Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

    noby_007, скоростната ти кутия най-вероятни е LT77 (задна скорост е напред и на ляво), а раздатъчната кутия е модел LT230. Това е стандартното комплектоване за модела от '84 до '94. Възможно е СК да е R380, ако е сменена и "камбаната". Имаш си 5 синхронизирани, предни предавки (бързи и бавни)+ задна.
    Твоят модел има серийно монтирана задна чистачка, но явно ел. двигателя и рамото са свалени. Оригиналните са доста скъпи.
    С този карбуратор от Лада, няма да можеш да използваш пълната мощност на двигателя- стиснат е за гушата. Бягал ли си по баир с противогаз и пълно бойно снаряжение? Е, точно така се чувстава и двигателя на жипа ти. Оригиналният карбуратор e: Weber 32/34 DMTL.
    Пиша това по-скоро за човека, който ще купи жипа от теб- моето впечатление до тук е че, това не е твоята машина.
    P.S. Тук употребяваме "пич" в смисъл на "мъжко момче", а не "копеле".
    Последно редактирано от Tramp; 22-02-11, 14:16.
    There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
    No wahalla.

    Коментар


    • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

      Относно ладовият карбуратор ,не съм много съгласен ! някока по ралитата спортните лади бяха само с такива карбуратори и се цедеха страшно.
      Е...... трябва да се препипат малко жиглиорите и някои др. неща и става супер .
      Жигуловият карбуратор е по лиценс на вебер , копуваш си един нов отваряш го и му разпробиваш жиглиорите с 30% но не само горивните а и въздушният.
      Ако успееш да го догодиш ще останеш приятно изненадан .

      Коментар


      • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

        Първоначално публикуван от dilapar Преглед на мнение
        Относно ладовият карбуратор ,не съм много съгласен ! някока по ралитата спортните лади бяха само с такива карбуратори и се цедеха страшно.
        Е...... трябва да се препипат малко жиглиорите и някои др. неща и става супер .
        Жигуловият карбуратор е по лиценс на вебер , копуваш си един нов отваряш го и му разпробиваш жиглиорите с 30% но не само горивните а и въздушният.
        Ако успееш да го догодиш ще останеш приятно изненадан .
        И аз съм ползвал ладов карбуратор. Върви страхотно... На Фолксваген Костенурка. Ако обичате това е тема за Дефендер, не за двигатели за малки градски колички, та макар и такива участващи в ралита през златните години на ABBA.

        Коментар


        • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

          Благодаря за разяснението. Ако някой по-рано ми беше казал, че така се обръщате един към друг тука във форума, щях да знам че всичко е ОК. Но както и да е. Принципно колата ми харесва и си мислех от всичко което съм чел за тези LR, че тя е по-проходима или равна на "великите" по нашите земи ГАЗ и УАЗ.
          След като я преведа във вид, ще ми е достатъчно да си направя няколо разходки с двете возила из горите и ще преценя какво ще и е бъдещето.

          Да попитам сега, от къде и на каква цена може да се намери оригиналния карбуратор, след като това което "куките" са сложили, не е добре за колата и каква е кубатурата и мощноста на агрегата?
          Как се работи с малкото лостче? Тея предавки, бързи и бавни как се сменят?
          Момчета, пичове :-) споделих Ви, че това ми е първия 4х4 и ми е непознат и интересен.
          Може би след като го опозная ще ми хареса. Всъщност вече има някои неща, които ми харесват.
          Едното е че почти не е променена външноста на колата в сравнение с първообраза.
          Другото е, че като подам глава от прозореца си виждам къде са ми гумите.
          Третото е, че отсекът зад седалките е подходящт за доста неща и лесно ще бъде преработен в зависимост от нуждите ми, в ставнение с коли които имат класически седалки.
          Това е за сега. Като го стегна и го разходя из горите ще споделя и други неща.

          Коментар


          • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

            http://www.offroad-bulgaria.com/show...E4%E0%F2%EA%E0
            Ще помогна малко,но повечето неща са обяснени в този форум.
            Търсете с търсачката каквото Ви интересува.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:011.jpg
Прегледи:7
Размер:171.9 КБ
ID:5254512


            Добре е да изчетете и това от край до край:
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...E4%E0%F2%EA%E0
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-02-11, 18:37.
            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

            Коментар


            • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

              Деликатно някои хора се опитаха да ти обеснят-че лада и това на аватара са други неща.ЛР е история и....то е за по старата генерация-ха -ха даваи смело на пред и полека с адреналина
              Емил-00356 99872043-Малта
              Defender-90

