Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

    Здртавейте,

    интересн въпрос. Да прво разкажем какво всичко е станало.
    TD5 Discovery 2 1998. Вече става почри 1 година като борим тои проблем. Охладителна система се надува. И да не ми некои веднага каже гарнитура или подобно, ето това всичко е проверено и сменено.
    Сменени са всички маркучи на охладителна система, термостат, радиатор, капачка, самам охладителна система е промита неколко пъти. Гарнитура сменена 2 пъти в 1 година след основен ремонт (краи на 2016 година), Глава проверена (и при основен ремонт и сега при Морена София) - нема проблем със глава. При основен ремонт нови ризи в блока и са изрязани по бутала, нови клапани на главата, всичко е 6.

    Така сега при проблема: Охладителна система се зареди със антифриз, обезваздушава се, и тест дрививе. Маркучи се надуват толко да са тъврди като каман. Оставим колата да се остуди през ноща. на следващ ден маркучи са всеоще тврди като каман. Тоест налъагане си остава. одвивам болче за обезваздушаване и излезе много ваздух и следователно в траба нема антифриз докато не го дозаредим. пак се обезваздуши и пак тест дриве и пак се повтори надуване.

    правил се е тест за газове в антифриз при 2 различни сервиза и в двата случая са тестове негативни. Нема малсо в антифриза нито обратно. Нева нафта в антифриз и обратнио. след като се надуе налягане си остава.

    Ако нешо е спукано, логично би било да са през пукнато и опусне налягазне. Самнение кое ше го видим тази седмица е да сменим водна помпа (коиа е на 1 година - сменена при основен ремонт) защото мисля да нема доволно течение.

    https://photos.app.goo.gl/jii7zzQNcWcCuVEB8

    И сега... как напред? некви савети...?
    o89 sedem sedem 33 986

  • #2
    От: TD5 охладителна система се надува

    Опитай с друга капачка.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      Re: От: TD5 охладителна система се надува

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Опитай с друга капачка.
      Капачка - првоначалана изфлих, оригинална се е развалила, втора (втора рака) не работи, нова капачка - неоригинална пак сща работа. тест сас капачка на съседа при кои нема проблеми пак сщо. сега е савсем нова капачка (4-та маи) коия е наполовин затегната толко да може да се движим. доливам вода ежедневно.
      o89 sedem sedem 33 986

      Коментар


      • #4
        От: TD5 охладителна система се надува

        Аз да попитам тъп въпрос - турбото има ли водно охлаждане ?
        Ако да то помисли в тази насока. Ако не тъй като не съм имал досег ама никакъв с това возило бих помислил в тази насока преди да сменя още някоя част или колата:

        1) ако сте 100% убедени в това че ДВГ-то е пълна изправност и няма никакъв начин да постъпват изгорели газове в охладителната система се насочваме към периферните възли от които може да се генерира свръх налягане в системата или теч.

        2) както вече казах турбото, ако то е У ред, се преглежда всмукателният тракт за някакъв вид "подгрев" от антифриза на охладителната с-ма. ЕГР-клапана също се оглежда; Мисля, че там има досег с антифриза, за да се стопля по-бързо докато е студено!!!
        Ако няма налични допирни точни и тук продължаваш;

        3) породено налягане в охладителната система изключвайки точки 1) и 2) и липса на масло в антифриза наистина бих помислил по въпроса - има налягане, ОК незнам от къде е, но защо това налягане не спада при престоя през нощта. Дори и ДВГ-то да надува като престои налягането трябва да спадне, я през пукнатина, цепнатина, теч я през капачката. Ако капачката е читава начи се случва нещо с микро пукнатина, която се отваря и затваря при различни термични условия. От там изчезва и водата. Ако не е главата, или блока то остава изпускателна/всмукателна система. Пак казвам не ми е особено позната охладителната система, че да дам още жокери. Съветите са базирани на случки с други подобни МПС-та .

