Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Така беше на снимката която все още не съм намерил.

    Ето и снимките, гледайте и казвайте.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-04-10, 18:37.
    идеите са навсякъде и даже не ги заключват

    Коментар


    • #92
      До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

      Първоначално публикуван от Аndro 160
      Периферията на "чинията" не опира ли в барабана, или спирачните апарати, като се обърне?
      А и това с нови конуси, обратно на старите конуси...
      Периферията опира само при Дифендъра, щото отзад е на барабани и диаметъра е по-голям. Оправя се с 5мм проходни фланци. На спирачните апарати нямам представа как може да опре, при положение , че тоя диаметър само го теглиш навън. А там диаметъра е още по голям. За обратния конус няма проблем. Мястото е дебело и оребрено.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #93
        До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

        Щом Таргата казва че става джантата да се надене обратно, значи става. Но не мисля че е правилно.
        Не че е кой знае колко правилно, но по правилно е да се отреже и премести фланеца. Тогава според зависи, може и да се обърне джантата.
        Има точки с оребряване по фланеца които не са за пренебрегване.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #94
          До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

          Андро,
          и аз ги гледах, но когато сменях гумите за пробата ги монтирах на обратно. Лягат перфектно. Разстоянието от апарат до джанта е около 15мм. в най-близката част. Като се обърнат на обратно гумите се изхвърлят все едно си с джанта -40 .... Иначе за нарязване на нови конуси има много място. За да постигна същото изнасяне с тези джанти трябва да сложа фланци +80мм или фланци +38 и Модулари с ЕТ+8.
          Land Rover Defender 110SW 300tdi

          Коментар


          • #95
            До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

            Цяла зима карах с обърнати джанти ,проблеми няма.Минусите са че за помпене лягаш в калта и се поогънаха задните калници ,а плюсовете за мен са стъбилноста и визуално ми изглежда по добре...отворите не съм ги обработвал само яко стягане ,гумите с които карах бяха 245 70 16 леко опираха задната част на предният калник ,за по големи ще трябва да се поуреже.
            _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
            Disco 200 TDI

            Коментар


            • #96
              До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

              Първоначално публикуван от clumber Преглед на мнение
              Цяла зима карах с обърнати джанти ,проблеми няма.Минусите са че за помпене лягаш в калта и се поогънаха задните калници ,а плюсовете за мен са стъбилноста и визуално ми изглежда по добре...отворите не съм ги обработвал само яко стягане ,гумите с които карах бяха 245 70 16 леко опираха задната част на предният калник ,за по големи ще трябва да се поуреже.
              Дай снимки, ако си още с обътнатите джанти.
              Тази земя, по която тъпча сега,
              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
              тази земя – не е моя земя,
              тази земя, простете, е чужда.

              Коментар


              • #97
                До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                Със завъртането става работата, даже е много добре. ....
                Отворите на болтовете трябва да им се направи фаска от обратната страна с ъгъла на гайките- това вече е измислено и даже имам свредло с наточен връх под нужния ъгъл....
                Отпред фаска и отзад фаска, няма ли да се отхлаби тоя отвор.
                Прикачени файлове
                Land Rover Discovery:
                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                Коментар


                • #98
                  До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

                  Няма. Дебело е.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

                    Това са снимките ,другият момент е че калта се трупа солидно на покрива и предният капак и поради тази причина в момента се опитвам да произведа разширители ...но за тях повече когато успея да ги завърша .
                    Прикачени файлове
                    _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
                    Disco 200 TDI

                    Коментар


                    • Размери на джанти за Discovery 3

                      Здравейте колеги.Искам да си закупя втори комплект джанти за Дискавъри 3.
                      Проверих на много места за втора употреба от друго такова, но не намерих. Бихте ли ми казали, от кои други модели Ленд Ровър стават джантите на Дискавърито, защото от Мото-пфое ми съобщиха доста сериозна цена за нова джанта...
                      Предпочитам да си остана на размер 18 цола,с гуми 255/60.
                      Благодаря ви колеги.Поздрави.
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-04-10, 19:33.

                      Коментар


                      • До: Размери на джанти за Discovery 3

                        Първоначално публикуван от boje Преглед на мнение
                        Здравейте колеги.Искам да си закупя втори комплект джанти за Дискавъри 3.
                        Проверих на много места за втора употреба от друго такова, но не намерих. Бихте ли ми казали, от кои други модели Ленд Ровър стават джантите на Дискавърито, защото от Мото-пфое ми съобщиха доста сериозна цена за нова джанта...
                        Предпочитам да си остана на размер 18 цола,с гуми 255/60.
                        Благодаря ви колеги.Поздрави.
                        И от тук пак ли толкова ще ти излезнат (колкото в Мото-пфое) :
                        http://www.devon4x4.com/products_a/c...-wheels/0.html
                        Land Rover Discovery:
                        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                        Коментар


                        • До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

                          Благодаря колега.А в този сайт също няма за Discovery 3.
                          Тези според вас ще станат ли на Диското?
                          http://www.devon4x4.com/products_a/p...orm-alloy.html
                          Мисля че са от Рейндж Р38,поне ги видях на един Р38 на части и ако стават да ги взимам
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-04-10, 20:05.

                          Коментар


                          • До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

                            Първоначално публикуван от boje Преглед на мнение
                            Благодаря колега. А в този сайт също няма за Discovery 3.
                            Има има, от 18" та до 22" стига да искаш.
                            http://www.devon4x4.com/products_a/p...oy-wheell.html
                            Прикачени файлове
                            Land Rover Discovery:
                            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                            Коментар


                            • До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

                              Извинявам се колега, не го бях видял
                              А от P38 стават ли джантите? Че видях от такъв в Бг и ако стават ми се струва по лесно от поръчване,а и май май по евтино ще се върже Става въпрос за този модел,от такъв Рейндж:
                              http://www.prlog.org/10284410-range-...tion-ready.jpg

                              Коментар


                              • До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

                                Не стават - на П38 (и Диско 2) централния отвор е 70.1мм а Д3 е с по-голям (72.6), иначе са пак 5x120 и с болтове М14x1.5... от следващия модел на Рейндж трябва да станат...
                                LR Disco II, Td5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X