Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2 деференциала-Спешно!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: 2 деференциала-Спешно!!

    Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
    Да ама не....

    Не са големи, това са 30" или с много малко по-големи от заводските 29".

    И за капак на всичко аллтерайн...

    Много боксуване има тука.

    Може ли малко яснота, с коя раздатка е Класика, БоргУорнър или ЛТ230. За да е по-лесно лоста има ли блокаж или само бавни.

    Точно как счупите ДВАТА диффа.

    Карахте и счупите единия пуснахте блокажа и после счупите другия или си карахте на блокаж и не разбрахте кога сте счупили единия и като спряхте окончателно разбрахте за другия.

    Това горе само информативно за да преценим стила на водене на джипката в пресечен терен.

    Иначе като цяло ако сте със 24 шлицовите полуоски. Просто ви трябват два Хубави диференциала, или взимате от ашкрофт два блокажа. Ако сте със 10 шлицовите полуоски, и мислите да продължавате да го имате класика, по добре преминете на 24 шлицовите.

    Заводските 24 шлицовите мостове, ако са читави, до 31-32" с неагресивни гуми, нямат проблеми. Това не означава че безогледна експлоатация не може да ги счупи.
    Тръгнахме да се изкачваме на едно място, което не е много стръмно и по принцип нямаме проблем. Преди това баща ми включи блокажите. Не съм сигурна, но до там мисля, че се качихме само на заден мост. Той обикновенно си кара така-на бавните. Та включи блокажа, почти се качихме на въпросното място и джипа се завъртя почти на 180 градуса. Тогава май се е счупил задния, защото когато се върнахме джипа въртеше само предния мост (Стана ясно от следите, който е оставил в снега+това, че едвам тръгна) Пробвахме да го качим втори път, но не можахме (защото сме били само на преден мост, очевидно) Върнахме се отново, баща ми изключи блокажа и тогава джипа изгуби ход.

    Коментар


    • #62
      От: 2 деференциала-Спешно!!

      Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
      Раздатка е интересна само заради идеята да знаем какво са правили.
      Блокирало високо на БоргУорнър освен да изяде шлиците на вала друго няма да направи, аааа ще ускори разтягането на веригата.

      Тука съм съгласен много с Русев.. нещо ни вземат за канарчета.
      Днес се прибирам и ще мога да снимам раздатката и счупения диференциал (само единия съм сигурна къде е). Тъй като съм жена кажете ми как да я снимам за да може да я познаете. Има ли някакви белези, бля-бля.Че докато чакам бащата да се прибере от работа ще се стъмни
      Последно редактирано от bilqna97; 24-01-19, 11:16. Причина: правописна грешка

      Коментар


      • #63
        От: 2 деференциала-Спешно!!

        Нещо не ми се връзва това завъртане ( или немога да си го представя).

        Ленд Ровър който не е фуллтайм май няма от седемдесетте.

        От обяснението разбирам че имате блокаж ( единствено число) на раздатката, което означава ЛТ230 раздатка.

        Ако правилно съм разбрал обяснението сте счупили раздатката в частност кръстачката на средния дифф. Това не е нещо нечувано или невиждано, даже си е доста често поради незнание. Не е болка за умиране но си е разправия. Не е скъп ремонта.

        Коментар


        • #64
          От: 2 деференциала-Спешно!!

          Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
          Нещо не ми се връзва това завъртане ( или немога да си го представя).

          Ленд Ровър който не е фуллтайм май няма от седемдесетте.

          От обяснението разбирам че имате блокаж ( единствено число) на раздатката, което означава ЛТ230 раздатка.

          Ако правилно съм разбрал обяснението сте счупили раздатката в частност кръстачката на средния дифф. Това не е нещо нечувано или невиждано, даже си е доста често поради незнание. Не е болка за умиране но си е разправия. Не е скъп ремонта.
          Явно ще се взима втори за части. Веднъж сменяхме раздатка. Пак ли? За раздатката нямаме идея каква е. Питах и бащата, каза че не помни

          Коментар


          • #65
            От: 2 деференциала-Спешно!!

            Първоначално публикуван от bilqna97 Преглед на мнение
            Явно ще се взима втори за части. Веднъж сменяхме раздатка. Пак ли? За раздатката нямаме идея каква е. Питах и бащата, каза че не помни
            То няма толкова много за помнене, по-скоро не знае.
            Я направи някоя снимка на лостовете.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #66
              От: 2 деференциала-Спешно!!

              Щом включвате блокаж е LT230. Тази раздатка е доста здрава, единствено се чупи кръстачката на средния дифф. Това става заради често и продължително боксуване, просто не достига до дифа масло. Ако се включва централния блокаж когато трябва няма проблем. Но да се купува поредния скраб заради кръстачка за 50лв... по моите разбирания е......

