Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery 2 Td5 АСЕ - Проблем...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery 2 Td5 АСЕ - Проблем...

    Здравейте, от скоро имам Диско 2 2001 год. ползвам го за лов, днес след кратко разузнаване в ловния район се получи някакъв шум в разпределител или това нещо с клапаните на АСЕ системата намиращо се от дясно под пасажерската седалка. Имам лек теч от предния стабилизиращ цилиндър по скоро омазняване, шума е като пулсиране във втората тръбичка от долу на горе сякаш преминава въздух.
    Притеснява ме , че тръбата е доста нагорещена.
    Разполагам с Наноком но още не мога да работя с него, та ако някой знае да помага.
    Благодаря...

    Съобщение от модератор:
    Моля, напишете си в профила от къде сте.
    ...ЦЪК
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-11-17, 13:59.

  • #2
    От: АСЕ - Проблем...

    А освен шума, при стартиране показва ли грешка за АЦЕто на дисплея? Иконка на джип с две стрелки настарни, жълта?

    След като имаш Наноком, закачай се и гледай - не е философия, а ще те насочи дали някой клапан или датчик за налягане (transducer) не е заминал.

    Колкото до омазняването на актуатора - моят е така от 3 години и нито губи реално измеримо количество, нито има проблем с работата. Разбирай, това най-вероятно не е повод за притеснение. Все пак е ЛР, все нещо тряба да тече...

    Коментар


    • #3
      От: АСЕ - Проблем...

      Има 2 основни правила при ЛР:
      1.Ако не тече, значи няма масло
      2.ЛР не тече. Тои си маркира територия
      O898595418 - Митко

      Коментар


      • #4
        От: АСЕ - Проблем...

        Когато се сдобих смоя екземпляр , /същият 2001 със АСЕ !/ и аз се бях набрал да се шашкам за всяко светване на лампи по таблото!
        После разбрах защо му казавт "Диско-тека " ,,,защото постоянно свети някоя лампа. Един от първите пробл. бе АСТ -о.
        Скъсах маркучи към задния акселератор, след време светна въпросната лампа на таблото, след тестове и един датчик за високото налягане /сменен , а струва към 50 паунда !!!/ за месец два , и пак свети .Так системата е в авариен режим /все едно я нямаш / а от време на време става от жълта в червен цвят и пищи постоянно .Тогава гасиш и палиш и ии продължаваш .Така я карам вече 3 години и повече. Понякога изгасва като запалиш и тръгнеш ,но започва се клати като патка!!! после светва и спира .Майната и , няма влизам със 120 в завоите... предният цилиндър си бе мазен и като го купих и пак е така .Не губи масло от втората част на казанчето , или ако е минимално е .
        Гледай в раздатката и СК.кут. да има масло и карай .
        В дифовете също .При всяка смяна на двигателното проверявай ,, и карай .
        Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
        Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

        Коментар


        • #5
          От: Land Rover Discovery 2 Td5 АСЕ - Проблем...

          Кофтито на аварийния режим е, че той е предвиден за придвижване по път до сервиз. Съответно, щангите са блокирани и извън път си почти като без окачване - колата се лашка при всяко препятствие и опитите да го разкекерчиш завършват подскачане между неравностите. Разликата с работещ ACE е значителна.

          Докато работи е страхотна система.

          Коментар


          • #6
            От: Land Rover Discovery 2 Td5 АСЕ - Проблем...

            Първоначално публикуван от mioiox Преглед на мнение
            Кофтито на аварийния режим е, че той е предвиден за придвижване по път до сервиз. Съответно, щангите са блокирани и извън път си почти като без окачване - колата се лашка при всяко препятствие и опитите да го разкекерчиш завършват подскачане между неравностите. Разликата с работещ ACE е значителна.

            Докато работи е страхотна система.
            Щангите за които споменаваш че са блокирани , мисля че си работят като обикновени торсионни такива .!?все пак си имат по 1 биалетка във всеки край .и не съм усетил да се лашка .само когато изгасне жълтата лампа на АСЕ то .Тогова и на най малкото врътене на волана се клати и лашка , докато светне отново.
            Просто нямам идея кво и трябва още на тая система .Мислех си за източване на цялото хидр. масло и смяна с ново , Но как да се направи никой не можа да каже . И затова си я карам така-.
            Повече ме дразни въздушното , което се напомпва от едната страна когато си иска и то до горе ,, или пада рязко на тампон .
            И даже с менени нови възгл. и датчици.
            Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
            Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

            Коментар


            • #7
              От: Land Rover Discovery 2 Td5 АСЕ - Проблем...

              Относно ACE-а - наистина щангите работят като торсионни в момента, но те са предвидени практически да не се огъват, защото "огъването" се реализира от актуаторите (хидравличните бутала). Това е и причината щангата на Д2 с ACE да е около 4см в диаметър, а на тези без ACE - около 2,5см.

              Така че - в момента, в който системата заработи коректно (каквато и да е причината), ще се усети драсично подобрение по пресечен терен.

              Коментар


              • #8
                От: Land Rover Discovery 2 Td5 АСЕ - Проблем...

                Честита
                Последно редактирано от gogoll; 06-01-18, 21:35.
                Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                Коментар


                • #9
                  От: Land Rover Discovery 2 Td5 АСЕ - Проблем...

                  Честита Нова Година на всички форумци,,,,
                  по темата , опитах да обезвъздуша АСЕ системата по съвет на колега като разкачих биалетките от щангите и карах малко така , но не стана
                  нищо.За жалост нямам комп,с подходяща програма около мен за да го закачам. И не знам къв и е проблема.
                  Дали
                  emo.666

                  успя дя си оправи АСЕ то ?
                  Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                  Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                  Коментар


                  • #10
                    Здравей те, извинявам се че пиша в на колегата темата но ако може да ви попитам понеже днес за малко щях да купя едно диско 2 2.5 дизел, но на таблото му светеше постоянно с жълто TC и системата за наклон пак в жълто с удивителен знак , според вас какво му има и дали е нещо плашещо, защото това ме спря да го купя
                    Последно редактирано от Mario321; 29-02-20, 17:53.

                    Коментар


                    • #11
                      Джипа беше запален и си работеше нормално но тези лампи си светиха постоянно на таблото

                      Коментар


                      • #12
                        Едно аматьорско мнение:
                        От 5 години карам LR D2. И при мен се е случвало да светва тази комбинация от лампичките на TC и ACE. Струва ми се, че това става по-често, когато времето е влажно. В 99% от случаите, като загася и запаля отново, лампичките угасват и аз си карам без да се притеснявам.
                        Дали работи АСЕ може да провериш като направиш по-рязък завой и ако джипа не се наклони (джипа не ти!) системата работи. Да тестваш ТС е по-трудно.
                        Най-добре е да не се доверяваш особено на „разбирачи“ като мен, а да намериш човек (сервиз), който разбира oт LR за да си спестиш бъдещи излишни ядове и разходи.
                        В 

                        Коментар


                        • #13
                          Благодаря ти колега, но тези лампи ме притесниха и се отказах от discovery а понеже се заглеждах и по други марки и от вчера вече съм собственик на jeep grand cheroke 2.7 дизел 2004г, обаче вчера след минаването през кат го натиснах малко и му светна чека в жълто, сега свети постоянно но може да е от акумулатора понеже е много слаб, забелязах също че хидравликата е много омъслена, а сидиплеяра ми иска код, за сега други кусури няма но както и да е вече го взех и ме радва много .

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X