Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

    Момчета, лоша работа... Още като купувах диското забелязах, че заден десен рог е тръгнал да гние по заварката в средата(беше се напукала). Та вчера дойде ред и на това. Всичко добре, но се оказа, че ръждата е тръгнала от вътре на вън, а не от вън на вътре както си мислихме. Та наложи се да играе шлайфа. В самата греда имаше кал... Навярно тя е виновна за корозията от вътре. Та сега вече всичко е изрязано до здраво, но в мен се зароди страха, че и напред може да стане така. Как да третирам гредата? Мисля след като я закърпя да я напълня цялата с грес и изгоряло масло...




    Коментар


    • #92
      От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

      За мене пълненето с грес и масло е най-сигурния и евтин начин.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #93
        От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

        Там е най-нискста точка и задържа гняс. Нашето беше на подобно дередже, та и то претърпя “лекуване”.
        За мен най-правилно е да се пробие по един отвор, че да не задържа водата вътре.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #94
          От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

          Вече всичко е изтъркано, обработенно. Ръждопреобразъвател, грунд и шагре. Обаче ми се появи един проблем... Ко има връзка, то разкачих компресора на възглавниците и сега като лашне джипката започва да пилка(сякаш изключваш системата за наклона). Та въпрсните звуци защо се активират? Дали е от това, че съм свалил компресора или съм прецакал нещо докато пръсках.

          Коментар


          • #95
            От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

            Момчета хайде някой да удари едно рамо. Диското постоянно бичи тези грешки(тази за егр-а е ясна)

            Коментар


            • #96
              От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

              Опааа, айде и аз в играта с 5мм. Само не знам допълнителната тежест как се отразява на АЦЕ-то

              Коментар


              • #97
                От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                Колеги трябва да сменям гарнитурата на изпускателния колектор. Отворен съм към идеи и предложения за развиването на болтовете на колетора Също задължително ли е да се челосва колектора?

                Коментар


                • #98
                  От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                  Какъв е проблема!? Ако няма скъсани шпилки!?
                  Гайките се равиват без проблем.
                  Ако пък има скъсани шпилки, също се развиват без проблем ....................
                  Колектора, дори и да е прав е добра да се челоса.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                    Много ме плашат че всичко се късало. Започвам да кисна всичко с вд40 и след 4-5 дни ще го захвана. Ще се носи да се челоса щом и ти даваш съвет за това. Благодаря много, ще пиша като има резултат.

                    Коментар


                    • От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                      Къса се не при развиване, а при експлоатацията - от температурни деформации.
                      Така, че прегледай има ли скъсани шпилки и ако има и нямаш умения и инструменти да ги извадиш, не пипай и отиди в сервиз, щото като я разглобиш не можеш да я закараш и само ще си играеш на разглобяване и сглобяване.

                      Коментар


                      • От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                        Ооо не, има ли скъсани директно хващам пътя към Пловдив при познат да ги вади. Нито инструментите имам, нито пък опита и не мисля да си правя опити. Ще махна термо щита за да огледам.

                        Коментар


                        • От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                          Днес след работа се захванах... Разчистих около колектора и започнах да развивам горния ред гайки. Когато стигнах до мястото от където изтърва се оказа, че там шпилката е скъсана. В близките 1-2 седмици ще се ходи на лекар... Ще го и челосам, мисля да разглобя турбината и да я почистя докато го челосват, ще сменя и всички гарнитурки.

                          Коментар


                          • От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                            В петък ще ходя да вадя шпилките. Днес остана време да се захвана с другия проблем, не се включва електрическата перка. Свалих я и е тотал щета. За втора ръка перка моргаджиите искат 200 кинта, които нямам намерение да им давам. Мога ли да ползвам перка от нещо друго без да се преправя много?

                            Коментар


                            • От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                              Избор по моргите голям. Просто намери някоя да се събере на мястото на старата. Монтажа все ще се намести някак си.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                                Той като се е паднал на мен най-жилавия и голям чеп трябва да си го дъвча...

                                Разходиха ме на 70км в посока и накрая ми казаха, че не могат да извадят шпилките, защото не се виждали...
                                Днес се захванах сам пред вкъщи. Махнах турбото, махнах генератора на климатика и развих болтовете на колектора, оказа се че на първи цилиндър и двете са скъсани. Пробих отвор с бургия 3мм в средата на шпилките, набих еврейска звезда Т15. Едната шпилка я извадих, другата се запъна и звездата се счупи и остана в дупката. Естествено бургиите не могат да пробият звездата. Та безкрайно ще съм благодарен ако дадете съвет какво да правя. Има ли някакви по-яки бургии които биха пробили закалената звезда? Тука с местен заварчик се каним да заварим нещо на шпилката и да пробваме да я извадим, но дали няма да стане по-голяма беля с това телоподаващо и главата?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X