Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

    Колега от когато продадох моя Пасат не искам и да чуя за Audi A6,A4,A8 и Пасат след 1996г.производство.Това е немислимо за нашите пътища автомобил с 4 алуминиеви носача на гума които не подлежат на ремонт а се сменят с нови,о само като си спомня и ми става лошо.
    Иначе много правилно си се насочил към Диското.Ако аз съм на твое място бих си взел Диско2,това естествено е лично мнение.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

      Чудна тема! Благодаря на специалистите за всичко споделено! Една молба - бихте ли коментирали следното преложение:

      http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...312&f1=details

      Не е ли ниска тази цена? Колата я поразгледах вчера "на шега" (минавах наблизо) и тя взе, че ми хареса...много! Плановете бяха за Диско 2, но...криза! Знаете как е! Та сега мисля за Диско 1 97-98г. Твърдо, дизел, твърдо с ръчни скорости...твърдо ЛР Диско! Направи ми впечатление, че двигателя на неутрална скорост много мудно вдига оборотите Иначе направихме едно кръгче и сякаш си се движеше нормално Диското!? Но базата ми за сравнение е VW-ски 1.9 TDI-ПД (130 к.с.) което карам сега, та може бие си е норамлно за "джипасрки" двигател да е по-муден (доста по-муден )! Блазни ме че е от частно лице, макар че е излъскана като Горублянска булка и двигателя е измит, (та по него нищо нередно не се вижда) джанти и гуми всичко изглежад много добре (подозрително) За четвъртък, петък планувам да минем (собственикът няма нищо против) покрай сервиза на Vladi333 или Дару Кар (бихте ли препоръчали един от двата сервиза?) да я погледнат и ако я харесат е доста вероятно да има още един в клуба на "Disco-водещите"


      Ще се радвам да "чуя" коментарите на хора вече минавали по този път! Първа "джипка" ще ми се ще се рвдавм да чуя мнения на професионални джипари, като повечето тук. Особено Яро ("ходещият изправен Ленд Ровър" )

      Предварително благодаря на отзовалите се на моя приятелски зов за ПРО-мнение!
      Бъди оптимист - по-лесно е! :)

      Коментар


      • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

        Изглежда много читав,малко ми се струва ниска цената за тази година производство.Не знам, в София има повече автомобили и цените може и да са паднали ,но задължително през сервиза и то при Влади.А,че са по бавни са и не трябва да те учудва.
        Успех и дай,боже още един дисководещ.
        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

        Коментар


        • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

          Джипката изглежда много изпъната.
          На мен не ми допада с 3 врати, бих търсел с 5, особено при една и съща колесна база. Двигателя си е тромав и то доста в сранение например с 3.0тд на Тойота от тези години, но икономичен и определено по-безпроблемен от 'малките' дизелите на Нисан и Тойота от този период. Сравнен с всеки съвременен дизел, особено на лека кола, този двигател все едно не върви.
          Скоростната кутия също е изключително надеждна. Проблемите по трансмисията са раздатката и касетите, при по-сериозна експлоатация. Първото вече се лекува с factory refurbished раздатка директно от UK, където цената е далеч по-добра от варианта да се отвори кутията тука + части и труд. Касетите се заменят с ARB, като не знам защо но цените на ARB за Ленд Ровър са по-прилични от за японците да кажем...

          Заключение: Автомобила по снимка и данни изглежда добра оферта, но с оглед изобилието на пазара в момента, аз бих търсил 5 врати.

          Успех с покупката!

          Относно сервизите - при Влади при всички положения ще свършите работа, въпреки, че аз нямам представа доколко неговите момчета са запознати съ спецификите на марката. Дару кар също е опция.

          Коментар


          • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

            Яро, rova,

            Благодаря

            Яро, прости ми за невежеството, но гореспоменатото (касетите и factory refurbised раздатка) има ли общо с проблема с шлиците, от скоростите към раздатката, за който става дума на няколко пъти в темата? А някакви ориентировъчни цени на касетите и factrory refurbished раздатка? Питам от любопитсво, дано не се стига до там...скоро! "Раздатка" ми звучи някак...солено!

