Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

    Първоначално публикуван от choko Преглед на мнение
    С пича се познаваме,и знае че се занимавам с марката,ама е забравил май.
    Хем и преди покупката ти звънях за съвети, и после при дядо като се видяхме си говорихме за марката и днес се чудя къде да я закарам и съвсем изключих....
    Ще ти звъня другата седмица, да видя кога ще имаш време и да мина да го погледнеш кораба
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

      Първоначално публикуван от choko Преглед на мнение
      ...... ама е забравил май.
      То и ти си ме забраваил май Сори за спама!
      Георги Танев (0+)
      Land Rover Discovery 1 300 TDi
      Land Rover Club Bulgaria
      0887 930 238, 0878 797 768

      Коментар


      • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
        Да слушам от към предния диф?
        https://youtu.be/J4CDiHDRILs
        Тук се чува при потегляне на зад и после при потргляне на пред.
        Като да идва от средната част на джипа...
        Да дам съвет и аз. При мен имаше едно метално "дзвън" точно при описаните от теб обстоятелства - при смяна на посоката на движение напред назад. Та след като се опитвах безуспешно няколко месеца да идентифицирам от къде е и да сменям карета и набеждавам диференциали, един приятел от Сопот ми каза - провери си гайките на полуоските. Нищо, че са законтрени, пробвай да ги натегнеш яко с тръбата. И се оказа прав. Едната гайка на задната главина мръдна две три десети и звука спря. След като се позамислих открих причината. Между шлиците на полуоската и тези на главината има малко луфт и като не е стегната добре гайката или се поотхлаби след време, заради луфта се получава звънтене. Дори някъде в ремонтните ръководства видях, че шлиците трябва да се лепят с някакво слабо лепило. Явно точно заради това. Това, че при мен беше отзад не значи, че и отпред не може да се получи същото.
        Надявам се да съм бил полезен.
        LR Disco II 99 - TD5
        www.lre-bulgaria.org

        Коментар


        • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

          Хм, добра идея. Няма лошо да се провери.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

            Това ще го проверя още днес.
            А случайно някой да помни какъв камък ми трябва за тая гайка, че големи не ми се намират много много та да скокна да си взема
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

              https://youtu.be/aSuq3-ghKmc
              Това е второ клипче. Насочил съм телефона към задната гума, джипа е на ръчна. Звуците се чуват. Вече дори не знам от пред ли се чува, от зад ли...
              Долните тампони на задните амове са за смяна, но едва ли от тях е възможно да се получи.
              Пробвах в движение да разлашкам машината с рязко подаване и отнемане на газта - тогава си се чуват луфтовете по трансмисия, но звука е друг и доста по-слаб.
              А най-лошото е, че не знам другата седмица кога ще съм почивка, та да се разбера с Чоко за оглед.
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
                Да дам съвет и аз. При мен имаше едно метално "дзвън" точно при описаните от теб обстоятелства - при смяна на посоката на движение напред назад. Та след като се опитвах безуспешно няколко месеца да идентифицирам от къде е и да сменям карета и набеждавам диференциали, един приятел от Сопот ми каза - провери си гайките на полуоските. Нищо, че са законтрени, пробвай да ги натегнеш яко с тръбата. И се оказа прав. Едната гайка на задната главина мръдна две три десети и звука спря. След като се позамислих открих причината. Между шлиците на полуоската и тези на главината има малко луфт и като не е стегната добре гайката или се поотхлаби след време, заради луфта се получава звънтене. Дори някъде в ремонтните ръководства видях, че шлиците трябва да се лепят с някакво слабо лепило. Явно точно заради това. Това, че при мен беше отзад не значи, че и отпред не може да се получи същото.
                Надявам се да съм бил полезен.
                Жив да си.
                Днес взех един камИк 32 и започнах да махам капачките на джантите и да напъвам с тЪрбата. На задна дясна гума гайката не беше законтрена и мръдна с няколко милиметра. Сега като го назоря на бавните да подскочи се усещат луфтове и подрънкване от скорости, раздатка и дофове взети заедно, но “дзвън” изчезна.
                Останалите луфтове и звуци ми се струват в норма за 20 годишна машина, малко меки ми се виждат тампоните на скоростната, но това ще се проверява допълнително при по-вещи лица.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                  Нямаш си на представа в големият клуб колко подобни "дребнотии" са се решавали с разговори
                  Ооо - това ли - аз го имах и смених *** - след като си обиколил всички разбиратели и са ти предложили смяна на какво ли не друго
                  Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                  Коментар


                  • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                    Нямаш си на представа в големият клуб колко подобни "дребнотии" са се решавали с разговори
                    Ооо - това ли - аз го имах и смених *** - след като си обиколил всички разбиратели и са ти предложили смяна на какво ли не друго
                    Големия клуб е форума тук или има още по-голям клуб [emoji1]
                    Че от скоро си имам вземане-даване с марката и не съм наясно с някои неща.
                    Иначе аз във форума влязох някъде 2007 и от тогава, до сега научих много и все полезни неща за което съм благодарен на всички споделили своя опит
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                      за срещи на живо говорих. Хора като Радо и Сашо доста години дундуркат двойки и са като енциклопедии за странни шумове и болежки
                      https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=46396
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                        Жив да си.
                        Днес взех един камИк 32 и започнах да махам капачките на джантите и да напъвам с тЪрбата. На задна дясна гума гайката не беше законтрена и мръдна с няколко милиметра. Сега като го назоря на бавните да подскочи се усещат луфтове и подрънкване от скорости, раздатка и дофове взети заедно, но “дзвън” изчезна.
                        Останалите луфтове и звуци ми се струват в норма за 20 годишна машина, малко меки ми се виждат тампоните на скоростната, но това ще се проверява допълнително при по-вещи лица.
                        Радвам се, че помогнахме аз и Сашо!
                        LR Disco II 99 - TD5
                        www.lre-bulgaria.org

                        Коментар


                        • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                          Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
                          Радвам се, че помогнахме аз и Сашо!
                          Въпроса е какво пиете ти и Сашо
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар


                          • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                            Въпроса е какво пиете ти и Сашо
                            Пием бира - Хайнекен. Не се чувствай задължен, важното е, че решихме проблема. Ако има нещо друго питай!
                            LR Disco II 99 - TD5
                            www.lre-bulgaria.org

                            Коментар


                            • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                              Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
                              Пием бира - Хайнекен. Не се чувствай задължен, важното е, че решихме проблема. Ако има нещо друго питай!
                              То пиенето на бира е удоволствие, а не задължение [emoji1]
                              Въпроси има колкото искаш- днес разкачих задните амове от към моста да видя защо хлопат. Останах малко изненадан, металната втулка е износена към 0.5-0.7мм (тампоните са полиуретанови), сигурно и те са износени, но поне са износени равномерно, отвора не е елипсовиден.
                              Като най-бързо решение врътнах нова втулка на струга, че да няма хлопане.
                              И сега съм пред дилема да си поръчам от англия нови тампони или да си взема една пръчка полиуретан и да си направя тампоните сам[emoji1]
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар


                              • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                                Ако са от жълтия полиуретан старите, с новата по дебела фтулка ще ги сцепиш.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X