Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предна броня за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Предна броня за Дискавъри

    Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
    А какво ще кажеш ако вместо планките 6мм рифел заваря на трапеца хоризонтална тръба максимално надолу без да пречи на ролководача. Или и двете.
    Звучи по-разумно, но не трябва да е на трапеца. Пак ще се изкърти от основата. Трябва да съединиш с хоризонтална тръба двата рога на бронята, ама ще те е яд да я гледаш накрая. По скоро бих ги съединил отдолу. Обаче нямам идея на какво ще прилича.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #62
      До: Предна броня за Дискавъри

      Размислите и терзанията ВИ, по въпросите с гумите са преместени ...ТУК
      Задавайте си въпросите и отговорите във вече съществуващи теми.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-01-10, 12:33.

      Коментар


      • #63
        До: Предна броня за Дискавъри

        Днес реших да монтирам плочата и булбара на място, за да мога последно да реша къде допълнително да го усиля. След монтажа, за да имам добра видимост реших да махна и пластмасовата решетка. И о, чудо! Без да искам съм изнесъл достатъчно напред булбара, така че рамката на фара, на която се държи мигача успя да мръдне 5-6 см. напред, което се оказа достатъчно да мога да бръкна отзад и да сменя крушката на мигача, когато се наложи. В този момент двудневните размисли и писания във форума отпаднаха и направих два здрави шева с СО-то между плочата и булбара. За по-сигурно сложих и две малки ъглови планчици. В крайна сметка се получи това:




        Не пипам повече- давам за боядисване.

        Благодаря на всички колеги за изказаните мнения по време на работата.
        ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
        ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
        0896 846 246

        Коментар


        • #64
          До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

          И така време и аз да приключа с бронята. Днеска си я довърших...
          Бронята беше песъкоструена и покрита с двукомпонентен епоксиден грунд- който беше розов хахаха. След това беше покрита и с двукомпонентна черна боя. Единственото кофти е че бояджията беше пил нещо... и беше оср..ал някои места и беше решил да ги покрие с четката.... Но в крайна сметка се получи добре. Прилагам снимки на бронята с новите промени- намалена с по 50мм от всяка страна и с сменена дебелина на горните декорации. Направих също и плоча за монтаж на регистрационния номер, че нещо не ми харесваха алтернативите за монтаж на капака примерно. Снимал съм и как би трябвало да изглежда и предницата с монтирана защита на кормилната щанга
          Прикачени файлове
          Land Rover Defender 110SW 300tdi

          Коментар


          • #65
            До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

            Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
            Снимал съм и как би трябвало да изглежда и предницата с монтирана защита на кормилната щанга
            Извинявай, но не ми стана ясно от снимките защитата към бронята ли се хваща или отделно към рамата и няма ли някъкви подпори в задния си край?
            ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
            ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
            0896 846 246

            Коментар


            • #66
              До: Предна броня за Дискавъри

              И аз не разбрах въпроса... Оригиналната броня се маха, на фабричните места се захваща тази броня. Отделно има още пет отвора в задни край за захващане с болтове за предната напречна греда.
              Land Rover Defender 110SW 300tdi

              Коментар


              • #67
                До: Предна броня за Дискавъри

                Оригиналната броня я няма от две седмици. Вече монтирах новия булбар и за това питам защитата за кормилната щанга към твоята нова броня ли се захваща или отделно с някъкви допълнителни планки?
                ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                0896 846 246

                Коментар


                • #68
                  До: Предна броня за Дискавъри

                  Аааа защитатa Тя се монтира отделно. Има си планки които се слагат от вътрешната страна на планките на бронята.
                  Но почвам да се чудя дали да я запазвам в сегашния и вид. Имам предвид да я олекота. В момента е 8мм стоманен лист. Ако успея да намеря алуминии 8мм ще е
                  супер, но е много трудно.
                  Land Rover Defender 110SW 300tdi

                  Коментар


                  • #69
                    До: Предна броня за Дискавъри

                    Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                    ...
                    В крайна сметка се получи това...
                    Колега, прави я наново.
                    5 ракиев ти пусна сума ти модели на тунингови фирми, дето са ги мислили дизайнери.
                    Къде я измисли тая пародия. Поне работа да вършеше.
                    Не се мъчи да се правиш на дизайнер, ами копирай нещо.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Предна броня за Дискавъри

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Колега, прави я наново.
                      5 ракиев ти пусна сума ти модели на тунингови фирми, дето са ги мислили дизайнери.
                      Къде я измисли тая пародия. Поне работа да вършеше.
                      Не се мъчи да се правиш на дизайнер, ами копирай нещо.
                      Умно. И аз така правя. Що да откриваме америка?
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Предна броня за Дискавъри

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        ...
                        И аз така правя...
                        То трябва и да можеш да го изкопираш!
                        Ти го можеш.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Предна броня за Дискавъри

                          Например с тази съм много горд. По принцип на Дифендър му отива този вид броня. Ама малко ако мръднеш в размерите на трапеца и всичко отива на майната си.Поради липса на лаптоп снимах от екрана на компа и в гаража мерих пропорцийте с шублера. От екрана на апарата. Мъка. Ама стана един път.
                          Прикачени файлове
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Предна броня за Дискавъри

                            И мен ме кефи тая.
                            Пусто не сме в Щатите или Австралия, щяхме да ги почнем серийно. Ем хоби, ем някой долар да изкарваме.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Предна броня за Дискавъри

                              И проба от картонени шаблони.
                              Оргиналната плоча за лебедката е от 6мм. дебелина, има ли смисъл да я правя от 8мм. ?
                              Прикачени файлове
                              Land Rover Discovery:
                              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                              Коментар


                              • #75
                                До: Предна броня за Дискавъри

                                Здравей,
                                разгледах внимателно.... супер браво Мерака се вижда.
                                Огледах внимателно снимките, както и снимката на бронята модел по коята правиш твоята. Имам няколко идей и неясноти.
                                На картонения модел отвора за въжето с отворите за ролковия водач ми се струват доста вдигнати над плочата. Плоча 6мм е достатъчна, но пък си направих защитата на демпфера от 8мм. Сега като гледам конструкцията ще е добре да направиш два големи отвора на плочата в зоната под двигателя и редуктора на лебедката, за да се изчиства ваната по добре от кал. Според мен е добре да докараш плочата да външните планки- по здраво ще стане. Същото си го мисля и за челото с ролковия водач- ако стигне до външните планки ще стане много здраво- ще се разчита на по-голям част от болтовете.
                                Виждам, че ти се занимава. Имам една малко нестандартна идея- как ти се струва да обединиш външната планка с вертикалния плосък елемент на булбара. Така булбара ще е констуктивно по-здраво свъзан с основата.
                                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X