              Коментар


              • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                noby_007 , как си с английският език? Има много технически ръководства, но повечето са на английски. Има и на руски, но аз не съм се интересувал от тях. Тук можем да издирим почти всичко за твоя LR, остава и да го прочетеш и разбереш. Много малък пазар сме и не си правят труда да превеждат на български.
                Кубатурата на твоя двигател е 2.5 литра, 83к.с (62kW). Блока и охладителната с-ма са същите като на дизеловият агрегат. Имат и още общи чаркове. Разпределителният вал е задвижван с верига. Този двигател всъщност е развитие на по-старият агрегат 2.286 куб. см монтиранан на Серия II, IIA и III. Не очаквай чудеса от машина "родена" в края на 50те- бавен, тежък, неикономичен, но търпи на тежка експлоатация и некадърни "механици". Ремонтира се с прости инструменти и (почти) винаги те прибира в къщи. Липсата на теч на масло е лош признак- значи е свършило и спешно трябва да долееш.
                Ето го и оригиналният карбуратор:
                http://www.paddockspares.com/pp/DEFE....5_Petrol.html
                Нищо с надпис "Сделано в СССР" няма място в един LR. Дори хубавите рускини и добрата водка не се задържат за дълго, но това е друг разговор
                Виждам, че вече си започнал да оценяш правилно основните черти на возилото.
                Колко е проходим, зависи от задкормилното устройство.
                There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                No wahalla.

                Коментар


                • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                  Четох, четох, но никъде не стещнах да се пише за начина на задвижване на Defender и употребата на малкия лост, но май е еднакво с това на Disco 1?
                  И сега пак да попитам, за да знам правилно ли съм разбрал!
                  Малкият лост има 3 позиции + още 3, които се намират в ляво на всяка една от първите?
                  Когато си на "Н", което значи бързи предавки, на ляво от него има "LOCK". С тази позиция на малкия лост, колата се движи с блокиран междуосев диференциал?
                  Когато си на "L", което значи бавни предавки, на ляво от него има "DIFF". С тази позиция на малкия лост, колата се движи пак с блокиран междуосев диференциал?
                  Не разбрах обаче някои неща!
                  Има и средно положение на лостчето "N" и ход на лостчето в ляво от него! Какво става тогава или по-точно за какви ситуации е?
                  Тази кола останах с убеждението, че е постоянно на 4х4/двойно предаване, задно дясно и предно ляво или както е там. Няма го варианта само заден мост?
                  Когато лoста го дръпна на ляво, от която и да е от десните позиции "H, N, L" той заключва едно и също нещо, а именно междуосев диференциал?
                  Така ли е или бъркам?
                  Не разбрах само от "N" на ляво като го дам лостчето какво става?
                  Да питам има ли блокаж на заден или на преден диференциал този Защитник или се блокира само този някакъв среден диференциал?
                  Какво значи и какво става като ми светне лампата с преден, заден мост, свързани по между си и предните колела завити на една страна?
                  Да ми кажете този моя кава серия се води? II, IIA, III или нещо друго?

                  Не мисля че 1500 и малко кила са много за такова возило!
                  Не е и тромав в никакъв случай. Пробвах го и лепнах 80км/ч или така показваше поне скоростомера. Можеше и още, но ме беше страх да не стане някоя беля, че колата от повече от година не е била палена и карана и незнаех как ще завърши експеримента. Пък и без номера, преглед, застаховка и неизправни светлини, щеше да е малко нагличко да си бръмча из града. За това само лека проба до 80, на бензиностанцията горивце и обратно в сервиза.
                  Последно редактирано от noby_007; 22-02-11, 23:39.

                  Коментар


                  • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                    Да, правилно си разбрал. Малкият лост в ляво положение блокира междуосевият диференциал (Lock Diff), съответно на високи и ниски предавки. Малкият лост в ляво при неутрално положение нищо не прави- пак е блокиран междуосевият диференциал, но не се движиш. Твоя LR е "Full time", т.е. с постоянно задвижване на четирите колела. Предходните модели- Series...са "Part time"- задвижващи са колелата на задният мост.
                    Какво значи и какво става като ми светне лампата с преден, заден мост, свързани по между си и предните колела завити на една страна?
                    Означава, че си с блокиран междуосев диферинциал, на бавни предавки и да не се напъваш да завиваш, когато си примерно на асфалт и колелата не могат да приплъзват. Така не си тормозиш и трошиш трансмисията и не износваш излишно предните гуми. Когато си на хлъзгав път, нямаш грижи- за това са го измислили хората.
                    Ако нямаш допълнително монтирани блокажи на мостовете (най-често на задния), значи си само с нормалното блокиране на междуосевият диференциал.
                    Твоят е "Land Rover 90"- модела след "Series III" и преди "Defender".
                    Може да са увеличили отворите на жигльорите на карбуратора ти за това да не усещаш липса на мощност. Знам ли какво е сътворили българският технически гении? Карай си го така щом си доволен.
                    Утре/днес ще намеря линкове за твоя модел и те оставям да поумняваш по темата:-)
                    There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                    No wahalla.

