Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

    Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
    Не знам, какво означава "Перкинс-ов тип", но звучи като начало на питеен разговор:-) ...
    Съгласен! А какво са някакви 370км за един такъв разговор.. Особено с това време навън и скоро и бира навън..

    Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
    ... Noby 007, твоят ЛР е модел "90" (Ninety или дветдесет)- това е "къса база", междуосевото разстояние е 90 инча, от там и името модела. По-късно му дават името "Defender" съответно 90 и 110 (дълга база)...
    Ако трябва да сме напълно точни, късата база при Ленд Ровър 90 и по-късно Defender 90 е 92 и нещо инча. За удобство се обозначава 90.
    При Сериите обаче цифрите означават точно междуосието - 86, 88 и т.н.

    Коментар


    • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

      Момчета аз личо имам такава серияIII.. Перкинс или не .. ако чуете двигателя ще си помислите че всеки момент ще спре !!! Но се кара всвки ден! .. ползва се за работна, и не спира Радиатора на половина се е оронила питата, укачването е много зле.. и много още кусури! Не че се гордея с поста но .. Джипката няма никакво намерение да спира.. как да не си я обичам!
      Георги 00356/ 77777016 Малта
      Lаnd Rover 110 /Series II‎

      Коментар


      • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

        Знаем ги тия дизели. Но, ако ме послушаш де, дигни малко оборотите, да се оправи мазането.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

          Нашия е 2.3 дизел и като запали имам чувството,че никога няма да спре. Махаш ключовете от контакт и той продължава да си бръмчи!
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-02-11, 07:40.
          sigpic
          Land rover lightweight-series 3
          Range Rover V8
          Range Rover Classic Vouge SE V8
          Mercedes G280

          ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

          Коментар


          • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

            Първоначално публикуван от ivan kerchev Преглед на мнение
            нашия е 2.3 дизел и като запали имам чувството,че никога няма да спре-махаш ключовете от контакт и той продължава да си бръмчи!
            Да същия.. 2.3 дизел.. няма и да спре докато не драпнеш жилото.. знаеш го де..
            Георги 00356/ 77777016 Малта
            Lаnd Rover 110 /Series II‎

            Коментар


            • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Не знам какво знам, щото оня май беше бензин. И имаше луфт в раздатката. Май беше бял със зелени врати. Цените са си такива. Задната ти полуоска, дългата беше нещо към 30 лв.
              Здравейте колеги. Най сетне колата е при мене в Смолян. Наистина е бензинова. Незнам защо съм мислел че е дизел, но мисля че поне кубатурата я оцелихме 2.5 с газова уредба и климатик! Тоя дтртанян за това и няма клапи под прозорците, а е само с декоративни капаци. Но както и да е. Ако може сега пак малко повече за тоя мотор да ми кажете и за луфта в задната раздатка!
              Ааааааааааа и друго да не забравя, цената стана от 3500лв на 1200лв за колата и 300лв за докарването. остана прехвърляне, регистрация и да си я стегна за бръмчене из горите.
              Така с тая цена, мисля че и да има забележки са допустими.

              Коментар


              • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                Айде сегай дай подробни снимки, да видим и ние с какво си се сдобил. На мен ми стана интересно, на другите също.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                  Първоначално публикуван от ivan kerchev Преглед на мнение
                  Нашия е 2.3 дизел и като запали имам чувството,че никога няма да спре. Махаш ключовете от контакт и той продължава да си бръмчи!
                  Първоначално публикуван от joro/ Преглед на мнение
                  Да същия.. 2.3 дизел.. няма и да спре докато не драпнеш жилото.. знаеш го де..
                  Кубатурата на този прочут двигател е 2.25, не е 2.3! Така се води навсякъде. По време на сериите англичаните са имали 2.25 дизел и 2.25 бензин:

                  Ето малко добра информация за дизела:
                  http://www.lrfaq.org/Series/FAQ.S.Diesel.html

                  И за бензина:
                  http://www.lrfaq.org/Series/FAQ.S.tuning_2.25l.html

                  2.25 бензина се пуска за първи път със Series II, с чудовищните (за Ленд Ровър) 72 коня тогава, предишния двигател от Серия 1 и начални версии на Серия 2 е бил 2.0 литра бензин - 52 (или 54) коня и цели 39 киловата.

                  2.25 дизела излиза със Series IIa, когато излиза и един от най-интересните двигатели за мене на Ленд Ровър - 2.6, редови 6 бензин, с максимален въртящ момент на ... 1500 оборота!

                  Коментар


                  • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                    Първоначално публикуван от noby_007 Преглед на мнение
                    Здравейте колеги. Най сетне колата е при мене в Смолян. Наистина е бензинова. Незнам защо съм мислел че е дизел, но мисля че поне кубатурата я оцелихме 2.5 с газова уредба и климатик! Тоя дтртанян за това и няма клапи под прозорците, а е само с декоративни капаци. Но както и да е. Ако може сега пак малко повече за тоя мотор да ми кажете и за луфта в задната раздатка!
                    Ааааааааааа и друго да не забравя, цената стана от 3500лв на 1200лв за колата и 300лв за докарването. остана прехвърляне, регистрация и да си я стегна за бръмчене из горите.
                    Така с тая цена, мисля че и да има забележки са допустими.
                    Все си мисля, че е същата кола. Трябва да е дошла при теб от Шумен. Щото и оня Дифендър нямаше капаци и беше със странно табло.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                      Да колата е същата.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 005.jpg
Прегледи:1
Размер:40.3 КБ
ID:5253656 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 004.jpg
Прегледи:1
Размер:124.7 КБ
ID:5253655 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 003.jpg
Прегледи:1
Размер:151.0 КБ
ID:5253654 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 002.jpg
Прегледи:1
Размер:120.3 КБ
ID:5253653 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 007.jpg
Прегледи:1
Размер:35.2 КБ
ID:5253658

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 001.jpg
Прегледи:1
Размер:27.7 КБ
ID:5253652 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 006.jpg
Прегледи:1
Размер:72.1 КБ
ID:5253657 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 008.jpg
Прегледи:1
Размер:51.0 КБ
ID:5253659
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-02-11, 19:57.

                      Коментар


                      • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                        Ами честито колега! .. Добре дошъл в клуба!.. Явно, до колкото прочетох из темета ,джипката дори е много известна.. или поне на майстора( таргата).. С малко работа по него ще стане чудно камионче..

                        Поздрави.. и много кални пътеки!
                        Последно редактирано от joro/; 17-02-11, 21:44.
                        Георги 00356/ 77777016 Малта
                        Lаnd Rover 110 /Series II‎

                        Коментар


                        • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                          Честита джипка!
                          Пожелавам много безаварийни и кални километри.
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                            Първоначално публикуван от joro/ Преглед на мнение
                            Ами честито колега! .. Добре дошъл в клуба!.. Явно, до колкото прочетох из темета ,джипката дори е много известна.. или поне на майстора( таргата).. С малко работа по него ще стане чудно камионче..

                            Поздрави.
                            Известна щеше да стане, ако бях сварил да я купя. Ама полицая от 8 декември не казваше цена и накрая вика, че я е продал. Няма значение. Честито на колегата. Има доста работа по нея, ама на тая цена е без значение.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                              Колега,това не е ли карборатор от Лада.

                              Коментар


                              • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                                Колега,това не е ли карборатор от Лада.
                                Не знам. Мотора го погледнах бегло, щото така или иначе щеше да замине директно в Трансинс. Залягах отдолу.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X