Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

    Значи при мен/Диско 2/също се появи този проблем.Ходих на диагностика в Мото Пфое,изчистиха грешките от компютъра и нещата се оправиха..Но! Вероятно трябва в необозримо бъдеще да се сменя главината заедно с ABS датчика.Цена в Мото Пфое-1047 лв.Падок-165 паунда.Сметни си разликата!

    Коментар


    • #92
      До: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

      Благодаря на всички.Аз сам от гр.ТЪрговище щяхме да ходим до Шумен за диагностика, но просто от една морга вземахме един комп.които седи под седалката.
      А ABS рабрахме,че работи при натискане на хлЪзгава настилка,не болкира нито едно колело и рита педала.


      Тарговище =>Търговище, оправи си го и в профила.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-10-09, 20:03.

      Коментар


      • #93
        До: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

        Първоначално публикуван от georgi zlatev Преглед на мнение
        ....А абс рабрахме че работи при натискане на хлазгава настилка не болкира нито едно колело и рита педала
        .............така описана проблема остава да е в "късо" (или лош контакт) някъде по таблото или по пътя към него, но след компа на АБС-то, иначе при светнал "АБС" той трябва да НЕ работи
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #94
          До: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

          Подкрепям! При светнал датчик съответната система престава да действува!
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 24-11-09, 21:22.

          Коментар


          • #95
            До: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

            Пробва ли да откачиш за няколко минути клемите на акумулатора
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #96
              До: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

              Проблемът е по ABS-а:или повреден датчик,или,което е по-вероятно :прекъснат или окъсен кабел от датчиците.Тогава не работят нито контрола на спускане,нито TC и ABS!!!

              Съобщение от модератор:
              Моля, напишете си в профила от къде сте.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-01-10, 08:04.

              Коментар


              • #97
                До: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

                За мен това е само и единствено лош контакт в букса - почистете първо главната букса на компютъра при двигателя, като огледате и крачетата за смачквене и огъване. Доста са но често там контакта се губи след което се почва на всяка следваща букса и връзка. Въобще не вярвам системите да са отказали - естествено това е мое мнение, но опитаите и сами ще разберете, че съм на прав път. Грешки щом свети нещо се трупат (макар, че като се махне ключа от таблото би трябвало да се изчистват, но като грешката е постоянна тя си остава) и не е зле да се изчистят, но първо отстранете лошият контакт.
                Успех.

                Съобщение от модератор:
                Моля, напишете си в профила от къде сте.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-01-10, 12:36.

                Коментар


                • #98
                  До: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

                  Този класически проблем се крие в модулатора на ABS-а или по-точно едно модулче с две превключвателчета елемент 5, който е същия на Дискавъри 2 и поражда същите проблеми.Номенклатурния номер е показан на снимката, цената според доставчика смяната ....
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #99
                    До: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

                    Здравейте на мен ми свети само лампичката HDC в оранжево. Свети постоянно, а иначе всичко си ми работи.
                    Като откача буксата под скоростния лост нищо не става-продължава да си свети.
                    Единствено угасва когато махна един бушон, но тогава загубвам тракшъна.

                    Моля помогнете.

                    Съобщение от модератор:
                    Моля, напишете си в профила от къде сте.
                    И използвайте, главни букви, точки, запетаи и други препинателни знаци.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 31-01-10, 16:00.

                    Коментар


                    • До: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

                      Има датчик за включена първа предавка, който сигнализира на системата HDC.Намира се отпред на скоростната кутия (долния на снимката).Може да му се е зацапал куплунга или датчика да е дефектирал.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от Sho; 03-02-10, 14:20.

                      Коментар


                      • До: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

                        Благодаря на Sho.Ще проверя датчика при първа възможност.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-02-10, 13:28.

                        Коментар


                        • До: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

                          Оказа се че ми е дефектирал датчика на скоростната кутия, който показва че съм на включена първа или задна скорост.Моля кажете откъде да го взема,и колко горе-долу струва?
                          Последно редактирано от Злой; 27-03-10, 12:44.

                          Коментар


                          • LEND ROVER-ABS,TC-ГРЕШКИ

                            Здравейте Колеги,нов сам и се радвам че Ви открих.Фен сам на марката-LEND ROVER.Карам от 2г.Фрилендър 2.0td.1999г.изключително много сам доволен като цяло от колата.Скоро се появи един проблем,светнаха на таблото ABS,TC,и за наклон(не му знам обозначението),намерих майстор със софтуер които вече за втори път показва грешка-повреда в клапана на помпата за ABS- Компютара изчиства грешката, но не знам до кога и каде води точно проблема.Помагайте ако някой знае,предварително Ви благодаря.

                            Коментар


                            • До: LEND ROVER-ABS,TC-ГРЕШКИ

                              Клапана на abs-помпата поправихте ли?
                              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                              Коментар


                              • До: LEND ROVER-ABS,TC-ГРЕШКИ

                                И на мен ми се светнаха тези лампи преди 5-6 дни.
                                Какъв клапан ???
                                Смятам и аз да изчистя компа от грешки, но дали е това???
                                [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X