Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

    Колеги, отново съм на колела. Прикачам фактурата, за тези които се интересуват, колко струват някои части.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Lazar; 08-07-08, 11:32.
    ---------------------
    Шофирайте разумно!
    [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

  • #2
    До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

    Добре дошъл отново!

    Коментар


    • #3
      До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

      Много скъп труд- 48 лв за час.

      Коментар


      • #4
        До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

        И аз искам да работя за 48лв. на час че и ДДС .Браво на тези дето са ти взели парите. Каква беше поговорката: "Не е луд този който яде баницата а този който му я дава",честито и да си го караш с кеф.
        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
        Дий Снайдер

        Коментар


        • #5
          До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

          Не знам колко им струва труда, но във Варна са пълни безхаберници, ама паричките си ги прибират де!
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • #6
            До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

            Заболя ме главата.....

            Коментар


            • #7
              До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

              Моля, темата да не се превръща в масово "оплюване" на въпросната фирма! Фактурата е публикувана само за информация.

              Коментар


              • #8
                До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

                Боби, тия в МП са взели горе-долу колкото и държавата от този ремонт. Като обща сума за целия ремонт във фирмен сервиз /като се има предвид и колата-2000г/ се ядва.
                Много ми е интересно за колко време се лиши от возилото за да ти актуват толкова часове труд?
                Поздрави
                Цецо

                Коментар


                • #9
                  До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

                  Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                  Боби, тия в МП са взели горе-долу колкото и държавата от този ремонт. Като обща сума за целия ремонт във фирмен сервиз /като се има предвид и колата-2000г/ се ядва.
                  Много ми е интересно за колко време се лиши от возилото за да ти актуват толкова часове труд?
                  Поздрави
                  Цецо
                  Няма връзка между това колко време е била в сервиза и колко часове работа са му начислили.Аз съм оставял моето Диско за 2 седмици(принудително).Представяш ли си колко пари щяха да ми вземат за престоя.За всяка операция си има норматив време.Пример:смяна на масло-2 часа.Все-пак са вдигнали ставката,есента ако не се лъжа беше 40лв/ч...
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #10
                    До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

                    Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                    Моля, темата да не се превръща в масово "оплюване" на въпросната фирма! Фактурата е публикувана само за информация.
                    Никой не се стреми да оплюва Мото Пфое само можем да им се радваме.Интересно е че когато в София градушката им очука 80 нови автомобила ги разпръснаха из цяла България в конкурентни сервизи а не ги правиха в техните.Евала ,така се развива бизнес,преценяват че ще спечелят повече да ги прави някой друг за жълти стотинки от колкото да си губят времето. Реално цената от 48лв. + ДДС на час не е голяма за немския стандарт,просто в България ръчния труд не е дооценен. Евала на Мото Пфое ,така трябва да се работи.
                    Друг е въпроса че там работят мърльовци ама не е това темата.
                    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                    Дий Снайдер

                    Коментар


                    • #11
                      До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

                      Позволи ми да не се съглася с тебе- 25 евро на час без ДДС е добра ставка и за Европа.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

                        Абе маймунките в гаража взимат 5лв от тези 50. Останалото фирмата си го прибира. Аааа, и на края на месеца, държавата си взима данък от въпросните 5лв.
                        Преди време имаше предложение по идея на един от директорите да се категоризират ремонтите, и излизаше,че за смяна масло норма 1час, монтьора ще вземе 2.50 лв. Ама това би убило у всеки желанието да работи, щеше да има " абе, началник, на ти 2.50 и ми закачи колата на крика, аз ще направя останалото".
                        Принципно за клиентите труда е скъп, за монтьорите - ще им се да получават повече.... няма угодия.
                        http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                        Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                        Коментар


                        • #13
                          До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

                          Без да съм специалист мога да кажа само ,че в Пежо подходиха по хитро.Зарибиха хората с евтини части и скъп труд навремето, а сега вдигат само частите.Но който се е усетил вече бяга от тях.На всеки лев платен на работника, държавата прибира 40 ст. приблизително.Нормалната норма на печалба в Европа е 5-10 % останалото му викат спекула.
                          Всеки иска да продаде скъпо и да купи евтино- това движи търговията по целия свят.
                          Номерът е да не се почувства клиентът прецакан.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

                            извинявайте много, ама от 40-50лв/час монтьора да взима бруто 5лв и от тях да му прибират осигуровки и данък... малко екплоататорско ми се струва... после защо кадърните работници напускат...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              До: Фактура от МотоПфое - Ремонти и техническо обслужване на Диско 2 ТД5

                              Ами кофти е - за цял месец, като работиш стабилно и правиш часове се получава брутна заплата от порядъка на 1000лв, от които държавата прибира 300. От тези 1000лв има примерно едни 400 дето са основна заплата и с часовете се натрупва. Ако пък си даваш прекалено мн зор, изкарваш 2 месеца и след това ти трябва стабилна почивка. За тази работа да кажем не трябва прекалено много акъл, ама пък си е мръсничка.
                              Има и друг проблем - трудно се намират работници - масово не хаят за работата или пък са мн тъпи, ако не са тези 2-те ще са мързеливи. Почти всеки сервиз търси монтьори, особено фирмените.

                              А по-горе стана въпрос за тенекеджиите и очукнаите коли.
                              В тенекеджииските сервизи е претрупано с коли. На един колега от университета се опитах да съдействам да му направят фиестата по-рано - не успях - говорих със всички от приемчик надолу - серизни майстори, трнекеджиите и бояджиите - нъцки. За това в извънредни случаи се ползват чужди сервизи.
                              http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                              Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 117,215 в 10:38 на 20-06-26.

                              Зареждам...
                              X