        Успех и помислете, преди да смените още нещо

        Коментар


        • #5
          От: TD5 охладителна система се надува

          Имах същия проблем с моя. Надуваше маркучите, направихме тест за СО2 с комплекта на Вюрт, даде положителен резултат. Последва сваляне на главата и тест - спукана м/у клапаните на първи цилиндър. Купих глава втора употреба от Андро, шлайфаха я, нови гарнитури навсякъде, нова водна помпа, преди това нов термостат (стария беше сдал багажа). В момента всичко по охл. система е наред, с изключение на един - два микро теча, но и те ще бъдат оправени. Жабарят преди мен беше карал колата с вода, бяха станали много поразии, но специално спукването според мен не е от прегряване, този двигател има защита от прегряване и трудно може да бъде прегрят, по - скоро е конструктивен дефект от технологията помпа - дюза.
          Преди теста - въртене, сучене, какво ли не пробвах, вкл. нова капачка - надуваше си.
          В случая не знам какво да кажа - или теста за СО2 не е меродавен, или теста на главата, или немарливо свършена работа. Лошото е че се трупат едни сметки, едни нерви, а колата нито може да се кара нито да се продаде.
          Водно охлаждане на ЕГР има следващата генерация на този мотор, от 2002 г. до 2007 г., който е с еко стандарт Евро 3.
          Не бързай ако искаш да стигнеш
          __________________________________
          Discovery II TD5 10P

          Коментар


          • #6
            Re: От: TD5 охладителна система се надува

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Аз да попитам тъп въпрос - турбото има ли водно охлаждане ?
            Ако да то помисли в тази насока. Ако не тъй като не съм имал досег ама никакъв с това возило бих помислил в тази насока преди да сменя още някоя част или колата:

            1) ако сте 100% убедени в това че ДВГ-то е пълна изправност и няма никакъв начин да постъпват изгорели газове в охладителната система се насочваме към периферните възли от които може да се генерира свръх налягане в системата или теч.

            2) както вече казах турбото, ако то е У ред, се преглежда всмукателният тракт за някакъв вид "подгрев" от антифриза на охладителната с-ма. ЕГР-клапана също се оглежда; Мисля, че там има досег с антифриза, за да се стопля по-бързо докато е студено!!!
            Ако няма налични допирни точни и тук продължаваш;

            3) породено налягане в охладителната система изключвайки точки 1) и 2) и липса на масло в антифриза наистина бих помислил по въпроса - има налягане, ОК незнам от къде е, но защо това налягане не спада при престоя през нощта. Дори и ДВГ-то да надува като престои налягането трябва да спадне, я през пукнатина, цепнатина, теч я през капачката. Ако капачката е читава начи се случва нещо с микро пукнатина, която се отваря и затваря при различни термични условия. От там изчезва и водата. Ако не е главата, или блока то остава изпускателна/всмукателна система. Пак казвам не ми е особено позната охладителната система, че да дам още жокери. Съветите са базирани на случки с други подобни МПС-та .

            Успех и помислете, преди да смените още нещо

            1. турбо не е водно охлаждан. всички траби за вода са сменени + термостат. предстои ми водна помпа да е сменим
            2. ЕГР го одавна ниамана тази кола.
            3. капачки вече съм сменил неколко. какав късмет треба да има човек да си получи 2, 3 капачки повреденеи. 2 нови од магазина. Вода доиа се губи в момента е през разшиурителни съд - капачка не е затегната на 100% да не спука траби.
            o89 sedem sedem 33 986

            Коментар


            • #7
              Re: От: TD5 охладителна система се надува

              Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
              Имах същия проблем с моя. Надуваше маркучите, направихме тест за СО2 с комплекта на Вюрт, даде положителен резултат. Последва сваляне на главата и тест - спукана м/у клапаните на първи цилиндър. Купих глава втора употреба от Андро, шлайфаха я, нови гарнитури навсякъде, нова водна помпа, преди това нов термостат (стария беше сдал багажа). В момента всичко по охл. система е наред, с изключение на един - два микро теча, но и те ще бъдат оправени. Жабарят преди мен беше карал колата с вода, бяха станали много поразии, но специално спукването според мен не е от прегряване, този двигател има защита от прегряване и трудно може да бъде прегрят, по - скоро е конструктивен дефект от технологията помпа - дюза.
              Преди теста - въртене, сучене, какво ли не пробвах, вкл. нова капачка - надуваше си.
              В случая не знам какво да кажа - или теста за СО2 не е меродавен, или теста на главата, или немарливо свършена работа. Лошото е че се трупат едни сметки, едни нерви, а колата нито може да се кара нито да се продаде.
              Водно охлаждане на ЕГР има следващата генерация на този мотор, от 2002 г. до 2007 г., който е с еко стандарт Евро 3.

