Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Блокажа и Раздатките при Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за Блокажа и Раздатките при Land Rover

    Ами първо трябва да се разкачи лостчето за блокажа и тогажа да се разбере къде е проблема.Незнам някъде по блокажа да има шлици.Третия възможен проблем му го казах вече,миналата седмица точно това отсранявах на едно Диско 300 тди беше клиясал лоста горе където оста преплъзва във алуминиевия корпус.Ако искаш ти си остави номера да обсъдим темата.
    0885719173-Красимир

    Коментар


    • От: Въпроси за Блокажа и Раздатките при Land Rover

      Аз знам за къде са шлиците, ама собственика не знае. Като се сещам как тъпо ги гледах тия лостове, като ги видях за пръв път. Пък се водя отворко. Представям си как се е чувствал колегата. Мисълта ми беше, че няма нужда да се сваля каквото и да е за да се разбере дали се върти оста на блокажа. А ако не се върти, трябва само да се развие гайката на оста и да се откачи планката. Веднага се разбира дали е от лоста или в раздатката. Ъ.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • От: Въпроси за Блокажа и Раздатките при Land Rover

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        Аз знам за къде са шлиците, ама собственика не знае. Като се сещам как тъпо ги гледах тия лостове, като ги видях за пръв път. Пък се водя отворко. Представям си как се е чувствал колегата. Мисълта ми беше, че няма нужда да се сваля каквото и да е за да се разбере дали се върти оста на блокажа. А ако не се върти, трябва само да се развие гайката на оста и да се откачи планката. Веднага се разбира дали е от лоста или в раздатката. Ъ.
        Ами аз точно това му обеснявах отдолу да се разкачи само а не всичко.
        0885719173-Красимир

        Коментар


        • Блокаж на межд.диф. на Диско 1

          Здравейте.
          Интересувам се какво точно се блокира. Доколкото разбрах от четенето във форума е че, при изключен блокаж на сухо, предаването е 50-50, но на мокро (хлъзгаво) може да се върти само едната гума (или там където е най малко съпротивлението).
          При включен блокаж се въртят 50-50 една отпред и една отзад. Коя отпред? И коя отзад? Тези които имат по малко съпротивление ли? Какво по точно може да помогне този блокаж на межд.диф. на Диско 1?
          Прочел съм почти всичко във форума но така и ненамерих точен отговор. Така че ще съм благодарен някой просветен да драсне някой и друг ред. Утре ще пътувам за Смолян да купувам едно Диско и гледам да разбера нещо повече.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-08-10, 14:22.

          Коментар


          • От: Блокаж на межд.диф. на Диско 1

            При изключен блокаж се предава въртене към всички колела. Целта да е отключен е да може да обира разликата в оборотите на карданите когато се прави завой. Работи на същия принцип като диференциала на моста. При завой външното колело изминава повече път от вътрешното. Ако няма диференциал, двете колека ще се стремят да се движат с еднаква скорот и ще се чува свирене от гумите (като на картинг) и повишено износване на гуми и всички части на трансмисията. Когато имаме изключен междинен блокаж и една гума превърти- оставаме на място. Когато включим блокажа, раздатката предава принудително 50/50 движение на предния и задния мост. Тогава, за да останем на място трябва да се случи да биксуват една предна и една задна гуми. А кои точно- тези с най-малко съпротивление от терена. Тук вече започва тунинга и се монтират допълнителни блокажи на заден и преден мост. При покупка на Диско трябва да се провери дали лоста на раздатката се движи нормално, и дали всички положения включват. Не трябва да има шумове. Обикновенно има някакво блъскане при потегляне - колко - зависи колко е карана колата и как е карана.
            Дължи се на износени шлици на вала от скоростите към раздатката или най-честото на заминали подложни шайби на сателитите на междинния диф.
            Има си ремонтни комплекти.
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-08-10, 14:15.
            Land Rover Defender 110SW 300tdi

            Коментар


            • От: Блокаж на межд.диф. на Диско 1

              Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
              ..... Дължи се на износени шлици на вала от скоростите към раздатката или най-честото на заминали подложни шайби на сателитите на междинния диф.
              Има си ремонтни комплекти.
              И тогава идваш да се запознаем.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-08-10, 15:55.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • От: Въпроси за Блокажа и Раздатките при Land Rover

