Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет преди покупка на конкретно Диско 1 300 Tdi по обява

    javascript:showallpicts('21232467291103590','5')

    http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...лиматик

    Здравейте на всички !

    Решил съм и аз да купувам ЛР, спрял съм се на Диско, поне засега ме устройва като цена и екстри.......
    Това, което показвам на линка изглежда добре, внос е от италия, моля дайте някакво мнение ..
    Сигурно звуча тъпо, за което се извинявам.......!!!!
    аз колата я гледах, не ми направи впечетление да има нещо притеснително....
    как ви се струва , не е ли скъпичко
    Благодаря предварително !

    Коментар


    • До: ? Диско 1 300 Tdi

      Колега добре си се ориентирал. Аз карам същото ама 94г. Малко са и много паричките,ама колата изглежда много запазена. Най-добре си я закарай на сервиз и ако е читава я взимай. Защото ако вземеш нещо по-евтино,ама с проблемчета по него,то пак ще ти стъпи на тея пари.
      Успех в търсенето!
      [SIZE=4][COLOR=black][SIGPIC][/SIGPIC]БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО![/COLOR][/SIZE]

      Коментар


      • До: ? Диско 1 300 Tdi

        Само по снимка-нестава...На външен вид е супер,но...Има изписано тонове по въпроса.Ето ти от мен един линк:
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=25944


        Автора на темата е доста компетентен и отзивчив...
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • До: ? Диско 1 300 Tdi

          Добре изглежда! Преди няколко месеца си вземах моята (96'300tdi от Германия дойде с 3 тона ремарке зад нея) за 8,5лв. После стигнах до почти 10 със консумативи и други дребни. Имам и още доста да правя(ръжди по пода и разни козметики) ама е много студено сега и не ми се лежи под нея(нямам гараж в момента).
          Дано ти счупят малко от цената и да и се радваш после! Направи си стандартните проверки за състоянието на агрегатите да няма големи изненади

          Коментар


          • До: ? Диско 1 300 Tdi

            Ако има нещо притеснително, то със сигурност не се вижда.
            Напълно подкрепям Бат Марто. Ако се спреш на него - задължителен преглед в М Пф или Дару.

            Коментар


            • До: ? Диско 1 300 Tdi

              това диско основен автомобил ли ще ти е или си имаш лека кола а джипката ще ти е само за кеф? ако е основен за тия пари не трябва да има почти никакви забележки, ако ти е за кеф - това са много пари за диско1, аз моето диско го взема за втори автомобил за 3500 лв (с десен волан) и съм му купил само нови гуми и естествно масла и филтри, нищо друго не съм бутал и мога да ти кажа че върви страхотно и е много стегнат, е тук таме има ръждички и някоя и друга забележка, но да не забравяме е все пак е 95 година
              Discovery I, 300 TDI

              Коментар


              • До: ? Диско 1 300 Tdi

                като основен авто ще го ползвам.......... и затова ми е малко неуверено
                извън темата : в момента имам лек автомобил и джипка ( къса витара) , но реших да имам само един , по-големичък автомобил и така, избрах Диско......

                Коментар


                • До: ? Диско 1 300 Tdi

                  Първоначално публикуван от andonk Преглед на мнение
                  като основен авто ще го ползвам.......... и затова ми е малко неуверено
                  извън темата : в момента имам лек автомобил и джипка ( къса витара) , но реших да имам само един , по-големичък автомобил и така, избрах Диско......
                  И правилно си избрал,за твоята цел колата е ОК, Вельо има същата и я ползва по същия начин. И май е страшно доволен. Но първо основен оглед, после пазарлък и тогава покупка.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • До: Съвет преди покупка на конкретно Диско 1 300 Tdi по обява

                    а има ли колеги , които биха могли да му хвърлят едно око, ако се реша твърдо...... ?
                    става въпрос за стара загора....

