Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Багажник за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Багажник за Discovery

    Това малко ми се вижда в дименсия [kg].
    За снимки на моя........... ш'ъ почаками. Той е свален. Подпрян на една стена. И... затрупан с кашони и др. Не мисля, че е подходящо да го предствя сниман в това му състояние /в пасивен отдих/.
    Мисля друго. Нов тип закрепване. Нова носеща конструкция. Но ще почакат.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #47
      До: Багажник за Discovery

      използвах 6 бр. тръби по 6 метра, като всяка една тежи 9.5 кг и струва 19.44 лв. а за самото захващане мисля, че е достатъчно здрав все пак багажника е хванат общо на 10 места
      Discovery I, 300 TDI

      Коментар


      • #48
        До: Багажник за Discovery

        Да кажа и аз. Багажника за мен е добре изработен но с грешна конструкция. Тия майстори май не са ходили в гората. И верно ли стълбата е хваната с винтове за вратата, или така ми се привижда?
        Последно редактирано от targa; 16-03-09, 07:53.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #49
          До: Багажник за Discovery

          може и да е грешна не съм специалист, но нали е правен по схемата от Camel Trophy, всичко е едно към едно, а стълбата отдолу е хваната с винтове, но важен е горния край където е хваната с планка и болтове, със сигурност е доста здрава пробвах я вече
          Discovery I, 300 TDI

          Коментар


          • #50
            До: Багажник за Discovery

            Първоначално публикуван от targa
            .............. И верно ли стълбата е хваната с винтове за вратата, или така ми се привижда.
            Принципно винтовете само фиксират стълбата за задната врата-да не се люлее и кандилка напред-назад. Самата стълба виси на задната врата и е закачена в горния си край - или поне би трЕбвало да е така.
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #51
              До: Багажник за Discovery

              Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
              може и да е грешна не съм специалист, но нали е правен по схемата от Camel Trophy, всичко е едно към едно, а стълбата отдолу е хваната с винтове, но важен е горния край където е хваната с планка и болтове, със сигурност е доста здрава пробвах я вече
              По схемата ама горе долу. Не че на Camel Trophy е правилен като конструкция. При странични наклони в гората, тоя багажник ще създава само ядове. Кво ядове, ще прави щети и то сериозни.
              Последно редактирано от Yaro; 16-03-09, 09:30.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #52
                До: Багажник за Discovery

                По схемата ама горе долу. Не че на Camel Trophy е правилен като конструкция. При странични наклони в гората, тоя багажник ще създава само ядове. Кво ядове, ще прави щети и то сериозни.
                еми няма пълно щастие
                Днес ходих при най - добрия бояджия в Севлиево (не че има голям избор тук) и той директно ми отказа да ми боядиса багажника, прати ме на прахово боядисване и аз незнам вече какво да правя
                Последно редактирано от Yaro; 16-03-09, 09:31.
                Discovery I, 300 TDI

                Коментар


                • #53
                  До: Багажник за Discovery

                  То голям майстор трябва, че да го боядиса Запретвай ръкави и сам си го боядисай. Майстори...

                  Коментар


                  • #54
                    До: Багажник за Discovery

                    Честито, изглежда приятен, но с тези 60 кг, просто ме заби. Не бихсложил толкоз на покрива никога, нали като го натоваря с гуми и туби кфото там за експедиция ще надмине 100 кг. Това си е сериозна тежест и дори празен ти качва бая центъра на тежестта. Аз затова се и отказах да си правя този модел. Оригиналните като него са бая скъпи именно защото са леки /мисля са алуминиеви /.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Багажник за Discovery

                      днес ще ходя до Търново да товаря една люлка която е към 60 кг и ще видя как ще се държи до Севлиево, и все пак на багажника ще се товарят по - леки но обемни неща, тежките товари са за багажника, пък и нищо да не товаря само като го видя на джипката и ми се пълни сърцето
                      Discovery I, 300 TDI

                      Коментар


                      • #56
                        До: Багажник за Discovery

                        Добре е станал багажника като цяло, може би е малко по-висок отколкото трябва. Защо не изчакаш с боядисването, покарай го така известно време да видиш дали няма да се наложи да му свалиш височината. То не, че не може да го боядисаш и сега и после, ама защо?
                        Теглото се очертава по-сериозния проблем...
                        A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Багажник за Discovery

                          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                          Честито, изглежда приятен, но с тези 60 кг, просто ме заби. Не бихсложил толкоз на покрива никога, нали като го натоваря с гуми и туби кфото там за експедиция ще надмине 100 кг. Това си е сериозна тежест и дори празен ти качва бая центъра на тежестта. Аз затова се и отказах да си правя този модел. Оригиналните като него са бая скъпи именно защото са леки /мисля са алуминиеви /.
                          Прав си, 60кг. отгоре е бая, като чисто тегло на багажник. Точно Camel Trophy spec оригинален не съм виждал, а и съвсем оригиналния се захваща през тавана за тръбите на кейджа вътре в купето а не на улеите, както са стандартно повечето, включително и ARB и подобен тип експедиционни.

                          Моя на Дифендъра беше оригинален, като дължината беше разделена на 3 секции, т.е. можеш да монтираш само 1/3, 2/3 от багажника или целия. Целия спокойно го вдигах сам и го местех. Много лек, от алуминий.

                          Диското с такъв багажник изглежда готино, но наистина килата горе стават опасни за нашите планини. Задължително бих изнесъл гумите навън, независимо с или без лифт.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Багажник за Discovery

                            Чудя се дали могат да се намеря подходящи алуминиеви тръби за направата на багажник, да ще е по-скъпо, но надали ще е на цената на оригинален. Освен това в трофи машините от онез времена има рол-кейджове и багажникът е хванат през покрива за тях, а не за мижавите "улуци", които незнам как ще понесат 60 кг + още 60 ако става дума за експедиция и безпътица

                            П.П. Май сме писали заедно с Яро. Търся оригинален из нета, но нещо не намирам . По спомен беше 3000 лева или $ или евро или подобна баснословна сума, която обаче е оправдана с оглед на това, че не говорим за 60 кг, а около 10-20...

                            П.П.2 Аз съм с много лек оригинален багажник, така го купих. Само си го слвалем безгрижно. По спомен цената пак беше брутална. Ще се разровя за снимки из нета...

                            P.P.3 Това е моят, но не се вижда добре, нещо не намирам снимка
                            Последно редактирано от Насов; 16-03-09, 13:07.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Багажник за Discovery

                              М, съмнявам се, че ако се прави от алуминий ще се спести толкова в килата. На железен багажник от 60кг. ще постигнеш в най-добрия случай наполовината, ако не малко отгоре.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Багажник за Discovery

                                Да, ок. Може да си прав, не съм в течение много с тежестите на железата но 30 е едно, 60 друго. А и наистина малко височки са му бордовете на този, може да се снижи, пък и леко ще олекне... Изглежда добре все пак. Ето този е бая с по-ниски бордове. Чудя се само така покрит /много приятно изглежда/, колко ли тежи...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X