Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интернет магазини за Land Rover

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хайде и на мен.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • И аз искам инфо, ако е удобно.
      L.R. Discovery 2 TD5
      Suzuki SV1000

      Коментар


      • И на мен ако може

        Коментар


        • Привет на всички,

          Фирмата е Лерон, сайта е https://www.leron.bg/

          Поздрави
          "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

          Искам България чиста!!!

          Коментар


          • Въпросът при доставката с посредник е: Дали интернет магазина ще начисли ДДС като види доставка до склад в UK? Според мен ще го начисли и после нашата НАП ще го начисли още веднъж, защото е доставка от UK. Тези посредници би трябвало да имат митнически складове на острова, в които да складират стоки за износ, т.е. стоки без платен ДДС, а ако не ги изнесат да гарантират плащането на ДДС. Силно ме съмнява, че тези или Габиели (пловдивската фирма) са направили такива складове. Поне в сайта на Габиели пише че услегата се прилага за стоки до определена стойност, но нищо не пише за двойното облагане.
            Не бързай ако искаш да стигнеш
            __________________________________
            Discovery II TD5 10P

            Коментар


            • trapper
              trapper коментира
              Редактиране на коментар
              има два отговора:
              * да питаме фирмата-куриер;
              ** да питаме продавача на авто-части.

            • Мартин Ташев
              Мартин Ташев коментира
              Редактиране на коментар
              пратих имейли и на двете. От island4x4 на въпросът "Възможно ли е да се избегне двойното начисляване на ДДС?" ми отговориха следното:

              "Hi

              Only by shipping it to Bulgaria via our courier Fed Ex.

              All deliveries within the UK are plus VAT.
              Regards

              The Sales Team @ Island 4x4"

              От Лерон отговор нямам все още.

              П.П. Освобождаването от митница все още не е мръднало за предната ми пратка. На 29.03. им пратих документите. Днес звънях и ми казаха, че се е получило забавяне и ми се извиняват и ще направят всичко възможно да стигне скоро до Търново. От Англия до София стигна за 5 дни.

          • Питах Падок "как може да избегнем двойното плащане на ДДС?". Ето отговорът:
            "You now pay Bulgarian VAT when you place the order on the website.
            The delivery options shown at the checkout for standard orders that do not include any oversized items now includes delivery, customs clearance, duties and handling fees.
            There will be no further charges for the order. and nothing to pay when the order arrives. (The courier clears customs for you as all duties and taxes have already been paid)
            You should also be aware there are still customs delays on all orders to the EU from the UK due to the new customs checks."

            превод:
            Вече плащате българско ДДС, когато направите поръчката на уебсайта.
            Опциите за доставка, показани на касата за стандартни поръчки, които не включват никакви извънгабаритни артикули, вече включват доставка, митническо освобождаване, мита и такси за обработка.
            Няма да има допълнителни такси за поръчката и нищо за плащане при пристигане на поръчката. (Куриерът митничава за вас, тъй като всички мита и данъци вече са платени).
            Трябва също да знаете, че все още има митнически закъснения на всички поръчки до ЕС от Обединеното кралство поради новите митнически проверки.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • Това е ясно, куриера го кара до България, но понеже е извънобщностна доставка го проверяват на всяка граница вътре в EU, а нашите митничари изглежда нямат изработен механизъм за бързо освобождаване на тези доставки или куриерите още налучкват нещата и така се получава забавяне. Съответно ще има и оскъпяване, защото всяка услуга се заплаща.
              Ще трябва да се групират поръчки от интернет магазините до достигане на макс тегло или обем за съответна сума, която ще съберат като доставка, за да се намали разхода по доставката, а тук да се упълномощава куриера да ни представлява пред нашата митница. Трябва да се знае с кой куриер работи магазина и дали вози по въздух или с камиони.
              Не бързай ако искаш да стигнеш
              __________________________________
              Discovery II TD5 10P

              Коментар


              • trapper
                trapper коментира
                Редактиране на коментар
                "Няма да има допълнителни такси за поръчката и нищо за плащане при пристигане на поръчката. (Куриерът митничава за вас, тъй като всички мита и данъци вече са платени)." - На първо четене звучи точно и ясно

            • Това което казвате е така, но то касае само поръчка от избрания от вас магазин и ползване на техните опции за куриери. Ако обаче ползвате българските доставчици с офиси в UK аз не виждам опция да се избегне двойното плащане на ддс (към момента) .
              Това за пореден път ме убеждава, че явно ще трябва да се възроди отново схемата с групаж на поръчките.
              Мо​​жеби е време да се организира тема за групиране на поръчки в форума(мисля че имаше) , като се помисли кой е най удачния вариант на разпределение на разходите( солидарно по равно на всички участващи в поръчката или пропорционално на индивидуалното тегло на отделните поръчки - сложно и трудоемко)