                    Коментар


                    • До: Съвет преди покупка на конкретно Диско 1 300 Tdi по обява

                      щом ще я ползваш за основна може да се разделив с толкова пари, но имай в предвид, че току що гледах в мобиле диско 2 за 13490 лв, по добре събери още някой лев и си купи диско 2, според мен това е по добрия избор за основен автомобил, виж ако е само за гората естествено диско 1 е решението (съотношение цена - възможности)
                      Discovery I, 300 TDI

                      Коментар


                      • До: ? Диско 1 300 Tdi

                        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                        Вельо има същата и я ползва по същия начин. И май е страшно доволен.
                        Вельовата е автоматик, 98г. и няма задни седалки, но я взе на същите километри. И разправя, че е наистина страшно доволен! Така да се каже - падна си на пъпа, чукундурът му с чукундур.

                        Коментар


                        • До: Съвет преди покупка на конкретно Диско 1 300 Tdi по обява

                          Ако имаш кинтите, предложи 9000 /или 8500, но трудно/ без коментар и я взимай. Ако много се опъва продавачът, значи това е цената. Като визия е супер. Всяка покупка е емоция. Аз на това разчитам и живея

                          Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                          Вельовата е автоматик, 98г. и няма задни седалки, но я взе на същите километри. И разправя, че е наистина страшно доволен! Така да се каже - падна си на пъпа, чукундурът му с чукундур.
                          Падането е на друго нещо, ама тава е друга тема /+18/ и т.н.

                          Успех в покупката / обикновено се казва "в продажбата"/
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • До: ? Диско 1 300 Tdi

                            Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                            Вельовата е автоматик, 98г. и няма задни седалки, но я взе на същите километри. И разправя, че е наистина страшно доволен! Така да се каже - падна си на пъпа, чукундурът му с чукундур.
                            Сега ще ти прасна картон за обида на участник. Верно, че твоята беше автоматик и малко по-нова, но нали става въпрос за лична оценка, а знам, че ти си доволен и може да споделиш впечатления.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • До: Съвет преди покупка на конкретно Диско 1 300 Tdi по обява

                              Ако е поддържана адекватно и е пипано грамотно, колата ще е на практика безпроблемна. И двата ми сериозни проблема - алтернатора и масления клапан не бяха по вина на LR. Вероятно ще трябва да се сменят тампоните отдолу, но кит с всичките е около 100лв от Падок. И масла, ремъци и филтри. Има далеч по-знаещи от мен хора тук, които могат да кажат и да са полезни, но не съм забелязал някой тук да е недоволен от Диското си, като говорим за Дискавъри. За тези пари, предвид сериозния спад на цените на Д1, трябва след смяна на горните неща да нямаш основни проблеми.

                              Коментар


                              • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                                Колеги здравйте,първо да се запознаем аз съм митко и съм на 25 години от софията, до сега съм бил фен на високите скорости и на Фолксвагеновите ТДИ двигатели, за съжаление нашия мил кмет не ще да оправи улиците и сменям носачи като въздушен филтер. Сега съм с пассат 1.9 тди 130 к.с. 2002 година и ми се разказва играта от скъпа подръжка демферни маховици, обслужване по 1000 лева и какво ли не и окачването ме съсипва. Искам да си купя Диско, днес цял ден четох тук. Ще имам бюджет около 14 -15 хил лева между диско 1 и 2 са колебанията ми, плаши ме електрониката и въздушното окачване при 2та а при 1та ме плашат годините. Изискванията ми към екстри не са големи да има клима, подлакътник и ако има АБС и възд възглавници има ако не здраве. Много съм впечатлен от форума ви и ми харесва колко много информация има за този джип. Пред двете предпочитам надежност и евтина подръжка.

                                Въпросите ми са:

                                - Ако избирам Диско от къде е най-добре и към кой е най добре да се обърна за оглед.
                                - Автоматик или ръчни скорости да търся/предпочитам автомат но ме плашат скъпи ремонти/
                                - колко пари да си приготвя за първоначалното обслужване на машината.
                                - за разхода на дълго видях но някой да сподели какъв му е софийския разход, че тук си е ад.

                                Наистина се надявам скоро да имам 4х4 отдавна ми е мечта но се не смея. Моля ви дайте ми съвет кое е по-удачно. Преориентирах се към какво ли не исках хонди не знам си какво, но май следващото ще джипче

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X