Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

    Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
    Никой не каза кой номер е бушона за компресора.
    Това го има маааалко по-назад в темата, и то с картинки

    Коментар


    • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

      Явно ми е обягнало. Благодаря ти много!

      Коментар


      • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

        til
        Утвърден участник
        А него мисля да го сваля, да го обслужа и да го преправя в компресор за помпане на гумите(ако дебита му е ок).[/QUOTE]




        Предлагам да ти дам един за гуми ,срещу този от въздушното!
        Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
        Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

        Коментар


        • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

          Ако някой има желание можем да пробваме да изгасим лампата за възглавниците. Условието е да е по маршрута Свиленград-Пловдив-София в понеделник и диското му да е с флаш на ецу(да се чипва прз буксата).
          При мен стана номера и вече 200км път и извън пътя не е святкала.

          Коментар


          • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

            Няма оправия без диагностика Явно!! Решил съм да спра агонията със "въздушно", повече от година ! Поръчвам комплект пружини и амове , и да се приключва.
            Само дето купувах нови възглавници и датчици миналата година !!! ЯзъК!
            Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
            Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

            Коментар


            • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

              Защо са ти амове? Идкаш да го вдигаш ли? Иначе продавам почти нов комплект за стандартна височина... Ако имаш интерес пиши на лс.

              Коментар


              • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                Ще го вдигна малко + 2 ,, като е гарга да е рошава!!!
                ,а и моите мисля са сдали фронта..
                Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                Коментар


                • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                  Вдигай смело с 5см ще останеш очарован от ефекта като цяло.
                  L.R. Discovery 2 TD5
                  Suzuki SV1000

                  Коментар


                  • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                    Спор няма. Обаче не се слага само окачване. За да си знаеш, че аз като питах викат нищо не се прави друго ама чушки.
                    Нещата които ще ти трябват задължително ако искаш да стане всичко както трябва са:
                    Лифт кит пружини и амортисьори
                    Добре е да купиш нови тампони за предните пружини , тези на които ляга пружината в горния край
                    Задължително по-дълги спирачни маркучи, аз избрах комплекта на терафирма
                    Задължително откопчаваш кабелите на абс сензорите
                    Кормилен демфер, тука пак избрах на терафирма
                    Най-вероятно ще ти се разсвири карето на кардана, защото се напряга след повдигането и ако не е сменяно се обажда, имай го в предвид и него.
                    Фланци 30-35мм за да разшириш стъпката с цел коригиране на стабилността в завой/наклон и да не опират гумите при навиване на волана до край.
                    Лично аз сложих бритпартския комплект с усилените пружини за да мога да го накича отпред, засега съм само с предна броня само и вози доста по-твърдо. Имай в предвид, че ако не смяташ да го кичиш с метална броня, лебедка и защита за щанги и дифове двипа ще стои с леко вирната предница ако избереш хеви дюти пружините. Ако няма да го кичиш с такива работи си вземи нормалните пружини.
                    След повдигането си иска по-големи гуми, защото едно че стои смешно, друго че си иска висока гума за да се вдигне и дифа. Аз сложих 265/75/16 има и вариант за още по-високи.

                    И всичко хубаво, но след първия месец почнах да си викам "Що да не го вдигна с още едни 25мм"

                    Коментар


                    • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                      Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                      .....
                      След повдигането си иска по-големи гуми, защото едно че стои смешно, друго че си иска висока гума за да се вдигне и дифа. Аз сложих 265/75/16 има и вариант за още по-високи.

                      ....
                      Забрави да кажеш че с по големи гуми си иска и по бавна раздатка за да не умре астматичния матор съвсем


                      Освен туй ако е автомат иска по голям радиатор за автомата
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                        Бе с тея гуми дето праснах до 100 не се усети кой знае каква разлика, поносимо е, но след 100-120 нещата са кофти, но пък такива скорости са за магистралата
                        За автомата и радиатора не знаех, аз съм с ръчка.

                        Коментар


                        • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                          Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                          Спор няма. Обаче не се слага само окачване. За да си знаеш, че аз като питах викат нищо не се прави друго ама чушки.
                          Нещата които ще ти трябват задължително ако искаш да стане всичко както трябва са:
                          Лифт кит пружини и амортисьори
                          Добре е да купиш нови тампони за предните пружини , тези на които ляга пружината в горния край
                          Задължително по-дълги спирачни маркучи, аз избрах комплекта на терафирма
                          Задължително откопчаваш кабелите на абс сензорите
                          Кормилен демфер, тука пак избрах на терафирма
                          Най-вероятно ще ти се разсвири карето на кардана, защото се напряга след повдигането и ако не е сменяно се обажда, имай го в предвид и него........


                          Ами не се бях замислял толкова , щот разчитам на колега със сервиз и по запознат от мен!
                          За маркучите ясно, за гумите добре / моите са BFGOODRICH ALL TERRAIN T/A 235/75 R16 ,,
                          но защо да откачам датчиците на ABS -?
                          Кардана предния ще се сменя и без това , пружини за от пред "нормални " има ли +2 инч!?, аз съм с желязна броня и защита на корм .щанга , без лебедка /все още /. малко ми е клекнала от пред в момента.!
                          Гумените тампони същите ли са като на задните пружини или с друг размер и профил?
                          Кор. демпфер защо да се сменя ?
                          Последно редактирано от gogoll; 14-09-18, 19:43.
                          Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                          Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                          Коментар


                          • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                            Кабелите на датчиците се откачат за да не се скъсат като разчекнеш някъде джипа. 235/75/16 започват да идват смешно малки. Щом имаш метална броня и защита(а мислиш и за лебедка) си вземи хеви дюти пружините. Тампоните за отпред нямат нищо общо със задните, имат четири болта с които се захващат кулите. С оригиналния демфер можеш да си покараш, не е наложителна смяната но е препоръчителна. Този на терафирма е с по-голям ход, а и в черен път волана не ти къса ръцете така както с оригиналния.

                            Коментар


                            • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                              Това с подмяна на спирачните маркучи се доверих на колегата от форома Дамян и не ги подмених. И наистина съм го разкрачвал доста и няма проблеми. Но пък и аз съм къмпингар, а не груб офф роад шофер.
                              L.R. Discovery 2 TD5
                              Suzuki SV1000

                              Коментар


                              • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                                Ако не го чекнеш няма ядове, но един път ще ми се наложи да използвам ходовете на моста и окачването и да остана без спирачки...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X