Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover 2.5tds - проблем с Electronic Suspension Circuit

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

    Първоначално публикуван от bozdugan Преглед на мнение
    Ами то точно калибриране може да се направи мисля че само в мото фое и най близкото ти е във Варна.Ако не се лъжа струва от порядъка на 100на лв.Имаш проблем с височинните сензори или какво?
    Да в нормален режим(градски) задницата стои малко ниска,и това се случи от това че реших да помогна на колега на който джипа стоеше на криво и ме помоли да запишат моите стойности за неговия.Парадокса обаче бе че неговия стана а при мен се развалиха настройките,абе някакъв аджамия се помислил за МОЖЕЩ ими пр...ба камиончето.Лошото е че ва дена се мъчи после с моя и неможе да го оправи.
    Големите мъже си играят с големи играчки

    Коментар


    • #62
      До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

      А грешка изписвали ти.И като е в най горно положение задницата пак ли виси.И ако виси от двете страни еднакво или само от едната страна.

      Коментар


      • #63
        До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

        Грешки няма и слава богу,във всички положения задницата е малко увиснала,но утре в 10 часа се надявам всичко вече да е на ред.Записах си час в МФ,след като няма къде другаде да се калибрира
        Големите мъже си играят с големи играчки

        Коментар


        • #64
          До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

          Здравейте, колеги! Темата е много добра.Съжалявам за проблемите и премеждиата, които сте имали.Притежател съм на RANGE ROVER,имал съм големи проблеми и аз.Имам програма за тестване, регулиране височината и изчистване грешките на окачването.Ако мога да бъда полезен.....тел. 0878722322
          Здравето е щастие.Трудът е едно голямо възнаграждение.Децата са смисъла на живота.
          GSM-0878722322

          Коментар


          • #65
            До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

            Здравей колега bebo2973 !
            Аз съм от Елешница и имам проблем с въздушното окачване , изписва , че има грешки . Взех номера и ще ти се обадя , ако може да дойда да изчистим грешките !

            Коментар


            • #66
              До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

              Колеги възможно ли е от изпуснали задни амове да стои задницата по ниска,дори и след калибриране в МФ.От МФ ми казаха,че ам овет са двойно действащи и ефекта може да е от тях.
              Големите мъже си играят с големи играчки

              Коментар


              • #67
                До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

                Страшни глупости Като измериш с ролетка разстоянието от центъра на колелото до началото на калника(веждата) какво число виждаш

                Коментар


                • #68
                  До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

                  Първоначално публикуван от mumbler Преглед на мнение
                  Страшни глупости Като измериш с ролетка разстоянието от центъра на колелото до началото на калника(веждата) какво число виждаш
                  Днес ще премеря и ще пиша,между другптп ако не ти е проблем дай някакъв телефон(на лични разбира се) за връзка
                  Големите мъже си играят с големи играчки

                  Коментар


                  • #69
                    От: Range Rover 2.5tds - проблем с Electronic Suspension Circuit

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EAS013.jpg
Прегледи:1
Размер:95.3 КБ
ID:5192686
                    Здравейте колеги. За темата- нещо се изгубихте от 03.2010год.Pepo 75 оправи ли си джипката с тази задница. За калиброването въпроса стои така - отключва се комра разбира се с устройство..задават се стойности на височините и се заключват. Това е калиброването. Тогава компа на EAS-SUSPENSION запаметява тези стойности.По каталог задната част трябва да е малко по-ниско.Слагам ТАБЛИЦА на стойностите. Може да се види и налягането на всяка възглавница и така на татък.
                    Здравето е щастие.Трудът е едно голямо възнаграждение.Децата са смисъла на живота.
                    GSM-0878722322

                    Коментар


                    • #70
                      EAS FAULT при Range Rover P38

                      Здравейте колеги.Въздушното окачване не ми работи.Изписва грешка на окачването и компресора не се включва.При замерванията с мултицет се оказа че няма + който да отива до компресора.Има 2 дебели кабела които влизат в компресора и отиват до четките и един тъничък.Когато му дам принудително 12в от акумулатора компресора си работи.Бушоните са здрави,релетата ги въртях с други които са в кутията и няма ли няма

                      Коментар


                      • #71
                        От: EAS FAULT при рейндж ровър п38

                        Не знам при теб как е точно, но на дискотеката имах същия проблем и се оказа височинния датчик. Успех.
                        Land Rover Discovery II 3,9 V8
                        Лада Нива 21214 1,7i

                        Коментар


                        • #72
                          От: EAS FAULT при рейндж ровър п38

                          Корозирали жици? Ако е накалян много отдолу може да се появят електрически проблеми. Тънкия кабел мисля че е само за да изключва при прегряване, и от там може да подава грешен сигнал и да не позволява компресора да бъде задействан.

                          Коментар


                          • #73
                            От: EAS FAULT при рейндж ровър п38

                            Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
                            ... на дискотеката имах същия проблем и се оказа височинния датчик...
                            Преди 3 години и моето Диско-2 имаше този проблем. Диагнозата в МП - същата, после смяна с нов датчик и калибриране. Бяха оставили стария в колата. Разгледах го. На него всъщност няма какво да му се развали, освен да се счупи рамо или корозирал щепсел, което се оправя с контакт-спрей. Ако правите такава проверка, първо откачете акумулатора!
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #74
                              От: EAS FAULT при рейндж ровър п38

                              Рейнджа има доста повече компоненти по ЕАС от Диското и са несравними.
                              Има си и диагностика.
                              Не карай плюсове и маси от където ти дойде, че само по-скъпо ще плащаш после.
                              Компресора има термозащита и не случайно се изключва. Има писано доста в раздела по темата - чети и ако имаш конкретен въпрос - ще помагаме.
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар


                              • #75
                                От: EAS FAULT при рейндж ровър п38

                                Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                                Рейнджа има доста повече компоненти по ЕАС от Диското и са несравними.
                                Има си и диагностика.
                                Не карай плюсове и маси от където ти дойде, че само по-скъпо ще плащаш после.
                                Компресора има термозащита и не случайно се изключва. Има писано доста в раздела по темата - чети и ако имаш конкретен въпрос - ще помагаме.
                                Какъв кабел ми трябва и къде трябва да го включа за да си направя диагностика с програмката ? Благодаря предварително.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X