Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Багажник за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Багажник за Discovery

    Да, това е US стил, и на мен много ми допада.

    Коментар


    • #62
      До: Багажник за Discovery

      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
      Да, ок. Може да си прав, не съм в течение много с тежестите на железата но 30 е едно, 60 друго. А и наистина малко височки са му бордовете на този, може да се снижи, пък и леко ще олекне... Изглежда добре все пак. Ето този е бая с по-ниски бордове. Чудя се само така покрит /много приятно изглежда/, колко ли тежи...

      Насов, тоя е от 1/2 тръби, а на колегата е 3/4, сигурно на 2мм. Според мен за тая голяма конструкция трябва да се използват тънкостенни тръби. Може доста да падне теглото.

      Коментар


      • #63
        До: Багажник за Discovery

        Тънкостенните няма ли да се по-кекави? Аз реално ще си карам с моя, той май си е оригинален, ровърски, но ако трябва да съм честен, сложа ли си ролкейдж ще се замисля и за подобен експедиционен, който да се хване за кейджа. Та реално при сакатлък ще поеме бая от гърча. Някак трябва да се комбинира здравина с лекота. Аз така си обеснявам и зловещите цени на тези багажници в нета...

        Коментар


        • #64
          До: Багажник за Discovery

          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
          ...
          Някак трябва да се комбинира здравина с лекота...
          Аз не съм фен на тия големи и тежки конструкции.
          Моя го направих доста елементарен и универсален. На Голди също помогнах в изработката. И двата са около 7-8кг.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #65
            До: Багажник за Discovery

            здравейте, преди малко се върнах от Търново с пресни впечатления, докарах един кашон дълъг два метра и широк 80 см и тежи около 40 кг, единствено с което трябваше да се съобразявам беше да намалям на завоите (не че има кой знае какви големи завои по пътя Севлиево - Търново ). Аз казах че използвах 36 метра тръби, които тежат около 60 кг, но в това влиза и стълбата и отпадъчен материал, ако трябва да бъда точен, поиграх си малко и сметнах, че само за багажника са използвани 29 метра тръби, които тежат около 45 кг. Според мен, на жълтото диско на снимката багажника с по ниски бордове изглежда по - добре, но моите са високи 20 см и като сложа шперплат или фазер 2 см и матрак 20 см и смятайте,че съм паднал отгоре още преди да съм заспал относно улуците аз си мислех че са доста здрави и издръжливи (дано не съм грешал), както се вижда на снимката долу, багажника на това диско е хванат за улуците и е с поне 100 кг багаж, само ме притеснява да не се обърна някъде из гората, но пък аз не съм кой знае какъв offroader, по скоро ползвам джипката за леки планински разходки по леки терени. Абе с две думи като видях схемата на багажника във форума веднага почнах да го правя без да се замислям, че оригинално е алуминиев и е хванат за клетката но вече е късно да променям каквото и да е, карам го така пък ако се обърна някъде ще помагате
            Прикачени файлове
            Discovery I, 300 TDI

            Коментар


            • #66
              До: Багажник за Discovery

              Слагай изнесени джанти, поне с нулев офсет. Не е задължително да се обърнеш в гората, може и на асвалта.

              Коментар


              • #67
                До: Багажник за Discovery

                ама ще трябва да сменям и гумите нали, като имаш в предвид че моите са 205/80/16?
                Discovery I, 300 TDI

                Коментар


                • #68
                  До: Багажник за Discovery

                  Не знам на коя тунинг фирма е този модел, но според мен модела на Павката и Тишо е в пъти по добър.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #69
                    До: Багажник за Discovery

                    п.п. бялото диско на снимката която съм пуснал с изнесени джанти ли е?
                    Discovery I, 300 TDI

                    Коментар


                    • #70
                      До: Багажник за Discovery

                      Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                      ... Абе с две думи като видях схемата на багажника във форума веднага почнах да го правя без да се замислям,
                      .... нали в момента и ти се чустваш като тия ...
                      Прикачени файлове
                      Land Rover Discovery:
                      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                      Коментар


                      • #71
                        До: Багажник за Discovery

                        да точно виж как добре ме разбираш
                        Discovery I, 300 TDI

                        Коментар


                        • #72
                          До: Багажник за Discovery

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          Не знам на коя тунинг фирма е този модел, но според мен модела на Павката и Тишо е в пъти по добър.
                          Колата е правена при Купър, в Княжево, а конкретно багажника по негов проект пак в Княжево, при Тихомир.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Багажник за Discovery

                            Чесно казано хич неми допада идеята за багажник за диско ........... и без това е с ужасно високо купе ! А ако се ходи в гората ще е голям проблема !
                            Те хората правят таКвиз багажници ама карат в пустини и савани , а и обема вътре е достатачен според мен !
                            Но ако все пак се налага багажник то АЗ ще заложа само на долна скара , с коланите ще е достатачно добре закрепен багажа .
                            Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                            Коментар


                            • #74
                              До: Багажник за Discovery

                              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                              .... Ето този е бая с по-ниски бордове. Чудя се само така покрит /много приятно изглежда/, колко ли тежи...

                              ... още малко картинки за модела които е дал Насов ... ЦЪК
                              А ...ТУК има "модифициране" на едно DISCOVERY.
                              Land Rover Discovery:
                              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                              Коментар


                              • #75
                                До: Багажник за Discovery

                                Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                                ... още малко картинки за модела които е дал Насов ... ЦЪК
                                А ...ТУК има "модифициране" на едно DISCOVERY.
                                Kарал ли е някой с такъв багажник, целия под в ламарина?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X