Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с въздушното окачване на Range Rover Р 38

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Проблем с въздушното окачване на Range Rover

    Po vreme na dvijenie vazdushnite vazglavnici na rovera spadnaha i shasito opria na tamponite (ne stava duma za magistralno karane) . Ne stava da se vdigne i s butona za prinuditelno vdigane. Godinata na proizvodstvo e 1996, dizelov dvigatel 2.5.


    По време на движение въздушните възглавници на ровера спаднаха и шасито опря на тампоните (не става дума за магистрално каране) . Не става да се вдигне и с бутона за принудително вдигане. Годината на производство е 1996, дизелов двигател 2.5.


    Забележка: Тук се пише на кирилица. Моля спазвайте правилата. Следващи публикации на латиница ще бъдат изтривани.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 30-12-08, 10:38. Причина: Писане

    Коментар


    • #92
      До: Проблем с въздушното окачване на Range Rover

      Ей тук чети.
      Последно редактирано от Lazar; 30-12-08, 10:45.

      Коментар


      • #93
        Проблем с въздушното окачване на рейндж роувър 1996 г.

        По време на движение възглавниците на роувъра спаднаха и шасито опря на тампоните. Изписа грешка във въздушното окачване. Има ли някакъв вариант за проверка на самия компресор (по възможност някъде близо до Сандански), тъй като обиколих доста сервизи, но навсякъде ми казват, че нямат програма за подобен джип. Двигателят е дизелов 2.5, производство 1996 г.

        Коментар


        • #94
          До: Проблем с въздушното окачване на рейндж роувър 1996 г.

          Ето ти нещо за проба (на английски) взето ако не се лъжа от www.rangerovers.net:

          Article entitled
          - P38 EAS Be the Boss!

          Written by
          - Ben Bryce


          I took off the compressor filter and felt for air pressure suction - little or none. Bought replacement piston assembly ($200 CDN) and refitted compressor. Back to good air intake when directly wired. Fault still existed so compressor not working from ECU. Jumpered pins 1-8 to run compressor. Success. Jumpered Pins 1+26+10,1+26+11,1+26+27,1+26+28 (can keep compressor #8 going too) of the connector under Drivers Side seat lower of two ecu's connector c117. By connecting pins 1 + 10,11,26,27 then tapping 26 (inlet valve) I could see the truck rising normally. Truck ready to drive to dealer. Dealer reset codes - no faults with Valve Block whatsoever. apparently faulty readings if the air pressure in the system is low. Hope this helps you be the boss of your EAS. Anyone Selling a used Rovacom lite system for p38?
          Указва как можеш да провевиш дали компресора работи и как ръчно да напомпиш, но не съм го тествал. Използвай на собствен риск!

          Коментар


          • #95
            До: Проблем с въздушното окачване на рейндж роувър 1996 г.

            Тествано. Работи!!!
            Много пъти ..... точно при подобни аварийни ситуации.

            За да го придвижиш не ти трябва никаква програма, компютри и т.н.

            А после ..... един клиент си кара така от поне 6 месеца....
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #96
              До: Проблем с въздушното окачване на рейндж роувър 1996 г.

              тъй като ми стана ясно че ще се ходи на сервиз някой знае ли дали в серес има сервиз за рейндж роувър

              Коментар


              • #97
                До: Проблем с въздушното окачване на РР П38А

                колеги знаете ли цена на клапанен регулатор РР38

                Коментар


                • #98
                  До: Проблем с въздушното окачване на РР П38А

                  Ако говориш за клапанния блок около 3000 лв.Но има ремонтни комплекти за 100-200 лева и толкова за труд.
                  В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                  Коментар


                  • #99
                    До: Проблем с въздушното окачване на РР П38А

                    Първоначално публикуван от stanimirbg Преглед на мнение
                    Не съвсем,ама след намесата на МП си бяха отишли горките .Интересното в цялата ситуация беше,че дясната изглеждаше добре в сравнение с лявата,а след вдигането тя изпускаше повече,абе минало-заминало,дано не ми се налага да ги виждам тия скоро,че се изнервих.

                    Колега да разбирам ли че говориш за наи добрите МПФ - бургас .Сравнение с това което аз преживях твоето ми изглежда като песен Аз съм от Сливен записах си час при тях отидох да ми дигнат джипа и да ми сменят езика от италиянски на английски. След като си го взех установих че доста от екстрите ми вече не работеха и удоволствието от тях са вече в миналото. Спря да ми работи автоматичното дигане на прозорците,люка(дори сетнати), спря да ми работи алармата преди и чувах гласа вече не, спря да работи автоматичното дигане на прозорците когато заключвам с ключа , спря да работи чистачката(преди след натискане на бутончето за водата чистачката правееше 3-4 уборота преди да спре както и водата си варвеше колкото е нужно) в момента прави 1 оборот и спира. Почнаха и проблеми със нивомата. При нормално положение след като го спра някъде след 10 мин влизам в него и ми показва че е в най горно положение и трябва да слезе на нормал. след като слезе почва пак да се дига просто такъв отврат е излишно губене на въздух. когато го карам имам чувството че в града сам ми се дига до наи високото ниво. Надявам се някои от колегите да помогне с някакви идей или да отивам и да ги замятам с голямата тояга, явно в БГ. това е начина
                    Малко инфо и за джипката П38 2.5 закупена от италия от някав арабин които е имал бизнес там. При проверката на номера на шасито излезе че е някаво американско изпалнение. Някои ако има идеи да пише. на 23.01.09 ще сам в София
                    Хахххх. без малко да пропусна че след така наречената смяна на езика колата върви като спъната, ръмжи много пък няма ряз
                    Последно редактирано от ALTIDEAD; 14-01-09, 23:08.

