Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

    Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
    Тарга,вътрешната шайба(тази горе до рамата)трябва ли да се намаля и тя?
    Да. И основата. Да е сигурно, че няма да опре ухото на твърдо. Като е нормално окачването, няма нужда(почти), ама има ли лифт..............
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

      Абе маи основния проблем е че горния захват не е успореден на надлъжната ос,а на напречната.Там не подлежи ли на тунинг?
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

        Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
        Абе маи основния проблем е че горния захват не е успореден на надлъжната ос,а на напречната.Там не подлежи ли на тунинг?
        Не е това проблема - движението там си е наистина повече по напречната ос. Другото се осигурява от долния захват. Но, ако шайбите горе наистина заклинват в ухото, тогава се получават яки напрежения. При Диско 2 тоя захват е променен - пак е по същата ос, но е с болт, а не с неподвижна ос. И втулката на тампона на амортисьора е с около сантиметър по-широка от самото ухо, точно за да не заклинва. Аз го бях обездвижил в един момент с едни удължители и единия ми амортисьор протече скоро след това. Затова ми е чудно, че и тук не е протекъл първо, а направо се е скъсал.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled.jpg
Прегледи:2
Размер:8.6 КБ
ID:5415949Помисли малко и ще разбереш че при движение по напречната ос (моста наляво-надясно,което е неизбежно впредвид окачването) съчетано с леко наклонени навътре в горната си част амортесьори,изисква захвата (болта през горните тампони) да е успореден на надлъжната ос. Може би в оригинален вид не създава проблеми,но след преработка за повече ход...
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

            Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
            [ATTACH=CONFIG]502125[/ATTACH]Помисли малко и ще разбереш че при движение по напречната ос (моста наляво-надясно,което е неизбежно впредвид окачването) съчетано с леко наклонени навътре в горната си част амортесьори,изисква захвата (болта през горните тампони) да е успореден на надлъжната ос. Може би в оригинален вид не създава проблеми,но след преработка за повече ход...
            Страничното движение е по окръжност с радиус от средата на моста до захвата - около 60-65 см. Надлъжното - по окръжност с радиус дължината на носача - близо метър. Къде ли му трябва повече свобода
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
              [ATTACH=CONFIG]502125[/ATTACH]Помисли малко и ще разбереш че при движение по напречната ос (моста наляво-надясно,което е неизбежно впредвид окачването) съчетано с леко наклонени навътре в горната си част амортесьори,изисква захвата (болта през горните тампони) да е успореден на надлъжната ос. Може би в оригинален вид не създава проблеми,но след преработка за повече ход...
              За разлика от другите марки, при Ровър няма движение наляво-надясно. Другото Димо го каза .
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                Ми значи всичко си е наред
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                  Ето какво му се случи на скъсания ам. Пъpво го заваpиха сеpиозно
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:am1.jpg
Прегледи:1
Размер:125.8 КБ
ID:5424388
                  После объpнахме шайбите отдолу ето така
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:am3.jpg
Прегледи:1
Размер:53.1 КБ
ID:5424390Натиснете снимката за да я уголемите

Име:am2.jpg
Прегледи:1
Размер:106.8 КБ
ID:5424389
                  шайбите гоpе също са изпилени и намалени наполувина, но не можах да ги снимам. Естествено, без заваpката и дpугия ам е pевизиpан. Та така, пак съм в боя.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                    Точно така трябва да изглежда.
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                      А не е ли по-добре да се смени горния захват с това: https://www.terrafirma4x4.com/produc...cat=35&grp=254 и да се сложат 2 предни ама?
                      M.P.

                      Коментар


                      • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                        Мъро, това е добрата идея, ма нещо не ми стига финансово време да я осъществя
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                          Отдавна не съм писал, но ето малко новини. Биелетките на кормилната щанга си бяха за минал итотално, та сега и там съм с нови нещица. Изпозвах случая, че е в сервиз, да му направим профилактика на климатика и реглаж на предния мост и сега колата е стегната и в дреболиите. н отепърва ще етрябва ад правя профилактига на горивната помпа, че отнякъде лекичко капе гориво. вече съм я подхванал тая работа, скоро ще влиза при правилния майстор за оглед.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                            Биалетки има на стабилизиращата щанга,а на кормилната са накрайници?Можеш ли да споделиш кой е правилният майстор на дизел-помпи,че аз не се сещам за нито един
                            M.P.

                            Коментар


                            • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                              Така дел, нали знаеш, че съм технически негpамотен. Боби от Теpминатоp тунинг ще гледа засега, да установим пъpво откъде pеално е пpоблема, може и да не е от помпата
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                                Да се похваля с какво се сдобих тия дни като дар от верен приятел. По назад в темата, ще видите че му изхвърлих оригиналните пластмасови прагове с идеята да правя рок слайдери.
                                Но това се забави, а праговете се пълнят с гняс. Та за да предотвратя тоя процес имам това, предстои монтаж.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131213_164720.jpg
Прегледи:1
Размер:56.5 КБ
ID:5546310

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131213_164737.jpg
Прегледи:1
Размер:52.5 КБ
ID:5546309
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-12-13, 08:54.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X