Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защита на кормилната щанга и диференциала - Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

    От снимката на Тими защитата ми се вижда много ниско. Така ли е в действителност, или е оптична измама ?
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

    Коментар


    • До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

      То цялото Диско ми е ниско - липсват му 2'', но скоро ще променя този недостатък. Иначе защитата е точно до нивото на кормилната щанга, покрива накрайника и до там. Възможно е да има оптична измама от ъгала на заснемане.

      Коментар


      • И аз съм вече със защита за кормилната щанга, изцяло със съдействието на Петракиев, за което хиляди благодарности!

        Ето снимки
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от Lazar; 09-07-09, 19:03. Причина: сливане
        Discovery I, 300 TDI

        Коментар


        • До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

          И аз да се похваля,с подкрепата на Петракиев се получи и моята защита .Отворите ги обърнах отдолу ...да ли съм прав , калта ще покаже.Започна да ме гложди и мисълта за тръбна броня,май ще е следващата стъпка
          Прикачени файлове
          _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
          Disco 200 TDI

          Коментар


          • До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

            Първоначално публикуван от alexstoilov
            И аз съм навит за тръбна броня..
            И аз така. Нещо мъдриш ли? То Пепи като клонира защитата, що да не клонираме и една броня. Баце Лазо има една подШаси
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

              Аз да питам,има ли чертежа на този щит в електронен формат?
              И още нещо това ще ми пази само късата щанга от директен удър, аз миналото лято огънах дългата щанга в един камък ,че и денфера го отнесе. Щит за тях има ли измислен?

              P.S. Май намерих нещо за дългата щанга ама няма подробни снимки.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от banjo; 19-07-09, 22:21.
              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
              Дий Снайдер

              Коментар


              • До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                И аз така. Нещо мъдриш ли? То Пепи като клонира защитата, що да не клонираме и една броня. Баце Лазо има една подШаси
                Въпроса е кой ще я клонира първи аз лично не съм технически много грамотен и не бих се справил
                Discovery I, 300 TDI

                Коментар


                • До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                  Първоначално публикуван от mater Преглед на мнение
                  Аз да питам,има ли чертежа на този щит в електронен формат?
                  И още нещо това ще ми пази само късата щанга от директен удър, аз миналото лято огънах дългата щанга в един камък ,че и денфера го отнесе. Щит за тях има ли измислен?

                  P.S. Май намерих нещо за дългата щанга ама няма подробни снимки.
                  Аз съм направил чертеж, но все не ми остава време да направя финална проверка дали всичко пасва.Говоря за двете подпори, а самата защита още се чудя колко да е голяма (широка)? Ако искаш мога да ти го пратя.
                  <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                  Коментар


                  • До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                    Да не пускам нова тема, то не че и в тази е мястото на моя пост ама... тъй като в момента правя прагове на диското от тръба и ще оставя отвори за джек, но нямам такъв, молбата ми е ако някой който има джек и има възможност да премери колко да са големи отворите, в които влиза човката, мисля че китайските джекове (какъвто мисля да си купя) са с еднакви човки
                    Discovery I, 300 TDI

                    Коментар


                    • До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                      Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                      Да не пускам нова тема, то не че и в тази е мястото на моя пост ама... тъй като в момента правя прагове на диското от тръба и ще оставя отвори за джек, но нямам такъв, молбата ми е ако някой който има джек и има възможност да премери колко да са големи отворите, в които влиза човката, мисля че китайските джекове (какъвто мисля да си купя) са с еднакви човки
                      Две страници по назад пише.
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=38013&page=4
                      и мен понякога ме мрАзи да четем....
                      Тази земя, по която тъпча сега,
                      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                      тази земя – не е моя земя,
                      тази земя, простете, е чужда.

                      Коментар


                      • До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                        Темата съм я чел цялата, но аз си мислех да направя по големи отвори в които направо да влиза човката, но май е по добре да направя приставка...
                        Discovery I, 300 TDI

                        Коментар


                        • До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                          Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                          Да не пускам нова тема, то не че и в тази е мястото на моя пост ама... тъй като в момента правя прагове на диското от тръба и ще оставя отвори за джек, но нямам такъв, молбата ми е ако някой който има джек и има възможност да премери колко да са големи отворите, в които влиза човката, мисля че китайските джекове (какъвто мисля да си купя) са с еднакви човки
                          Човките не са еднакви. В тази тема се обсъжна правенето на приставка и се разбира, че на всяка марка са различни: http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=633 .

                          Естествено може да се направи по най-голямата от тях и няма да е особен проблем. Няколко милиметра луфт не биха били от значение в случая.

                          Обаче с кръгла приставка е по-удобно
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                            С кръглата няма ли опасност да се изплъзне на страни?

                            Въпроса може да звучи глупаво, но все пак го задавам от позицията на човек, който не е пипал HLJack.
                            Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                            Коментар


                            • До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                              Първоначално публикуван от grgeorgiev
                              С кръглата няма ли опасност да се изплъзне на страни?
                              Какво изплъзване на страни? Да се върти в отвора ли? Да, разбира се. Върти се. Но това ще е проблем само когато искаш да вдигнеш двете гуми заедно за средата на бронята, което по принцип и без кръгла приставка не е добра идея. Ако вдигаш само едната гума, тръбата се върти в отвора, което не е проблем, защото отсрещната си седи опряла в земята. Докато при плоския клюн започва едно усукване...
                              Ако пък започнеш да вдигаш, без джека да е изправен, при малък ъгъл той се стреми да се изправи, което е предимство... а при голям... Е, няма да правим идиотщини сега...
                              Освен това ми е интересно при Т-образни отвори, как ще сложиш безопастно джека при силно наклонен джип, докато с кръглия няма проблем...
                              Още една ситуация, която ми се е случвала, е при кал стигаща почти до отворите за джека(за това е хубаво да са максимално високо), така че с подложено дърво, нямаше място да се пъхне джека, дори при напълно свито положение. В този случай, вместо да се копае, просто може да се пъха джека наклонен и използвайки рамото му за лост, се извърта лесно в що годе вертикално положение, набивайки дървото в калта. При повдигането, сам се доизправя, наистина придърпвайки и джипа малко в страни. Което в някои случаи може и да е полезен ефект.
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-02-10, 19:55.
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар


                              • До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                                Ето ти две предложение за Jack.Тук можеш да си поръчаш и без да излизаш от вас.Аз мисля от тук да си поръчам.Още незнам кой точно ще си взема, затото не съм мерил диското и незнам с кой ще е по добре. http://www.grteambg.com/grteamstore/...&cat=23&page=4и http://www.grteambg.com/grteamstore/...&cat=23&page=4
                                Последно редактирано от Mortum; 21-08-09, 08:26.
                                <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X