            Така де, ще видим какво ще споделят сервизиджийте и ще се похваля към края на седмицата...дано да има с какво!


            Още веднъж благодаря за изказаните мнения!

            Досокро,
            Ганчо
            Бъди оптимист - по-лесно е! :)

            Коментар


            • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

              Ето информация за касетите:
              http://www.paddockspares.com/scp/OFF...r_Lockers.html

              Ето линк и за раздатките:
              http://www.ashcroft-transmissions.co.uk/part_8.html

              ARB касета за малко над 1000лв. си е гореща оферта, каквото и да говорим. А за заводски рециклирана раздатка за близка до тази цена или някой стотак отгоре, няма какво да говорим... Доскоро тука се продаваха някакви раздатки в тотално неизвестно състояние за по 2000+лв. Прецени сам за себе си.

              Коментар


              • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                Благодаря, Яро! Tи си Човека! (с голямо "Ч")

                Остава специалистите да се произнесат по автомобила тея дни и като/ако има нещо, ще се чуе!

                Лека и безаварийна на всички!
                Бъди оптимист - по-лесно е! :)

                Коментар


                • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                  Подкрепям съвета на Яро за 5 врати. Моята е с 3 /вкл. задната/ и страшно ме изнервя. Особено ако често ти се налага да превозваш много багаж и хора.
                  Успех
                  Владо Рангелов
                  Land Rover Discovery 1-300tdi

                  Коментар


                  • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                    Зависи какво ще се вози. Аз съм с 4/5 врати, но искам да са 2/3. Скоро предстои да резна калниците и тези в задните врати са проблемни за изолация.

                    Коментар


                    • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                      твърдо против 2/3 врати, такъв голям джип и да ставаш всеки път когато някой трябва да седне отзад е смешно, коли и джипове колкото искаш, стига да има кой да ги купува, в тази автомобилна криза при положение че имаш друг автомобил бих те посъветвал да не бързаш, отвън може да е лъскав но не се знае как е двиагателя, проверява ли основните работи - омаслено турбо, надува ли от щеката за масло и т.н.
                      Discovery I, 300 TDI

                      Коментар


                      • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                        Предимството на 2/3 врати е това, което Насов вече е посочил. Ако тръгнеш да режеш задни калници е много по-лесно.

                        Иначе с 4/5 врати си е по-хубаво, но зависи за какво му трябва на човек джипката.
                        A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

                        Коментар


                        • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                          да напълно съм съгласен, по - добре сподели за какво мислиш да ползваш "скитника"
                          Discovery I, 300 TDI

                          Коментар


                          • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                            Уоу! Изненадан съм от активността по темата! Благодаря!

                            Мечтата за Жипка се върти в главата ми от както съм подкарал МПС-та Първоизточника е факта, че имаме две къщурки на разни "особени" места и след снеговалеж от 10-ина см сняг няма стигане до там, а на едното място живеят баба ми и дядо ми и е важно да имаме целогодишен достъп до тях...(на по 79 и 80 год са)! Не е много стръмно ма никой не го е грижа! Подобно е и с дъжда, но това важи само за едната дестинация - черен , КЪДРАВ път около километър! Аааа и да не забравя - ловец съм! Иначе до голяма степен съм склонен да вярвам, че приказката "Апетита идва с яденето!" ще ме хръхлети със страшна сила и предполагам, че лесно ще се загмуркам в дебелата кал и горските усои, та трябва да съм подготвен и за тази си потенциална "лудост"...много обичам коли!...
                            Оптитах и мотори, ама маи нещо не е моето превозно средство това!

