Джипът е Диско 1 300тди 97 / за годината не съм сигурен/


      Руми, що не се консултираш при Леви. Близо ти е, познаваш ги. Ако ти трябва ремък за климатика мога да ти подаря /нов/. При мен не стана защото климатикът е слаган допълнително и ремъкът дойде малко къс.
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • #4
        До: Филтър на климатика

        А сигурен ли си че въобще имаш филтър,моя климатик е без филтър Дискавъри 300tdi 98г.

        Коментар


        • #5
          До: Филтър на климатика

          Да, вярно забравих модела: Disco 300TDI 1997 .
          Може и да няма филтър, ама много мирише на цигари като пусна клим.

          Коментар


          • #6
            До: Филтър на климатика

            Няма филтър на климатика а неприятната миризма е възможно да се премахне частично с препарати които се впръскват във въздуховодите на колата
            [B]Ако искаш да имаш нещо което никога не си имал, може би трябва да направиш нещо което никога не си правил![/B]
            [B]If you want, you can![/B]

            Коментар


            • #7
              Малък проблем с климатика на Land Rover

              Здравейте колеги отново.вече се затопли и зпочнах да използвам климатика доста често ,но се появи може би някакъв проблем.По принцип климатика си работи перфектно охлажда много добре,но при по продължителна работа излиза някакъв дим(пушек)от въздуховодите който не мирише на нищо и изглежда като леден дим все едно като отвориш фризера през топло време.Та въпроса ми е от какво може да се случва това нещо защото мисля ,че това е проблем.Благодаря предварително.
              Jeep grand cherokee 4.0 zj

              Коментар


              • #8
                До: малък проблем с климатика

                Вземи един термометър който да има и минусови стойности. Пусни климатика и го сложи във въздуховода. Вероятно тепературата на охладения въздух ще е около 0 градуса и хвърля скреж.

                Това може да се получи ако количеството фреон е повече от необходимото. Това може да доведе до повреда в компресора или при по високо налягане пукане на изпарител или радиатор на климатика.

                Поздрави
                LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                Коментар


                • #9
                  До: малък проблем с климатика

                  .По принцип климатика си работи перфектно охлажда много добре,но при по продължителна работа излиза някакъв дим(пушек)от въздуховодите който не мирише на нищо и изглежда като леден дим все едно като отвориш фризера през топло време.
                  У наше село /Дупница/ на ледения дим му викаме пара. Не го бъркай с парА, като пари,
                  А иначе Ес Джи е прав. просто климатика ти на моменти е много як.
                  Тази земя, по която тъпча сега,
                  тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                  тази земя – не е моя земя,
                  тази земя, простете, е чужда.

                  Коментар


                  • #10
                    До: малък проблем с климатика

                    Първоначално публикуван от svetliovelichkov Преглед на мнение
                    Здравейте колеги отново.вече се затопли и зпочнах да използвам климатика доста често ,но се появи може би някакъв проблем.По принцип климатика си работи перфектно охлажда много добре,но при по продължителна работа излиза някакъв дим(пушек)от въздуховодите който не мирише на нищо и изглежда като леден дим все едно като отвориш фризера през топло време.Та въпроса ми е от какво може да се случва това нещо защото мисля ,че това е проблем.Благодаря предварително.
                    Преди около година имах сходен проблем.Решението беше следното: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...27&postcount=8 .Разбирасе ако при теб не е подгизнало можеш само да го боднеш!
                    <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                    Коментар


                    • #11
                      До: малък проблем с климатика

                      Благодаря колеги, още утре отивам на специалист, да измери налягането на фреона. Защото мисля, че сам не мога да се справя с този проблем, нали ?
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-06-10, 13:01.
                      Jeep grand cherokee 4.0 zj

                      Коментар


                      • #12
                        До: малък проблем с климатика

                        Как се развиха нещата.При мен когато излезе този "дим " се оказа,че всъщност е изхвърлил фреона и имаше пукната тръба.Завариха я и нещата се оправиха.
                        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                        Коментар


                        • #13
                          До: малък проблем с климатика

                          Първоначално публикуван от rova Преглед на мнение
                          Как се развиха нещата.При мен когато излезе този "дим " се оказа,че всъщност е изхвърлил фреона и имаше пукната тръба.Завариха я и нещата се оправиха.
                          Когато си хвърли фреона цялото купе се изпълва със сив дим и почва да хвърчи зелено масло през въздуховодите и от всякъде.. все едно колатасе е запалила и мирше ужасно. Налягането е доста голямо. Доколкото разбрах тук не става дума за това.
                          LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                          LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                          [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Малък проблем с климатика.

                            Здравейте отново, все още развитие по моя проблем няма защото в момента съм в малко финансово затруднение а за там трябват малко пари.
                            Но мисля че не е изтичане на фреон, защото ако имаше изтичане до сега вече компресора нямаше да включва.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-07-09, 07:40.
                            Jeep grand cherokee 4.0 zj

                            Коментар


                            • #15
                              До: Малък проблем с климатика.

                              Първоначално публикуван от svetliovelichkov Преглед на мнение
                              Здравейте отново, все още развитие по моя проблем няма защото в момента съм в малко финансово затруднение а за там трябват малко пари.
                              Но мисля че не е изтичане на фреон, защото ако имаше изтичане до сега вече компресора нямаше да включва.
                              Колега запушен ти е дренажния отвор, откъдето изтича конденза.
                              FORD MAVERIK 2.7TD
                              Тел.0898662817
                              LZ1IID

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X