                Колеги от една година имам диско 300 тди и никого не съм ползвал блокажа. Като го купувах също направих опит да го включа, но безуспешно. От всичко изчетено до тук разбирам, че единия от вариантите е да са ръждясали жилата или лостовете. Има ли някой представа от къде се достъпва до тях.
                Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                Коментар


                • От: Въпроси за Блокажа и Раздатките при Land Rover

                  Достъпва се като разглобиш всичко в купето около лостчето му и това на скоростите.
                  Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                  Коментар


                  • От: Въпроси за Блокажа и Раздатките при Land Rover

                    Днес се заех по съвет на PinMaster да оправя проблема с блокажа. Развих болтовете на подлакътника и го отстраних, премахна и шумоизолацията

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 571.jpg
Прегледи:1
Размер:143.9 КБ
ID:5564146

                    наложи се и разпробиване на нитовете за да запазя гуменото уплътнение

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 574 resize.jpg
Прегледи:1
Размер:185.2 КБ
ID:5564147

                    след детайлен оглед установвих, че лостчето на блокажа е сериозно спекло (най-вероятно никога не е включван)

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 576 Resaiz.jpg
Прегледи:1
Размер:50.9 КБ
ID:5564149

                    и втори проблем гайката в по-големия кръг бе разхлабена и лостовата система имаше луфт.
                    След като стегнах болта и смазах всичко нещата си дойдоха на място

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 579 resaiz.jpg
Прегледи:1
Размер:89.2 КБ
ID:5564150

                    Между другото ако са налага смазване само на последното място може да се направи и на канал без да се разглобява от горе.
                    Сега мога да се пробвам в колко дълбока локва мога да заседна.
                    Но преди това ще пия една ракия
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-02-14, 18:38.
                    Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                    Коментар


                    • От: Въпроси за Блокажа и Раздатките при Land Rover

                      Първоначално публикуван от martin_gr Преглед на мнение
                      Сега мога да се пробвам в колко дълбока локва мога да заседна.
                      Но преди това ще пия една ракия
                      Ако е само за тест - просто дигни само едно колело у въздуха - ако тръгнеш - значи работи
                      За другият тест - место ракийка викни приятел, ма нека и той е с жип, наръч колани и сте вие
                      Ракийката след първото едночасово измъкване от локва - така е най-сладко!
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • От: Въпроси за Блокажа и Раздатките при Land Rover

                        При мен лостът за блокиране на диференциала е в две посоки при бързи и бавни на ляво и на дясно. Така ли е по принцип или имам и заключване на диференциала? От Yaro разбирам, че трябва да е само към водача или аз бъркам нещо.
                        Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                        Коментар


                        • От: Въпроси за Блокажа и Раздатките при Land Rover

                          Първоначално публикуван от martin_gr Преглед на мнение
                          При мен лостът за блокиране на диференциала е в две посоки при бързи и бавни на ляво и на дясно. Така ли е по принцип или имам и заключване на диференциала? От Yaro разбирам, че трябва да е само към водача или аз бъркам нещо.
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...162#post515162
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                            Връщам темата към централния диф.А някой дали е разглобявал раздатка на моделите,които НЯМАТ блокаж на диференциала.След като гледах това клипче,почнах да се чудя дали тези модели нямат самоблокираща виско муфа в раздатката???
                            На 22ра минута и 51ва секунда,спеца по нашите машини казва:"Диско2 с Централен диференциал с виско муфа и тракшън контрол":

                            https://www.youtube.com/watch?v=FcTTPV9JmIE#t=76

                            Някой да знае нещо по въпроса?Или трябва да се регна в някой ингилизки форум и да ги питам?
                            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                            Коментар


                            • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                              Няма раздатка lt230 - независимо каква модификация -с виско муфа. Както няма и Диско 2 с раздатка която да не е базирана на LT230 ... Ашкрофт предлагат от скоро (година може би) вместо отворен диф - ATB (торсен-quaife) за централен диф в раздатаката ...

                              С вискомуфа са раздаткте Borg-Warner които се слагат на P38 ... както и вискомуфата на задния кардан на фрилендърите ...
                              LR Disco II, Td5

                              Коментар


                              • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                                Освен, ако раздатката не е сменена с Борг, както направих аз. Днеска се позаиграх малко по ливадите - разликата е доооста забележима.
                                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X