                    Коментар


                    • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                      Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                      Да, правилно си разбрал. Малкият лост в ляво положение блокира междуосевият диференциал (Lock Diff), съответно на високи и ниски предавки.
                      Твоя LR е "Full time", т.е. с постоянно задвижване на четирите колела.
                      Ако нямаш допълнително монтирани блокажи на мостовете (най-често на задния), значи си само с нормалното блокиране на междуосевият диференциал.
                      Твоят е "Land Rover 90"- модела след "Series III" и преди "Defender".
                      Значи постоянно са задвижени всичките 4 колела, а не както писаха преди само едно предно и едно задно?
                      И да попитам какво точно става, когато се заключи този междуосев диференциал, защото нали си е постоянно 4х4? Кое се променя?

                      Коментар


                      • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                        Драсни си една проста схемичка - диф, мост и две колелета накрая. Какво става, когато едното стъпи на хлъзгаво? Цялото усилие отива към същото. Сега си представи, че "заключиш" дифа. Усилието отива по равно към двете колела.
                        После в горната схема вместо колела, сложи мостове с диф и още колела. Раздатката е един диф. Като я заключиш, предава усилие по равно на двата моста. Но понеже мостовете си имат дифове, ако се случи да стъпят в нищото по едно колело от преден и заден, пак ще си до там, защото няма "заключване" на диференциалите.

                        Коментар


                        • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                          Оставете ги на мира диференциалите и кога, кое колело е двигателно- това е черна магия:-)

                          Както бях обещал, прикачам няколко полезни файла.
                          noby_007, твоят двигател се води: "2,5 Litre Petrol"

                          В допълнение, ето и един линк от ранните дни на форума със систематизирана информация за LR Defender и други модели:
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=303
                          Прикачени файлове
                          There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                          No wahalla.

                          Коментар


                          • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                            Сега вече разбрах, какво става като се заключи това чудо междуосевия диф!
                            Значи разликата между 90ката и Pajero е, че второто има вариант за задвижване само от задния мост а Rovera е с постоянно предаване и на двата моста.
                            Pajeroto има заключване на междуосевия и на задния диф, а Rovera е само със заключване на междуосевия.
                            Понаучих и други неща! Какво значи Диско! Тва било Дискавъри.
                            Аз като DJ си се чудих, какво ще е това дето му викат диско и го разнасят из баирите с колите :-)))))

                            За сега спирам с въпросите.
                            Харесвам когато ученика е един, а преподавателите повече!
                            Защото едно и също нещо като се обясни по няколко начина, все един от тях ще бъде разбран.

                            Коментар


                            • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                              Здравейте.
                              В петък си нямахме работа с един авер и взегме джипката да я пробваме в зимно-пролетни условия. Ходихме до една местност над горно Райково, един от кварталлите на Смолян, по черен път около 3-4км, който обаче е зле щото минават трупчийки. Имаше така коловози, кал и сняг към 30-40см доволно. Колата се държа много добре (по мое мнение) и мина без проблем. Нагоре на един участък от 100м, където е около 25-30% наклона и имаше доста кал и сняг, та на бързите неставаше, включих на бавни и си издрапа без проблем. Иначе през другото време карах на бързи 1ва, 2ра. После по обратния път я карах на бавни от 1ва до 3та, за да не се засилва. Тоя блокаж не го използвах. Явно е направен за минаване през по-трудни места.
                              Ама добре ми обяснихте, че е постоянно 4WD, как се действа и какво става с малкото лостче.
                              Така първите ми впечатления са, че Ровера минава по-леко от Паджерото по същия път или да съм по-точен, по-лесно се кара!
                              Може би и защото той самия е по-лек. Разликата им е около 700-800 кила.
                              Сега да ми дойде номера, да го регистрирам и ще почна по-честичко да излизам с нея в гората и на по-далечни места.
                              Ама се чудя лебедка ще ми трябва ли и ако взимам има ли марка и модел дето да са по-надеждни, а не някакви дето да се счупят за 3-4 напъна?
                              Последно редактирано от noby_007; 01-03-11, 01:54.

                              Коментар


                              • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                                Колега хубаво е това че си излезнал да се повозиш но един съвет, не ходи сам в гората поне 2 или 3 джипа трябва да сте.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X