Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обръщане дирекцията на Фрилендър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Обръщане на волана на Фрийлендър

    Първоначално публикуван от yamaha-racing Преглед на мнение
    Ми както казах незнам точно модела на колата,защото беше свалена и не можаха да ми кажат от къде е свалена,а както гледам другите колеги си трайкат.Гледах и от Калибра и може би също ще стане,но определено моята не е от Калибра.
    Аз те послушах и взех рейка от Астра 95г. кабрио и работата стана. Сега търся само по-дълги спирачни тръбички да стигнат до помпата.

    Коментар


    • До: Обръщане на волана на Фрийлендър

      Първоначално публикуван от delev-d
      Здравейте колеги!Може ли някои да ми помогне с адрес или телефон на сервиз,където да обърнат дирекцията(лявадясна)на фрийлендър и то качествено На мен лично не ми пречи да го карам така,но жената не може,а колата е повечето време при нея.
      Обади ми се.0895 683 283.Занимавам се с подобни услуги.

      Коментар


      • До: Обръщане на волана на Фрийлендър

        Здравейте, имам няколко питания към yamaha-racing.
        И аз съм собственик на английско фрий, и написаното от темб ме заинтригува. Аз също разгледах и замерих рейката на астра и съм съласен, че ще стане. Понеже не съм се занимавал с това и имам няколко вапроса:
        1.механизма за чистачките от ленд ровър ли е или от друга кола и нов ли е или втора употреба?
        2.турбинката за вентилатора от кой модел пасат е 2, 3 .....???
        3.относно маркучите за хидравликата ако може малко по подробно да кажеш кои се удължават/скъсяват или се преправят?
        4.същия въпрос и за маркучите за климатика-удължават/скъсяват или се слагат нови, ства вапрос за всичко под предния капак а не в купето. направи ми впечатление чемаркучите кадето влизат в купето се сабират ма една алуминиева плочка-там какво трябва да се направи???

        За кутията на климатика в купето ще питам по нататък, за да не прекалявам с вапросите.

        p.s. ...днес намерих една рейка за 80лв. все още не е демонтирана от колата, видимо няма течове, има ли нещо специфично което трябва да гледам преди да я купя??

        skype - bonjurc
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-09-09, 08:20.

        Коментар


        • До: Обръщане на волана на Фрийлендър

          Да отговоря на някой от въпросите:

          1.Мехаизъма е от Фрилендър и до 2002 съм сигурен,че е еднакъв,от по-новия модел незнам дали пасва.От друга кола е изключено да пасне.
          2.Мисля,че е от пасат 2
          3.На хидравликата съм удължил този на ниското налягане,а този на високото където тръгва от помпата съм го направил нов,като съм използвал оригиналните гайки с накраиници и задължително съм монтирал дросела.
          4.Това с климатика е сложна работа,аз съм удължил тънкия маркуч,а дебелия съм го скъсил,но понеже кутията на климатика не е за модела с ляв волан,оригиналната става отдясно с многооооо преправяне,като се завърта на 180 грдуса и в такъв случай отпред където излиза тази "плочка" горния маркуч слиза отдолу,а долния отива горе.Иначе се отвива само болтчето в средата и се разединяват.

          Коментар


          • До: Обръщане на волана на Фрийлендър

            Много ти благодаря, утре ще огледам всичко, доста ми помагаш.
            А тия тънките тръбички дето влизат в сервото, там прави ли се нещо, май и те се удължават или се слагат нови (медни или?)?
            И (нищто) нищо не каза за рейката, какво да и огледам преди да я купя?
            Благодаря.
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-10-09, 07:20.