                            Та по принцип съм склонен да направя компромис с двете задни врати, но за някакъв наистина добър екземпляр, защото в повечете време се возим двамата с "другарката" и умерено количеств о багаж! Иначе и аз съм за 5 врати...ммда! Диско-то ще е твърдо втора /трета кола...но знам ли!? Истината е, че ми е мерак, но се старая да съм разумен! А що се отнася до обявата, която помолих да погледнете по горе...май се заколебах...за същата кола има втора обява с други телефони, къде пише,че е внесена от Германия и пак "гуми, джанти, отличен външен вид (абе гримьорска работа)", а кагато я гледах, момчето каза, че я е взел от свой съсед, скоро и просто не му трябвала, та за това я продавал...абе нещо не ми харесва! Та ще продължавам да търся... Още много се двуумя дали да изчкам и да се напъна още малко за Диско 2 Тд5...?! Абе каквото излезе...стига да е в добро състояние колата!!!

                            Здраве! Мисля, че имаме единодушие за 5-те варти...няма да режа нищо...засега, та няма да е проблем!

                            Ами благодаря ви за съпричастността отново и доскоро,

                            Ганчо
                            Последно редактирано от Gyrro; 23-03-09, 22:24.
                            Бъди оптимист - по-лесно е! :)

                            Коментар


                            • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                              Първоначално публикуван от Gyrro Преглед на мнение
                              Уоу! Изненадан съм от активността по темата! Благодаря!

                              Мечтата за Жипка се върти в главата ми от както съм подкарал МПС-та Първоизточника е факта, че имаме две къщурки на разни "особени" места и след снеговалеж от 10-ина см сняг няма стигане до там, а на едното място живеят баба ми и дядо ми и е важно да имаме целогодишен достъп до тях...(на по 79 и 80 год са)! Не е много стръмно ма никой не го е грижа! Подобно е и с дъжда, но това важи само за едната дестинация - черен , КЪДРАВ път около километър! Аааа и да не забравя - ловец съм! Иначе до голяма степен съм склонен да вярвам, че приказката "Апетита идва с яденето!" ще ме хръхлети със страшна сила и предполагам, че лесно ще се загмуркам в дебелата кал и горските усои, та трябва да съм подготвен и за тази си потенциална "лудост"...много обичам коли!...
                              Оптитах и мотори, ама маи нещо не е моето превозно средство това!

                              Та по принцип съм склонен да направя компромис с двете задни врати, но за някакъв наистина добър екземпляр, защото в повечете време се возим двамата с "другарката" и умерено количеств о багаж! Иначе и аз съм за 5 врати...ммда! Диско-то ще е твърдо втора /трета кола...но знам ли!? Истината е, че ми е мерак, но се старая да съм разумен! А що се отнася до обявата, която помолих да погледнете по горе...май се заколебах...за същата кола има втора обява с други телефони, къде пише,че е внесена от Германия и пак "гуми, джанти, отличен външен вид (абе гримьорска работа)", а кагато я гледах, момчето каза, че я е взел от свой съсед, скоро и просто не му трябвала, та за това я продавал...абе нещо не ми харесва! Та ще продължавам да търся... Още много се двуумя дали да изчкам и да се напъна още малко за Диско 2 Тд5...?! Абе каквото излезе...стига да е в добро състояние колата!!!

                              Здраве! Мисля, че имаме единодушие за 5-те варти...няма да режа нищо...засега, та няма да е проблем!

                              Ами благодаря ви за съпричастността отново и доскоро,

                              Ганчо
                              На прав път си Ганчо!Само цената дето е съмнително ниска(на избраното Диско)Ако и след прегледа всичко е наред,завиждам ти!Отваряй очите на 4!Успех!
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                                Първоначално публикуван от Gyrro Преглед на мнение
                                .... Уоу!
                                ..... Диско-то ще е твърдо втора /трета кола...но знам ли!?.....
                                .... още от сега ти казвам,че грешиш а аз знам, вземи го и ще си говорим пак.
                                Land Rover Discovery:
                                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X