Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт клапанния блок - Къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт клапанния блок - Къде?

    Здравейте колеги!

    Извинявам се ако има такава тема...може да не съм я видял.

    Имаме П38А и от няколко дни е в авариен режим...светят му всички лампи за нивата.Това го беше направил преди 2 седмици и в МП му изчистиха грешките и ми казаха че имам един височинен датчик за смяна и че ми изпускал леко клапанния блок.При тях ми обявиха космическа сума за блока от 3500 или 3600 така каза приемчика и датчик за 200 лв.

    Та той спомена че някъде ги ремонтирали (клапанния блок ) но не знаел къде.Н

    Някой може ли да ми каже къде мога да го закарам да го погледнат и да го ремонтират.Датчика е ясно че ще си го купя нов...но сумата от 3500 не е малко ..

    Поздрави!
    Благодаря Ви Предварително!

  • #2
    До: Ремонт клапанния блок - Къде?

    Здрасти, прегледай тези темички. Може да има нещо полезно.

    Коментар


    • #3
      До: Ремонт клапанния блок - Къде?

      Само не в ДАРУКАР

      Коментар


      • #4
        До: Ремонт клапанния блок - Къде?

        Защо не в Дару Кар?
        в МП искат 3 500 за нов....а приемчика ми каза че някъде ги ремонтирали,,

        Коментар


        • #5
          До: Ремонт клапанния блок - Къде?

          защото в ДАРУКАР са пълни измамници и масово лъжат и подменят части нещастниците, на мен ми обявиха, че компресора и клапанният блок е за ремонт и ми поискаха 1600 лв за ремонта, коплресора и клапанният блок си бяха на ред, оказа се спукана тръбичка и си оправих колата за 36 лв.
          ЗАПОМНЕТЕ: В ДАРУКАР МАСОВО ЛЪЖАТ И ПОДМЕНЯТ ЗАДРАВИ ЧАСТИ ОТ КОЛИТЕ ВИ

          Коментар


          • #6
            До: Ремонт клапанния блок - Къде?

            Първоначално публикуван от svetlio111 Преглед на мнение
            защото в ДАРУКАР са пълни измамници и масово лъжат и подменят части нещастниците, на мен ми обявиха, че компресора и клапанният блок е за ремонт и ми поискаха 1600 лв за ремонта, коплресора и клапанният блок си бяха на ред, оказа се спукана тръбичка и си оправих колата за 36 лв.
            ЗАПОМНЕТЕ: В ДАРУКАР МАСОВО ЛЪЖАТ И ПОДМЕНЯТ ЗАДРАВИ ЧАСТИ ОТ КОЛИТЕ ВИ

            За съжаление си адски прав, колега. Няма да споменавам имена, но ми беше казано в Дару преди повече от година, че съм за смяна на :

            1.гарнитура на глава
            2.капачка на разширително казанче
            3.термостат
            4.сноп кабели за инжекциона
            5.охладител на гориво/fuel cooler/.

            Оказа се впоследствие, че нищо от гореизброените не е за смяна, така си карам и досега, а служител там кара същото Диско като моето.

            / Извинявам се, ама не се сдържах./

            Колкото до клапанния блок - щом приемчика ти е казал, че ги ремонтират, питай го къде.
            Последно редактирано от Деян Стоев; 06-08-08, 14:22.
            "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

            Искам България чиста!!!

            Коментар


            • #7
              До: Ремонт клапанния блок - Къде?

              не бързай да сменяш целия клапанен блок - разбери първо какво е точно - ако е спукана линия или само един от соленоидите - може да се размине само с поправка/подмяна на неизпрания компонент - погледни в http://www.p38spares.co.uk/ секцията за П38/ air suspension componets /-

              например, за прекъсната линия цяра е 11 лири а за скапан клапан (EAS Air Suspension Valve Block Solenoid) само 45 лири ...

              успех
              LR Disco II, Td5

              Коментар


              • #8
                До: Ремонт клапанния блок - Къде?

                хората трябва да разберат вече, че в ДАРУКАР са ПЪЛНИ ИЗМАМНИЦИ И ЛЪЖАТ ПОГОЛОВНО, подменяйки здрави части от вашата кола, които уж са ви за ремонт, а после частите се оказват монтирани на други коли

                Коментар


                • #9
                  До: Ремонт клапанния блок - Къде?

                  Колеги вие какво ще ми препоръчате...аз вече нямам вяра на никой!

                  Да сменя само височинния датчик ако е от него поне да не влиза в авариен режим....знам ли и аз.
                  Поне въздушните възглавници като го взехме видях че са нови .....


                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ремонт клапанния блок - Къде?

                    Ако искаш(и си от или в София) мога да ти прочета,изчистя и проверя за повтаряемост на грешките в окачването.От датчик(изобщо не работещ)колата задължително влиза в авариен режим,а от леки пропуски на клапаните-не.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ремонт клапанния блок - Къде?

                      Първоначално публикуван от mumbler Преглед на мнение
                      Ако искаш(и си от или в София) мога да ти прочета,изчистя и проверя за повтаряемост на грешките в окачването.От датчик(изобщо не работещ)колата задължително влиза в авариен режим,а от леки пропуски на клапаните-не.

                      Колега ще ти бъда адски благодарен ако ми помогнеш...
                      От София съм ....остави телефон да ти се обадя...ако е удобно и да се разберем..Ще кажеш кога ти е удобно и ше го направим.

                      Благодаря Предварително!

                      Поздрави на Всички!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ремонт клапанния блок - Къде?

                        0888818972

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ремонт клапанния блок - Къде?

                          Първоначално публикуван от mumbler Преглед на мнение
                          0888818972
                          Моля те, виж тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=38138 постове №14 и №15 за диагностика на ABS и ми отговори, моля, дали можеш да ми направиш. Звъннах ти, но никой не ми вдигна.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X