Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Май се набутахме с Фрилендър

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Май се набутахме с Фрилендър

    Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
    Първо го закарай на майстор да види има ли изобщо нужда от кардан.
    или повредата е по раздатката.после си купи кардан за твоята кола.кви са тия уазки и прочие.
    Абсолютно правилно - за мен единствения разумен път (като се изкл'чи връщането на търговеца) е да се сложи оригиналния кардан, освен това от написаното от Пламен по-горе изводът е, че животът с УАЗковия кардан ще е много кратък.

    Коментар


    • #17
      До: Май се набутахме с Фрилендър

      Кой някога в историята е върнал кола на автотърговец /ако няма байбак де/ щото колата не е ок?
      Ето цени за кардани: Rear Propshaft - not V6 - FREELANDER to 2003


      Rear Propshaft - V6 - FREELANDER to 2003

      Последно редактирано от Насов; 17-05-08, 11:13.

      Коментар


      • #18
        До: Май се набутахме с Фрилендър

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        Има и по-лесен начин да убиеш Фриландър. Два литра бензин, клечка кибрит и след десет минути е готов. Поне няма да се мъчи.

        В раздатката на Фриландера връзката между предния и задния кардан е ТВЪРДА. При движение двата моста се въртят с еднакви обороти, но това е само на пръв поглед, защото при завой, оборотите на предния мост са по-големи. Точно за това е монтирана виско муфа на задния кардан. За да компенсира разликата в оборотите. На практика, въпреки че предния и задния мост се въртят с относително еднакви обороти, въртящия момент(силата) която се придава на задния е между 5 и 7 процента. Реално с такъв мижав въртящ мометн, задния мост по скоро се търкаля от колкото да бута. Затова като е хлъзгаво предните гуми боксуват а задните мислят. Като се прекали с боксуването виско муфата се спича и блокира. Е те тогава става "истинско" 4х4 50/50. Ама не може да завива. И раздатката се чупи. И не може да се ремонтира щото вътре всичко става мармалад. То така става с всички раздатки които се карат 50/50 без междинен диф, на асвалт, но това е друга тема.
        Проблема не е в раздатката. Проблема е във виско муфата, и в задкормилното което си е въобразило че кара офроуд анимал. За това е по-добре като спече виското да се махне задния кардан докато се монтира изправна муфа. Така или иначе е за смяна. Ако не се свали кардана ще трябва да се сменя освен муфата и раздатката. Същото ще се случи и ако се сложи кардан без виско.
        Изправността на виско муфата се проверява много лесно. Ако на пълен завой тръгва по-трудно от колкото на право, значи виското е аут.

        Хубав подфорум сте си спретнали тука.
        За подобни съвети в Jeep следва БАН.
        След като прочетох това, разбрах колко малко знам, щото това не се отнася само за Freelander. Требва да се чете Колеги иначе, както казва Колегата Kinex - клечката и айде.. да се не мъчи.
        Поздрави
        Последно редактирано от T.T; 17-05-08, 11:35.
        Тодор Томов
        =============================
        Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
        Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

        Коментар


        • #19
          До: Май се набутахме с Фрилендър

          Мда...Не ми се плюе против марката, но за мен Фрилендъра е абсолютната издънка на Ленд Ровър. Моля, собствениците да ми простят. Продавай го и не се занимавай повече. Нито е кола, нито е "джип", нищо не е...Дори и да смениш муфата или там каквото не му е наред, утре ще вземеш да го напъваш някъде по баирите и пак ще фиряса, ако не същото, то нещо друго.

          Коментар


          • #20
            До: Май се набутахме с Фрилендър

            Аз отдавна съм писал, Фрилендъра е по-добър от останалите ЛР само с 1: задния прозорец се сваля.

            Коментар


            • #21
              До: Май се набутахме с Фрилендър

              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
              .....
              Хубав подфорум сте си спретнали тука.
              За подобни съвети в Jeep следва БАН.
              Добре де, аз и и без това не мислех да слагам на джипа си УжАЗ-ков кардан.

              Направи ми впечатление, че подателя на темата е написал 1 пост, а ние 99!

              Моне ми обогатихте знанията за фрилендър.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #22
                До: Май се набутахме с Фрилендър

                Доста тенденциозни изказвания (,,знания") дори и за предубеден човек
                Отивам за две туби нафта...
                Последно редактирано от emanuilis; 17-05-08, 13:21.
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #23
                  До: Май се набутахме с Фрилендър

                  Може нещо да се е объркал колегата с моделите ( за кардана иде реч) , но аз и в момента съм с УАЗ-ов кардан , само че на Диско .

                  Коментар


                  • #24
                    До: Май се набутахме с Фрилендър

                    ....Абе що отнемате точки,като чуете някоя истина дето боли???
                    Нали уж живеем в свободен свят с право на мнение.
                    Това с задния прозорец е 100% допълнение на мнението ми за фрилендъра!!! Имате и от мен 2 туби керосин подарък,че да стане по-голяма веселбата и дима да се види от далеко....
                    айде със здраве...
                    8777203908

                    Коментар


                    • #25
                      До: Май се набутахме с Фрилендър

                      Абе пичове,защо в името ма това да карате ДЖИПКА си го начуквате с разни световно неизвестни играчки,аз имам приятели,които си го купиха НОВ този фрилендър-е издържа точно 16 месеца и да не Ви казвам къде е сега.Просто Ровър си е супер фирма,но за жалост за Англия-все едно да коланиш москвич или лада (жигули)в БГ-толкова са много,че всеки селяндур и,а по 3-4 джипа-обикновено дефендър-къса база.Голямо е набутването с ровър,да знаете,поне в БГ си е трагесия.(Има лесно-японска бракма и...спи града.)

                      Коментар


                      • #26
                        До: Май се набутахме с Фрилендър

                        Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
                        Абе пичове,защо в името ма това да карате ДЖИПКА си го начуквате с разни световно неизвестни играчки,аз имам приятели,които си го купиха НОВ този фрилендър-е издържа точно 16 месеца и да не Ви казвам къде е сега.Просто Ровър си е супер фирма,но за жалост за Англия-все едно да коланиш москвич или лада (жигули)в БГ-толкова са много,че всеки селяндур и,а по 3-4 джипа-обикновено дефендър-къса база.Голямо е набутването с ровър,да знаете,поне в БГ си е трагесия.(Има лесно-японска бракма и...спи града.)
                        Ти що не вземеш да ....ааа .1в англия е доста скъпо да караш джип и 2 Фрийлендара си е идеално за града и пикници но не и за тежки терени.аз лично карам RANGE и няма нищо общо с "мъника",един приятел има и от него знам че Фрилендара си е по-скоро лека кола която да качиш на някой бурдюр и която при нужда но не голяма да те изкара от калта.Айде със здраве
                        Бъдете здрави

                        Коментар


                        • #27
                          До: Май се набутахме с Фрилендър

                          колеги, недейте да се нападате...Силата на аргументите не е в лошият тон.Всеки има право на избор!..на всеки нещо му харесва повече от друго...Всеки носи последствията от своя избор!
                          Нека бъдем полезни един на друг, без да нараняваме другите..
                          СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                          Коментар


                          • #28
                            До: Май се набутахме с Фрилендър

                            Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                            ..Всеки носи последствията от своя избор!..
                            Точно така. Това изчерпва темата.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X