Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Блокажа и Раздатките при Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Май , проблем с блокажа на Диско 1 300Tdi

    Клеясал е механизма,трябва да се разглоби и да се почисти,моя беше по същия начин и дори си мислех,че предния собственик е сменил раздатката с такава без блокаж,но се оказа,че всичко е ок,просто когато не се използва блокажа дълго време става така !

    Коментар


    • #77
      До: Май , проблем с блокажа на Диско 1 300Tdi

      Първоначално публикуван от FoS7eR Преглед на мнение
      Здравейте колеги , чета отдавна този форум и още несъм писал в него но от 1 година и половина имам Диско 1 300Тди ....
      Иди при него CarTest™ градски сте си, той ще ти каже, как и какво му е на твоя.
      Почти една година ще стане ( 03-03-09, 17:59) от първото ти питане по този въпрос/проблем ...ЦЪК.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-02-10, 08:49.
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • #78
        До: Май , проблем с блокажа на Диско 1 300Tdi

        Първоначално публикуван от FoS7eR Преглед на мнение
        Здравейте колеги , чета отдавна този форум и още несъм писал в него но от 1 година и половина имам Диско 1 300Тди и сам много доволен от него като го взех по предназначение на ходя на лов с него и за зимата пак и за лятото става по язовирите и планините... Имам проблем с блокажа му... малкия лост не иска да флиза на ляво въобще нито на бавни нито на барзи.Бавните само си флизат без проблем... Ходих при един майстор и го питах що така а той ми каза че джипа бил със някакви шпелери или нещо такова и на картинката над малкото лостче пише Diff Lock както на всички нали ама тоз ми вика че нямало такова включване на лостчето на ляво точно на този джип.Модела е 97год и е XS.Моля за съвети и мнения тъй като виждам тук доста компетентни по техническите вапроси и като цяло в този форум.Благодаря
        Колега,при някой модели наистина няма блокаж на ряаздатка.Тези модели са с ABS и блокажа действа чрез ABS-са.Имаш ли на таблото копче за блокаж????
        0885719173-Красимир

        Коментар


        • #79
          До: Въпроси за Блокажа на Land Rover Discovery1

          Първоначално публикуван от FoS7eR Преглед на мнение
          Здравейте колеги , чета отдавна този форум и още несъм писал в него но от 1 година и половина имам Диско 1 300Тди ....
          Първоначално публикуван от krasimir83 Преглед на мнение
          Колега,при някой модели наистина няма блокаж на ряаздатка.Тези модели са с ABS и блокажа действа чрез ABS-са.Имаш ли на таблото копче за блокаж????
          Прочети внимателно за кой модел пита колегата, и тогава .....
          Land Rover Discovery:
          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

          Коментар


          • #80
            До: Въпроси за Блокажа на Land Rover Discovery1

            Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
            Прочети внимателно за кой модел пита колегата, и тогава .....
            Е може някои от предишните собственици да е сменил раздатка.
            0885719173-Красимир

            Коментар


            • #81
              До: Въпроси за Блокажа на Land Rover Discovery1

              Първоначално публикуван от krasimir83 Преглед на мнение
              Е може някои от предишните собственици да е сменил раздатка.
              Не вярвам ... ама нали трябва да се повдигне и да се види ....
              Много е просто и лесно...................
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #82
                До: Май , проблем с блокажа на Диско 1 300Tdi

                Първоначално публикуван от FoS7eR Преглед на мнение
                ... Имам проблем с блокажа му... малкия лост не иска да флиза на ляво въобще нито на бавни нито на барзи.Бавните само си флизат без проблем...
                И мойто е така, само дето е набор '96. Ама засега това му е най-малкия проблем.
                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                Коментар