                    Коментар


                    • До: Проблем с въздушното окачване на РР П38А

                      Първоначално публикуван от ALTIDEAD Преглед на мнение
                      Колега да разбирам ли че говориш за наи добрите МПФ - бургас .Сравнение с това което аз преживях твоето ми изглежда като песен Аз съм от Сливен записах си час при тях отидох да ми дигнат джипа и да ми сменят езика от италиянски на английски. След като си го взех установих че доста от екстрите ми вече не работеха и удоволствието от тях са вече в миналото. Спря да ми работи автоматичното дигане на прозорците,люка(дори сетнати), спря да ми работи алармата преди и чувах гласа вече не, спря да работи автоматичното дигане на прозорците когато заключвам с ключа , спря да работи чистачката(преди след натискане на бутончето за водата чистачката правееше 3-4 уборота преди да спре както и водата си варвеше колкото е нужно) в момента прави 1 оборот и спира. Почнаха и проблеми със нивомата. При нормално положение след като го спра някъде след 10 мин влизам в него и ми показва че е в най горно положение и трябва да слезе на нормал. след като слезе почва пак да се дига просто такъв отврат е излишно губене на въздух. когато го карам имам чувството че в града сам ми се дига до наи високото ниво. Надявам се някои от колегите да помогне с някакви идей или да отивам и да ги замятам с голямата тояга, явно в БГ. това е начина
                      Малко инфо и за джипката П38 2.5 закупена от италия от някав арабин които е имал бизнес там. При проверката на номера на шасито излезе че е някаво американско изпалнение. Някои ако има идеи да пише. на 23.01.09 ще сам в София
                      Хахххх. без малко да пропусна че след така наречената смяна на езика колата върви като спъната, ръмжи много пък няма ряз
                      Смяната на езика на информационния дисплей НЕ може по никакъв начин да промени мощността на двигателя.Екстрите не ти работят както преди само защото някой не е внимавал докато е сменял езика Не пишеш какво е правено по окачването За проверката на шасито-американско изпълнение съществува,но не и с този двигател Ако съм свободен и наличен на 23 може да оправим някои от поразиите

                      Коментар


                      • До: Проблем с въздушното окачване на РР П38А

                        Прозорците и другите екстри са се разпрограмирали от откачане на акумулатор в сервиза.А звукът го няма заради режима на алармата за различните пазари.Може да издава звук или да мига с мигачи или с фарове.Зависи от настройката.Чистачката не работи както преди защото е намаляло нивото на водата.Допълни и би трябвало да се оправи.А проблемите с окачването най-вероятно са стечение на възрастта и зимата.Като е студено всички елементи се свиват и течовете на въздух стават по-силни.
                        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                        Коментар


                        • До: Проблем с въздушното окачване на РР П38А

                          Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                          Прозорците и другите екстри са се разпрограмирали от откачане на акумулатор в сервиза.А звукът го няма заради режима на алармата за различните пазари.Може да издава звук или да мига с мигачи или с фарове.Зависи от настройката.Чистачката не работи както преди защото е намаляло нивото на водата.Допълни и би трябвало да се оправи.А проблемите с окачването най-вероятно са стечение на възрастта и зимата.Като е студено всички елементи се свиват и течовете на въздух стават по-силни.
                          Колега струва ми се че четеш между редовете. Всички прозорци са сетнати но автоматичо има само от мойта страна. Колкото до алармата мога да се съглася. Казанчето за чистачките е пълно до горе, а колкото до окачването ако изпуска въздух както ти каза не мисля че ще тръгне да слиза отгоре - надолу. по съм съгласен със вариянта от долу нагоре
                          ПС: джипа седи по една седмица дигнат без да мърда(в момента)

                          Коментар


                          • До: Проблем с въздушното окачване на РР П38А

                            Първоначално публикуван от ALTIDEAD Преглед на мнение
                            ...а колкото до окачването ако изпуска въздух както ти каза не мисля че ще тръгне да слиза отгоре - надолу. по съм съгласен със вариянта от долу нагоре...
                            Това не го разбрах, би ли го обяснил, как ще се вдига (помпа), ако изпуска въздух
                            LZ1PER

                            Коментар


                            • До: Проблем с въздушното окачване на РР П38А

                              когато изпуска въздух нормално е да се вдига отдолу нагоре(след като го запалиш) тогава най долната лампа свети постоянно а премигащата е там кадето трябва да се дигне. При мен е обратно примерно карам на нормално положение слизам заключвам го след 10 мин влизам и постоянно светещата ми лампа е горе а премигащата е на нормалното положение.

                              Коментар


                              • До: Проблем с въздушното окачване на РР П38А

                                Първоначално публикуван от ALTIDEAD Преглед на мнение
                                когато изпуска въздух нормално е да се вдига отдолу нагоре(след като го запалиш) тогава най долната лампа свети постоянно а премигащата е там кадето трябва да се дигне. При мен е обратно примерно карам на нормално положение слизам заключвам го след 10 мин влизам и постоянно светещата ми лампа е горе а премигащата е на нормалното положение.
                                Това по-скоро прилича на клапанен блок. Клапаните да изпускат от резервоара за въздух към възглавниците.

                                По-знаещите може да кажат, но сега покрай студовете освен всичко друго може и да позамръзне влага вътре (ако не сте сменяли влагоуловителя отдавна).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X