Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем (може би) с турбото на 300Tdi, и смяна на гумени съединения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем(може би)с турбото на 300TDI

    То е хубаво цялата система да е с такива, защото са по-твърди от гумените т.е. губи се много по-малка част от налягането, а от това мощността се увеличава. Е, поне на теория е така.

    Коментар


    • #17
      До: Проблем(може би)с турбото на 300TDI

      Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
      То е хубаво цялата система да е с такива, защото са по-твърди от гумените т.е. губи се много по-малка част от налягането, а от това мощността се увеличава. Е, поне на теория е така.
      Лазаре, какви ги измисляш такива бисери бе. Какво като са по-твърди от гумените (ако са по-твърди), как ще се губи по-малка част от налягането. Да не би гумените да изпускат случайно ... ???

      Я се обоснови по инженерно по въпроса ...
      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

      Коментар


      • #18
        До: Проблем(може би)с турбото на 300TDI

        Вземи бира и ще ти обесня.

        Като се вкл. турбото и започне да надува, част от налягането отива за раздуване на гумените тръби, вместо да отива в цилиндъра.
        Последно редактирано от Lazar; 12-06-08, 21:58. Причина: неточност

        Коментар


        • #19
          До: Проблем(може би)с турбото на 300TDI

          В хладилника са - идвай....

          Хе хе хе - то при този огромен дебит на турбото спрямо раздуването на трубите - това е 0.0000...01 % от обема. При това не се губи налягането а евентуално закъснява налягането пак с толкова процента.

          При 0.8 бара раздуването на тръбите можеш да го пренебрегнеш практически (и теоретически), да не ги правят тези тръби от презервативи я ....
          Последно редактирано от Lazar; 12-06-08, 21:59. Причина: излишен коментар поради неточност от предния пост
          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

          Коментар


          • #20
            До: Проблем(може би)с турбото на 300TDI

            Практически може, но теоритически не, а от там и практически! Превържи ги с тел и веднага си вдигнал 15кс.

            Коментар


            • #21
              До: Проблем(може би)с турбото на 300TDI

              За заинтересованите от процедурата- Диаметъра на маркучите е 51мм вътрешен.
              Ползвания на снимката е от Проспийд, от по-скъпите. Имаше и по-евтини, ама нямаха коляно на 135гр с този диаметър.
              Относно твърдостта на маркуча - има значение. При по-твърди маркучи и минимално количество от тях, колата става по-пъргава, има по-малки загуби на налягане, на количество няма, само налягане при настъпване на газта.
              А относно разликата - вижда се съвсем ясно дегормацита на силиконовия и старите маркучи- на място като се даде газ се вижда, че старите колена се раздуват видимо повече.
              http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
              Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

              Коментар


              • #22
                До: Проблем(може би)с турбото на 300TDI

                Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                В хладилника са - идвай....

                Хе хе хе - то при този огромен дебит на турбото спрямо раздуването на трубите - това е 0.0000...01 % от обема. При това не се губи налягането а евентуално закъснява налягането пак с толкова процента.

                При 0.8 бара раздуването на тръбите можеш да го пренебрегнеш практически (и теоретически), да не ги правят тези тръби от презервативи я ....
                Евалата за лафа за презервативите

                Коментар


                • #23
                  Силиконови маркучи за турбото.

                  Здравейте колеги, съвсем скоро се регистрирах във форума. Т.е нов горд собственик съм на Range Rover p38 2.5 tdi ..
                  Та въпроса ми е следния може ли да ми кажете от къде мога да си взема маркучи за турбото тук в БГ или в някои онлаин магазин. Търсих в ПАДОК и още няколко магазина и нямаше точно за този модел.Моля за малко помощ, благодаря ви предварително.


                  Съобщение от модератор:
                  Моля, напишете си в профила от къде сте.
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-08-09, 14:14.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Силиконови маркучи за турбото

                    За оригинални не мога да ти помогна ,но за силиконови мога
                    Силиконови Тръби:

                    http://www.prospeed.bg/cat/index.php?cPath=3212_3272

                    Силиконови колена:
                    http://www.prospeed.bg/cat/index.php?cPath=3212_3267
                    HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                    Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                    Коментар


                    • #25
                      До: Силиконови маркучи за турбото

                      Мерси колега има интересни неща ще свършат работа

                      Коментар


                      • #26
                        Гумено съединение на турбото

                        Здравейте колеги скъса ми се гуменото съединение на турбото може ли някой да ми каже от къде мога да си намеря ново или втора употреба и цена орентировачно, може ли да го заместя със същото от друга марка автомобил
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #27
                          До: Гумено съединение на турбото

                          виж тук http://topspeed.bg/catalog.php?cid=123
                          В А Р Н А О Ф Р О У Д 4-6 май 2018 - ТO THE LAST BREATH...
                          TLC-80 1HD-FT

                          Коментар


                          • #28
                            До: Гумено съединение на турбото

                            Ще ти кажа какво направих аз. Отидох в първия магазин за гумени съединения - в Пловдив знам няколко, но в София.....
                            Показах им къде е скъсания маркуч, момчетата премериха диаметъра и после - с шублера - по стелажите. В крайна сметка при мен пасна някакъв от Пежо Боксер. И понеже беше доста по-дълъг от това, което ми трябваше, сега си имам резерва. Така съм от 10 000 км и си стои здрав.
                            Преди това, естествено се отбих в МП, но даже не си спомням какво ми казаха - космическа цена или доставка в някоя друга петилетка. Така или иначе, не ме устройваше...
                            00359893488603

                            ....нямам си вече LR...

                            Коментар


                            • #29
                              До: Гумено съединение на турбото

                              Тези маркучи са неоправдано скъпи.Пример на мен за Нисана подобно парче струва....328лева.Както каза колегата по-горе става от водно съединение и карат.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Гумено съединение на турбото

                                Не си съвсем прав - аз и на двете диско-та съм късал и обикновено водно съединение ми е издържало до ъгъла. Иначе наистина в магазина (за водни съединения) , ако продавача разбира какво продава , ще ти даде подходящо. Макар че при мен и те издържаха по около година , вчера ми пристигнаха две от Англия , уж оригинал.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X