                • #83
                  До: Въпроси за Блокажа на Land Rover Discovery1

                  Колега вече те упътиха хората, но и аз да ти кажа от собствен опит. Клеясва или лостовият механизъм към раздатката или самият малък лост за включване на блокажа.
                  В първия случай се пръска от долу-това е по лекият вариант. Когато е клеясъл горе малкият лост -се сваля барчето между седалките и се разнитва една гума,която не е ясно защо е занитена а не е хваната с рапидки. Моят беше толкова клеясал,че се наложи да свалям кутията, в която е монтиран лоста и да го избивам с чук.
                  Ако се прави тази операция си отбележи положението на шлиците при демонтажа на лоста. Желая ти успех-ремонта не е сложен и в двата случая.
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-02-10, 16:28.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Въпроси за Блокажа на Land Rover Discovery1

                    Колега от личен опит с две Англииски Дискота ще то кажа че проблема ти е в това че предния собственик не е чувал за тази ръчка за блокаж и бавни и изобщо за какво служи тая колица.Ремонта е лек зимаш една туба WD40 качваш го на канала и пръскаш здраво лостовия механизъм след което споменаваики майка му и баща му го раздвижваш.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Въпроси за Блокажа на Land Rover Discovery1

                      Ако е блокирал горе-откъм купето няма да стане. Иска разглабяне по описания от мен начин.
                      Повярвайте ми-правих го това упражнение.

                      Коментар


                      • #86
                        Блокаж ARB на преден диференциал на Диско 1

                        Колеги, решил съм да слагам ARB касети и на двата диференциала на моето Диско 200, обаче чувам от разни "разбирачи", че не трябвало да се завива, като се включи блокаж на предния диференциал, щото нещо щяло да се счупи. Аз не си го обяснявам как е възможно, но го чувам от няколко човека и затова реших да попитам. Иначе като гледам клипчетата в Youtube, хората си имат блокажи навсякъде, включват си ги и завиват на поразия, че някои даже и със задните колела
                        Land Rover Discovery 200TDI

                        Коментар


                        • #87
                          До: ARB на преден диференциал на Диско 1

                          А защо искаш да завиваш с включен блокаж?
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #88
                            До: ARB на преден диференциал на Диско 1

                            Защото при завой колелата от един мост изминават различен път, сиреч - правят различен брой обороти (и на полуоските). Включеният блокаж на мост си противоречи с това и рано или късно нещо се чупи.
                            Всъщност, при завой всичките колела изминават различен път - различни обороти. Затова не се препоръчва да се завива дори с включен блокаж на раздатката на терен с добро сцепление - товари се трансмисията.

                            Коментар


                            • #89
                              До: ARB на преден диференциал на Диско 1

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              А защо искаш да завиваш с включен блокаж?
                              Е, ситуации колкото искаш, примерно изкачвам стръмен баир с много кал и само блокажа на междинния диф не помага, или съм в дълбок кален коловоз и трябва да изляза от него, а ми въртят само по едно предно и едно задно колело. Да не изброявам, просто питам дали нещо може да се счупи и какво, ако завивам с включен преден блокаж. Иначе примери за ситуации има много в youtube, в които се вижда как на машините им въртят едновременно предните колела, а едновременно и завиват. Понеже и на мене ми се случва да изпадам понякога в подобни ситуации, съм решил да се оборудвам с блокажи, за да повиша сцеплението, а не да трябва да се засилвам и да си троша окачването.
                              Land Rover Discovery 200TDI

                              Коментар


                              • #90
                                До: ARB на преден диференциал на Диско 1

                                Първоначално публикуван от angel_drakata Преглед на мнение
                                Е, ситуации колкото искаш, примерно изкачвам стръмен баир с много кал и само блокажа на междинния диф не помага, или съм в дълбок кален коловоз и трябва да изляза от него, а ми въртят само по едно предно и едно задно колело. Да не изброявам, просто питам дали нещо може да се счупи и какво, ако завивам с включен преден блокаж. Иначе примери за ситуации има много в youtube, в които се вижда как на машините им въртят едновременно предните колела, а едновременно и завиват. Понеже и на мене ми се случва да изпадам понякога в подобни ситуации, съм решил да се оборудвам с блокажи, за да повиша сцеплението, а не да трябва да се засилвам и да си троша окачването.
                                Ти започни от задния.На последната сбирка тази машина ни събра очите...С три блокажа АРБ е...

                                Мина от там,от където аз пеша не се из замислих...
                                Виден столичен ихтиолог

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X