Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

    Колега, това е истинската им цена. Това, че в България се продават на цени 10Х високи е друга тема. Дънлоп са и твоите оригинални! Няма друг производител! Всъщност може да има, но отново балона ще е на Дънлоп.
    LR Disco II 99 - TD5
    www.lre-bulgaria.org

    Коментар


    • #47
      От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

      Тук съм срещал цени от сорта на 700лв за бройка!!! Ако си прав, това е просто нереално!!!

      Коментар


      • #48
        От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

        Прав е.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #49
          От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

          Първоначално публикуван от shapiro Преглед на мнение
          Тук съм срещал цени от сорта на 700лв за бройка!!! Ако си прав, това е просто нереално!!!
          Както сам си видял, цените у нас са напълно реални. Формулата на търговците не е тайна: крйната цена = вносната цена х3 + ДДС...
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #50
            От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

            Вчера най после пристигна поръчката ми от УК , чаках я 20 дни . Поръчах си окачване +2 инча на Терафирма ,удължени сп. маркучи , дискове , накладки , стопове и ред дреболии . Тъсих си RTC демпфер за Диско 2 , но така и не намерих . Затова реших да експериментирам , и си поръчах такъв за Дифендър . На Диското е ухо - ухо захвата и е с около 6-7 см. по къс . Дифендъра ухо - шпилка(стержин). Преработка на захвата , и вече съм с демпфер RTC от Дифендър . Продължавам със смяна на окчването , монтаж лебедка и броня .

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo0383.jpg
Прегледи:2
Размер:163.2 КБ
ID:5515076

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo0384.jpg
Прегледи:2
Размер:132.3 КБ
ID:5515077

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo0385.jpg
Прегледи:2
Размер:166.5 КБ
ID:5515078

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo0386.jpg
Прегледи:2
Размер:163.6 КБ
ID:5515079
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-09-13, 18:29.

            Коментар


            • #51
              От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

              Мисля, че планките на РТЦ демпфера откъм КК ще трябва да ги парнеш - аз го играх този. На усилените щанги има канали да влезат U образните болтове.
              Иначе честито за хубавините - чакаме снимки
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • #52
                От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                Честито Пламка! Чакаме снимки след лифта!
                Виждам, че си консервирал шасито и мостовете. Може ли малко инфо какви материали, бои, тънкости си използвал, че и на мен ми предстои същото?
                LR Disco II 99 - TD5
                www.lre-bulgaria.org

                Коментар


                • #53
                  От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                  То си беше почти отлично ,ама като си търсех работа . Имаше на малко места ръжда , там съответно с телената четка ( на малък ъглошлайф и на ръка ) . Измиване с бензин , грунд , боя три в едно и за финал черен мат . Минах го целия на ръка , почти седмица търкане и мацане.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                    Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                    То си беше почти отлично ,ама като си търсех работа . Имаше на малко места ръжда , там съответно с телената четка ( на малък ъглошлайф и на ръка ) . Измиване с бензин , грунд , боя три в едно и за финал черен мат . Минах го целия на ръка , почти седмица търкане и мацане.
                    Подробности за грунда, боята и черния мат - марки? Предполагам с четка си го боядисвал?
                    LR Disco II 99 - TD5
                    www.lre-bulgaria.org

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                      Забелязах още нещо, на което според мен е редно да се обърне внимание при монтажа и центроването на демпфера. След като сложиш новите пружини +2 инча, виж дали няма да се промени ъгълът на самия демпфер спрямо планката монтирана на щангата. Все пак шасито се вдига и с него и демпфера в единия си край и се променя малко ъгълът. Редно е да е перпендикулярен на планката в покой. Имай също в предвид, че отворът на самата планка трябва да е по-голям от оста на демпфера. Така при пълна артикулация няма да има напрежение в планката а само в тампонните шайби. Малко съм перфекционист и не знам дали е редно чак толкова да се престарава човек, но ми се струва, че трябва да му се обърне внимание.
                      LR Disco II 99 - TD5
                      www.lre-bulgaria.org

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                        Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                        Вчера най после пристигна поръчката ми от УК , чаках я 20 дни . Поръчах си окачване +2 инча на Терафирма ,удължени сп. маркучи , дискове , накладки , стопове и ред дреболии . Тъсих си RTC демпфер за Диско 2 , но така и не намерих . Затова реших да експериментирам , и си поръчах такъв за Дифендър . На Диското е ухо - ухо захвата и е с около 6-7 см. по къс . Дифендъра ухо - шпилка(стержин). Преработка на захвата , и вече съм с демпфер RTC от Дифендър . Продължавам със смяна на окчването , монтаж лебедка и броня .[ATTACH=CONFIG]622234[/ATTACH]
                        Колега, покарай малко и дай инфо как се държи демпфера. Живо ме интересува дали държи правата или дърпа настрани, тоест може ли пружината да балансира газовия демпфер.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                          Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                          Колега, покарай малко и дай инфо как се държи демпфера. Живо ме интересува дали държи правата или дърпа настрани, тоест може ли пружината да балансира газовия демпфер.
                          Резултата е страхотен, държи си правата перфектно, връща си волана, с две думи си заслужава: http://www.offroad-bulgaria.com/show...85#post1910585
                          Вече стана 1г. от как го сложих, аз съм с 32-ки.
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                            По малко напредвам , днес приключих с окачването.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:о.jpg
Прегледи:2
Размер:172.9 КБ
ID:5515080

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:о1.jpg
Прегледи:2
Размер:153.8 КБ
ID:5515081
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-09-13, 18:30.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                              Пламене, какви са новите сп. дискове?

                              п.п. .... много малко снимки.
                              Land Rover Discovery:
                              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                                Първоначално публикуван от PETER PETRAKIEV Преглед на мнение
                                Пламене, какви са новите сп. дискове?

                                п.п. .... много малко снимки.
                                Дисковете , окачването ,спирачни маркучи и демпфера са на терафирма . На бронята ще направя повече снимки , днес монтирах лебедката . Боядисването си беше по моя рецепта - колкото издържи -толкова. Грунд най обикновен железарски , боя 3 в 1 за втора ръка , последно черен мат сатине на боди - 2 в едно , води се боя грунд .
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-09-13, 18:06. Причина: Цитат

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X