            Коментар


            • До: Обръщане на волана на Фрийлендър

              Здравей, ти не си ми отговорил още на предните вапроси, а аз вече имам нови свързани отново с маркучите по хидравликата и климатика. Дано не прекалявам, но вапросите вазникнаха при огледа с майстор как да бъдат скъсени или удължени.
              1.Маркуча за висикото налягане е откачен и от двете страни и от помпата и от рейката, след което е скасен ИЛИ е откачен само от страната на рейката?
              2.Маркуча на ниското налягане е откачен само от рейката и е удължен ИЛИ е откачен и от двете страни и така е удължаван? На една от снимките се вижда, че едната страна на снаждането щуцера е захванат със скоба която се затяга с винт а не е захванат с машинно стегната скоба, това захващане достатачно здраво ли е за налягането което е в маркуча?
              3.Каква е процедурата при маркучите за климатика? При скъсяването и удължаването те само от едната страна ли се откачат, там кадето влизат в купето ИЛИ и от страната от която тръгват?
              4.Ще те затрудня ли ако помоля за снимки на местат където има скасяване и удължаване, защото на една от снимките пред мястото на скъсяване на дебелия маркуч на климатика е застанал друг маркуч и не се разбира как е направено, а тънкия вобще не се вижда?
              Благодаря предварително и извинявай за некомпетентността ми. Ако мислиш че общуването ще е по-лесно и бързо в skype моя е bonjurc.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-10-09, 17:14. Причина: шрифт

              Коментар


              • До: Обръщане на волана на Фрийлендър

                Тънките тръбички за спирачките може да ти ги направи всеки който се занимава с ремонт и монтаж на климатици и стругар да направи гайките накрая.Аз лично взех от друга кола,като имах късмет да ми съвпадне и дължината и размера на гайките.
                За рейката правилно си се насочил да няма течове,другото е на късмет.

                Коментар


                • До: Обръщане на волана на Фрийлендър

                  По точка:
                  1.Аз направих изцяло нов маркуч като използвах оригиналните накраиници,т..е. разкачен е от двете страни.
                  2.Ниското налягане е малко и е съвсем достатъчно с тези скоби то влиза в казанчето с хидравличното масло,а от там не пръска следователно няма налягане.
                  3.Маркучите на климата не е никакъв проблем да се откачат от двете страни т.е. долу под акумулатора от филтъра е едно болтче,а другото е горе високо отдясно.Така като ги разкачиш се работи много по-удобно и те задължително трябва да са машино пресовани.
                  4.За снимки в момента на този комп нямам,а ще имам възможност да снимам в понеделник,ако нямам подходящи снимки на които всичко се вижда.
                  За скаип нямам време,просто не съм го включвал от месециИмам много малко свободно време и за това немога да отговарям веднага.

                  Коментар


                  • До: Обръщане на волана на Фрийлендър

                    Ето снимки на маркучите:
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • До: Обръщане на волана на Фрийлендър

                      Благодаря ти много. Помоща ти е безценна.
                      След смяната на рейката и доливане на системата с хидравлично мсло (какво си ползвал?), системата предполагам трябва да се обезвъздуши, как става това?

                      Коментар


                      • До: Обръщане на волана на Фрийлендър

                        Отиваш на Шел и си купуваш масло за хидравлика на волана,а обезвъздушаването е елементарно: въртиш пълен ляв,пълен десен няколко пъти на отворено казанче и доливаш.

                        Коментар


                        • До: Обръщане на волана на Фрийлендър

                          Преди няколко дена си оправих дразнещия проблем с алармата за забравени фарове да ми се контролира от лявата врата.В Ауто датата има много подробна ел.схема от която установих,че лилавия кабел който влиза във вратите е за ключето в бравичката и просто го обърнах на лявата и дясната врата.Също така може да се обърне и алармата с едно натискане да отключа само лявата врата,но на мен не ми е нужно това.
                          В Кат Монтана са много боси на тема коли,дядовците нищо не отбират и не знаят,че фаровете са различни,но аз съм ги дал най-вдясно та да не заслепяват другите учасници в движението.Тел. ми е 0888241980.
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-02-10, 12:46.

                          Коментар


                          • До: Обръщане на волана на Фрийлендър

                            В КАТ Стара Загора искат задължително лепенки и залепени на точното място.Проверяват ги и регистрат.
                            FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                            Коментар


                            • До: Обръщане на волана на Фрийлендър

                              Рейката е от: Opel Vectra A, Calibra A, Opel Kadett, VAZ 2110, 2111 ZF

                              Коментар


                              • До: Обръщане дирекцията на Фрилендър

                                Ако може да попитам колегите които са обръщали дирекцията с опелови рейки как са се справили с проблема с шлиците . На на фрийто те са по големи от тези на опела и стъпката е друга . Ако се набие кормилният прът има реален шанс от превъртане , и мисля че без преработка не става като трябва .
                                Иво
                                0895116276

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X