              нарочно тест за изгорели газове в охладителна система съм правил пре 2 различни сервиза. Главата и 2 пъти е проверена при Морена. наистина не ми се купува друга глава че похарчих толко по колата да боли глава (моия глава боли )
              o89 sedem sedem 33 986

              Коментар


              • #8
                От: Re: От: TD5 охладителна система се надува

                Първоначално публикуван от gferen Преглед на мнение
                нарочно тест за изгорели газове в охладителна система съм правил пре 2 различни сервиза. Главата и 2 пъти е проверена при Морена. наистина не ми се купува друга глава че похарчих толко по колата да боли глава (моия глава боли )
                Проблемите в охладителната система се откриват ,но трябва последователност в действията на механика. Има много писано по темата включително и от мен и сега не ми се "развива".
                От споделеното виждам следните възможности , разхерметизирано клапанно легло (пукнатина в главата щяха да я забележат) или проблем с притискането на гарнитурата-високи направляващи,"дълги болтове".

                Елементарна проверка за газове в охладителната система е като напълните до гърловината разширителния съд и запалите студения двигател .Работи на празен ход, а ВИЕ наблюдавате нивото. Ако се повиши и почне да прелива преди да достигне 60 градуса имате проблем с влизащи газове!
                (следва задължителна смяна на механиците)

                Коментар


                • #9
                  От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                  Мен пък ми е интересно как системата остава под налягане цяла вечер. Тая капачка няма ли клапа?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                    Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                    Мен пък ми е интересно как системата остава под налягане цяла вечер. Тая капачка няма ли клапа?
                    Има и просто "държи".

                    Коментар


                    • #11
                      Re: От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                      Проблемите в охладителната система се откриват ,но трябва последователност в действията на механика. Има много писано по темата включително и от мен и сега не ми се "развива".
                      От споделеното виждам следните възможности , разхерметизирано клапанно легло (пукнатина в главата щяха да я забележат) или проблем с притискането на гарнитурата-високи направляващи,"дълги болтове".

                      Елементарна проверка за газове в охладителната система е като напълните до гърловината разширителния съд и запалите студения двигател .Работи на празен ход, а ВИЕ наблюдавате нивото. Ако се повиши и почне да прелива преди да достигне 60 градуса имате проблем с влизащи газове!
                      (следва задължителна смяна на механиците)
                      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                      Има и просто "държи".
                      това пак какво е.. или каде се намира разхерметизирано клапанно легло

                      проблем с притискането на гарнитурата-високи направляващи,"дълги болтове" искате да кажете че болтове за глава са подолги колко триабва? - болтове са AMC точно за ТД5. може да се ползват само 1 път. пре всяка смяна на гарнитура съм слагал нови болтове.

                      Има и просто "държи" тоест работи и само налягане в охладителна система не надвишава 1.4 bar. или си имам хубав касмет да нито една капачка не работи като хора.
                      o89 sedem sedem 33 986

                      Коментар


                      • #12
                        От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                        Голяма мистерия... При мен пък маркучите никога не са ставали "камък"...даже са леко меки. Погледна ли от охладителя на нафтата да няма някакъв съвсем малък теч. При мен на студено имаше а като е топла - не.
                        Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                        LZ2РSD

                        Коментар


                        • #13
                          От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                          Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                          Голяма мистерия... . Погледна ли от охладителя на нафтата да няма някакъв съвсем малък теч. .
                          Тази "подсказка" нещо не Я схванах.....Какво трябва да влиза в охладителната система и да "помпи" маркучите?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                            Тази "подсказка" нещо не Я схванах.....Какво трябва да влиза в охладителната система и да "помпи" маркучите?
                            Нищо!
                            От там може да губи антифриз, алед което да се покачва налягането в системата заради ммалкото ниво.
                            Но ти каза пе нивото спада заради отхлабена капачка, а не като е затворена или бъркам?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              Но ти каза пе нивото спада заради отхлабена капачка, а не като е затворена или бъркам?
                              Коментара беше за пропуснатите "места" при обслужванията и ремонта. Едно от местата за навлизане на газове в охладителнат система е "трудно" за откриване, защото е под клапаните легла в главата и не може визуално да се определи. Пропуска се и височината на втулковите водачи между блока и главата. Когато е отнето от главата може освобождението да не е достатъчно и затягането с болтовете става безмислено.Същия ефект е когато болтовете опрат в дъното на резбовия отвор на блока.....
                              Прости работи ,но често вкарват във "филми".

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X