Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еволюцията на едно Дискавъри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Еволюцията на едно Дискавъри

    Браво! Ти си човек с размах, направил си Важните неща, дали по най-добрият начин може много да се спори и разисква, ама са направени и колата минава на местата където си имал проблеми и те закарва на прекрасни места където не би отишъл иначе

    Преди година и аз сигурно щях да подкрепя Яро за гумите, но сега когато имам въпросните гуми и им навъртях едни километри, мога спокоино да кажа - Супер са си гумите, добра цена, добро поведение и на пътя и извън него.
    Браво

    Коментар


    • #17
      До: Еволюцията на едно Дискавъри

      Страхотна работа колега!Много ме кефи как е станало джипчето.


      Поздрави
      M.P.

      Коментар


      • #18
        До: Еволюцията на едно Дискавъри

        Днес се разрових във фактурите за да отговоря на въпрос за цена на части и се сетих, че в цялото описание все пак съм забравил нещо

        Заради изпускащ семеринг при задно дясно колело бяха сменени и лагери на главините + всякакви семеринги и гарнитури по задния мост на общата цена от 80 лв

        Пропуснал съм да коментирам и нещо друго - гледам резервната гума и се каня да я сваля, защото няма смисъл да разнасям 205R16. Кофтито е, че в този вид няма да се събере резервна гума с размера на новите. Та, вариантите са 3:
        1. Модифицирам носещата скоба, така че да поеме по-голяма гума.
        Този вариант сигурно ще вложи видимостта през задното стъкло, която и в момента не е от най-добрите... Не знам каква е разликата в тежестта на по-големия размер гуми, но това също не трябва да се пренебрегва, въпреки, че оправих пантите на вратата и уплътнението и сега стои стабилно (преди влизаше вода като у тях си).
        2. Търся друго място на резервната гума - без експедиционен багажник възможните места намаляват рязко, а и това си има отрицателни последици - представям си една такава гума в багажника...
        3. Не нося резервна гума - тук негативите са ясни...

        Като че ли първият вариант е най-приемлив.
        A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

        Коментар


        • #19
          До: Еволюцията на едно Дискавъри

          Вариант 4 - да си оставиш сегашната резервна гума, където и е мястото
          http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
          Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

          Коментар


          • #20
            До: Еволюцията на едно Дискавъри

            Първоначално публикуван от Nightcrawler Преглед на мнение
            ...
            2. Търся друго място на резервната гума - без експедиционен багажник възможните места намаляват рязко, а и това си има отрицателни последици - представям си една такава гума в багажника... ....
            За да не си представяш ела да видиш моята
            На резерванта гума - там и е мястото Видимоста е ОК, Нисък център на тежеста, а и си имаш резервна гума, естествено трябва да я закрепиш добре!!!

            Коментар


            • #21
              До: Еволюцията на едно Дискавъри

              Първоначално публикуван от Asen - Dezki Преглед на мнение
              Вариант 4 - да си оставиш сегашната резервна гума, където и е мястото
              Да, само че той малко няма смисъл Ако няма да върши работа, поне да не мъкна гумата на вратата... Малко гадно изглежда машината без гумата на вратата (пък и гумата поне малко пази вратата от удари), ама спестеното тегло е значително...
              A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

              Коментар


              • #22
                До: Еволюцията на едно Дискавъри

                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                За да не си представяш ела да видиш моята
                На резерванта гума - там и е мястото Видимоста е ОК, Нисък център на тежеста, а и си имаш резервна гума, естествено трябва да я закрепиш добре!!!
                Като знам в момента в багажника ми колко място остана (а съм го подреждал скоро), представям си ако натикам и една 33" гума там

                Ама като че ли и аз към такова решение се насочвам.
                A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

                Коментар


                • #23
                  До: Еволюцията на едно Дискавъри

                  Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                  За да не си представяш ела да видиш моята
                  На резерванта гума - там и е мястото Видимоста е ОК, Нисък център на тежеста, а и си имаш резервна гума, естествено трябва да я закрепиш добре!!!

                  Алекс, при него няма да стане това, което е при теб.
                  Багажника на Диското е "верикален" тип, като на Хънтъра, т.е. пода на багажника няма да стигне да прибере легнала 33-ка. Въобще вътре няма да я побере по разумен начин.

                  Най-добрия вариант е опция (1), която Nightcrawler е дал отгоре, или нейни вариации - от рода да направи swing away рамо, ако стойката на вратата му се види слаба (или самата врата, като панти, здравина и т.н., въпреки, че няма да има проблем) или задна броня, на която да се държи гумата, но тогава задната врата няма да може да се отваря отвътре.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Еволюцията на едно Дискавъри

                    Ако можех да си махна задните седалки, си решавах доста проблеми, ама пусто ми трябват
                    Сега се замислям, че гумата май наистина ще влезе в багажника само по диагонал, което е неприемливо...
                    A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Еволюцията на едно Дискавъри

                      offtopic:

                      Първоначално публикуван от Nightcrawler Преглед на мнение
                      Ако можех да си махна задните седалки, си решавах доста проблеми, ама пусто ми трябват
                      Сега се замислям, че гумата май наистина ще влезе в багажника само по диагонал, което е неприемливо...
                      Ти спомена по-нагоре, че ще продаваш седалки?... От какво са? Интересуват ме предни от Диско 300tdi/ Td5 още по-добре ако са от двуврато...

                      Коментар


                      • #26
                        До: Еволюцията на едно Дискавъри

                        Седалките са от 4-врато 300-tdi. Шофьорската вече запазена, съжалявам. Задните са леко изкривени (Диското се е търкаляло по таван), но с малко играчка могат да се оправят. Малките седалки доколкото си спомням са добре. Ще гледам тази събота или неделя да ги извадя от мазето и да ги снимам.
                        A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Еволюцията на едно Дискавъри

                          Аз бих желал 2-те малки седалки много моля.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Еволюцията на едно Дискавъри

                            Ах, пустата му резервна гумаааа!

                            Ето нещо полезно.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Еволюцията на едно Дискавъри

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                              ... или задна броня, на която да се държи гумата, но тогава задната врата няма да може да се отваря отвътре....
                              Яро нещо като това ли?
                              Аз се замислях да я сложа отпред на капака като на Defender -а.
                              Но много е голяма площа на капака, и ще се деформира.
                              Прикачени файлове
                              Land Rover Discovery:
                              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Еволюцията на едно Дискавъри

                                Хайде пак старото шопско правило - Оти требе да е просто , като мо'е да е сложно?

                                Не бойте се, врата на Диското не е от кашкавал. Пантите са достатъчно здрави. Освен това, евентуалното леко провисване може да се регулира с месинговите водачи, които са монтирани на вратата и на касата.

                                А планката от снимката може и да не се купува, а да се изработи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X