              Коментар


              • #67
                От: 2 деференциала-Спешно!!

                Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                Щом включвате блокаж е LT230. Тази раздатка е доста здрава, единствено се чупи кръстачката на средния дифф. Това става заради често и продължително боксуване, просто не достига до дифа масло. Ако се включва централния блокаж когато трябва няма проблем. Но да се купува поредния скраб заради кръстачка за 50лв... по моите разбирания е......
                Възможно ли е тази кръстачка да е счупена преди това?

                Коментар


                • #68
                  От: 2 деференциала-Спешно!!

                  Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                  Щом включвате блокаж е LT230. Тази раздатка е доста здрава, единствено се чупи кръстачката на средния дифф. Това става заради често и продължително боксуване, просто не достига до дифа масло. Ако се включва централния блокаж когато трябва няма проблем. Но да се купува поредния скраб заради кръстачка за 50лв... по моите разбирания е......
                  Иначе така или наче ни трябва 2 диференциала. 1,500 му търси един дядо, но не е пален 2-3 години и няма никакви докумнети

                  Коментар


                  • #69
                    От: 2 деференциала-Спешно!!

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    То няма толкова много за помнене, по-скоро не знае.
                    Я направи някоя снимка на лостовете.
                    Ако не знаеше, щеше да каже "не знам". Лостовете дори да ги снимам не съм сигурна дали ще помогнат. Нямам никаква представя дали са сменени, след смяната на другата раздатка

                    Коментар


                    • #70
                      От: 2 деференциала-Спешно!!

                      Той Ники айляк - затва клавиатурочеса
                      Темата без снимки се изчерпа преди 50 поста, Руси акуратно заподозря
                      Историята кое-как не е интригуваща, щот, както казваше баба ми "там, накъдето отиваш - ние отдавна сме се върнали".
                      Втори скрап - по-добре отвори прозореца и фърли парите през него.
                      Решението е единствено - някой, който знае с какво се яде Ленд Ровър, щот не е като хамбурски салам - режи, па яж...
                      На алтернативи сме се нагледали, свъшващи в мобиле/карс.

                      Успех!
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • #71
                        От: 2 деференциала-Спешно!!

                        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                        Той Ники айляк - затва клавиатурочеса
                        Темата без снимки се изчерпа преди 50 поста, Руси акуратно заподозря
                        Историята кое-как не е интригуваща, щот, както казваше баба ми "там, накъдето отиваш - ние отдавна сме се върнали".
                        Втори скрап - по-добре отвори прозореца и фърли парите през него.
                        Решението е единствено - някой, който знае с какво се яде Ленд Ровър, щот не е като хамбурски салам - режи, па яж...
                        На алтернативи сме се нагледали, свъшващи в мобиле/карс.

                        Успех!
                        Така е, ама по неволя, особено като навън беше лизгавица.

                        Казуса ми е интересен и с нетърпение чакам снимките, ако въобще се разбере нещо от тях де.

                        ... и относно донор за части, чети кво ти е написал Масо, хич не ти и трябва, освен за врати, капаци и джамове, всичко друго го има ново и на прилични пари.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #72
                          От: 2 деференциала-Спешно!!

                          Без да се види няма как да се каже какво и е.
                          Така само си чешаме пръстите.
                          Мноко често ми се случва,идва,питам какво е правено,нищо всичко е оригинално,като го разглобя,качамак,ТНТ-та яко.
                          И това е всеки втори,тези машини си имат тънкости,и не всеки ги знае.
                          Последния дето дойде такъв,майстора сложил литиева грес на сферата с шпаклата,а карето сухо.
                          Така че,без оглед няма да стане.
                          878511557

                          Коментар


                          • #73
                            От: 2 деференциала-Спешно!!

                            Трябва да се уточни каква е раздатката като начало. Борг Уорнър или 230. С Борга със запекла виско муфа,спокойно може да е счупил предния и чак след счупването на задния да си мисли, че са се счупили едновременно. Дифовете се чупят основно от боксуване. Короната и пиньона са изключително здрави. От боксуване и не сменено масло сединия сателит се заварява за оста и оста започва да се върти в корпуса на касетата. После само чака да се завари и другия и да паднат 2-3 зъба. Парчетата вече испяват успешно да счупят короната и пиньона.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #74
                              От: 2 деференциала-Спешно!!

                              Никой не знае какво е,и тя не може да го обясни,а и снимки няма.
                              Подозирам че са карали на заключен диф постояно,не само в гората.
                              При слагането,не са настройли лоста както трябва,и тя си е постояно включена била.
                              Доста често се случва
                              878511557

                              Коментар


                              • #75
                                От: 2 деференциала-Спешно!!

                                Нещо такова.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X