Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въздушно окачване на Land Rover Discovery 2 - проблем...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Въздушно окачване на Land Rover Discovery 2 - проблем...

    Да такова, аз си купих едно, но пристигна преди 2/3 дена и само го отворих. 120-150пси. Е да през реле и през клапан задължително. Може да потърсиш, за какво налягане ще го ползваш?
    Аз в момента съм със същия компресор на 130пси. 6л бутилка я пълни за 5мин, ще го пробвам как е на по- голямо налягане, че не ми се слага друга бутилка
    А за какво ще го ползваш в крайна сметка? Ако е за въздушно окачване и бутилка за въздух, клапанен блок от Р38 е 100лв, 20лв за О пръстени, 3релета и имаш всичко в едно, подредено и кадърно направено.

    Коментар


    • #77
      Някой да продава въздушни възглавници за Диско 2

      Коментар


      • #78
        Първоначално публикуван от chikina Преглед на мнение
        Някой да продава въздушни възглавници за Диско 2
        Колега, преди време ти пратих ЛС. Ако си го изтрил ти го препращам.

        Коментар


        • #79
          Да разбутам темата с моя проблем, от известно време след изгасяне на двигателя лявата възглавница пада до край, а дясната пада на 80 процента. Като стартирам двигателя, джипа се надига както си трябва и си стои така. Тея дни лявата възглавница 3 пъти вече пада и в движение. След оглед стана ясно че възглавниците са добре, но от едното клапанче се чува пукане след като колата е в покой. Та предполагам че трябва да се ревизират въпросните клапани. Понякога стои вдигнат 24 часа и когато му скимне пада. Някой сблъсквал ли се е с този проблем, да ме насочи какво да правя?

          Коментар


          • #80
            Здравей! Преди да правиш каквото и да е, напръскай със сапунена вода възглавниците когато са надути, когато започне да се вдига от спаднал, а също и в повдигнато положение! Снадките на маркучите при компресора и с възглавницата също. По друг начин не можеш да откриеш нищо! Обикновенно издиша бавно и компресорът компенсира загубите... докато загрее и спре. Тогава „кляка“ и в движение. Понякога издиша само в конкретна позиция на окачването. Има нищожна вероятност за протриване на маркуче в нещо от вубрациите. Ако всичко е наред по въздуховодите и възглавниците гледай клапанният блок. Ако помпи бавно или бръмчи яко, момента е подходящ за цялостна ревизия и реновиране. Този компресор се ползва и за други модели на въздушно окачване, и има комплекти за ремонт. Доста нерви ми създаваха тези мехури преди, купих едни чисто нови и... сега са на рафта в мазата - никакви ядове нямам
            Последно редактирано от lupus; 01-07-23, 15:26.

            Коментар


            • #81
              Имал съм подобен проблем по 3 причини:
              * повреден ножичен сензор, следва смяна и реглаж;
              ** вода във възглавниците - лесно се свалят и качват;
              *** повреден компресор, всъщност помпи, но филтърът за влага не пропускаше достатъчно въздух.
              Може да изпускат и ако тръбичките влизат във възглавниците с оригиналната бърза връзка.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #82
                Компресора си работи, вдига веднага след стартиране на двигателя. Възглавниците видяхме че са ок, след оглед. Чува се единствено пукане от някое клапанче, не знам подлежат ли на ремонт или се сменя целия блок

                Коментар


                • #83
                  Аз си скалъпих едно такова нещо когато имах проблем с клапанния блок. Ръчкаш двата въздуховода към възглавниците и помпиш. Така хем ще разбереш от клапаните ли е, хем ще може да ползваш колата докато се отстрани евентуалния проблем. Не съм правил опити да ремонтирам блока... за 10 години бяха възглавници, датчици, компресор и все по-далече от къщи. Накрая заби нещо и спря да се вдига... 300 км. на тампони по нашите дупки с дискова херния - чашата преля! Сега съм с пружини.

                  Коментар


                  • mishkata_mp
                    mishkata_mp коментира
                    Редактиране на коментар
                    Реално погледнато няма смисъл да го правя даже, тъй като съм го обявил за продан и е по добре новия собственик да си го прави както си иска, обаче идва идно момче нда го види и не му хареса че беше клекнал, та реших че ако мога да го оправя ще е по добре

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X