              Коментар


              • Тези дни очаквам втора пратка от island4x4 и бих искал да ви споделя опита, който придобих с двете поръчки. При първата ми беше начислено мито с сътавки варирщи от 2,50 до 3,50, като самата пратка беше разделена на подпратки. Аз лично не виждам на какъв принцип точно ги категоризират. На втората пратка, която впрочем беше повече от двойно по-скъпа, не беше начислено мито и обяснението за това беше, че пратката е заявена като "стока от Англия". Предполагам, че двама различни служители са обработвали двете пратки и единия е пояснил, а другия не. Може би ще е от полза да се упомене при поръчката в полето за допълнителна информация (опционално поле), да впишат или категоризират пратката като стока от Англия. Вероятно има някакво споразумение за стоки от острова след Брекзит

                За ускорояване на освобождаването преведох всяка една част на български език и им изпратих един вид описание на пратката, което иначе те биха правили и което при първата пратка им отне 2 седмици . "Те" всъщност са служителите на куриерската фирма, която упълномощих да извърши освобождаване от мое име срещу 36 лв. В случая при айлънд 4х4 става въпрос за Федекс и техните партньори в България - ТНТ.

                Всъщност куриерът е този, който прибира от мен такса за посредничество и ми праща платежните бележки за ДДС и евентуално за мито. След извършен превод и представяне на бележка пратката си продължава към зададения адрес.

                С този си пост подкрепям изказването на колегата Stoyanatanasovv, който беше описал същия този процес. Наистина е възможно безмитно внасяне на стока, но честно казано не знам как стана. Явно служителят в island4x4 е бил запознат.

                Коментар


                • Михаил
                  Михаил коментира
                  Редактиране на коментар
                  Зависи стоката къде е произведена, ако е UK - може би е безмитно, ако е чайна - майна е с мито. Също и ставките са различни за резервни части и други стоки.

              • Fedex купиха Tnt, и двете са международни компании. Водеща остава Fedex, но в бг по-добра мрежа има tnt.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • Първоначално публикуван от mar7uH* Преглед на мнение
                  Тези дни очаквам втора пратка от island4x4 и бих искал да ви споделя опита, който придобих с двете поръчки. При първата ми беше начислено мито с сътавки варирщи от 2,50 до 3,50, като самата пратка беше разделена на подпратки. Аз лично не виждам на какъв принцип точно ги категоризират. На втората пратка, която впрочем беше повече от двойно по-скъпа, не беше начислено мито и обяснението за това беше, че пратката е заявена като "стока от Англия". Предполагам, че двама различни служители са обработвали двете пратки и единия е пояснил, а другия не. Може би ще е от полза да се упомене при поръчката в полето за допълнителна информация (опционално поле), да впишат или категоризират пратката като стока от Англия. Вероятно има някакво споразумение за стоки от острова след Брекзит

                  За ускорояване на освобождаването преведох всяка една част на български език и им изпратих един вид описание на пратката, което иначе те биха правили и което при първата пратка им отне 2 седмици . "Те" всъщност са служителите на куриерската фирма, която упълномощих да извърши освобождаване от мое име срещу 36 лв. В случая при айлънд 4х4 става въпрос за Федекс и техните партньори в България - ТНТ.

                  Всъщност куриерът е този, който прибира от мен такса за посредничество и ми праща платежните бележки за ДДС и евентуално за мито. След извършен превод и представяне на бележка пратката си продължава към зададения адрес.

                  С този си пост подкрепям изказването на колегата Stoyanatanasovv, който беше описал същия този процес. Наистина е възможно безмитно внасяне на стока, но честно казано не знам как стана. Явно служителят в island4x4 е бил запознат.

                  Аз пак да кажа мито не съм плащал от island 4x4.co.uk
                  Платих ддс тук и митни сборове , който според мен са таксите за митническа обработка на стоката . Това е много различно от мито. Дали на една стока ще бъде начислено мито зависи от нейния произход .
                  Най просто казано ако електронните документи придружаващи пратката съдържат декларация за произход на стоките (юк) то не би трябвало да ти начислят мито. Но ако стоката е внос в юк от друга страна то тя би подлежала на обмитяване.
                  И тук става доста тъпо защото освен за качеството на стоката , нейната марка трябва да следим и за нейния произход .
                  Можеби когато правим поръчка ще бъде добре изрично да попитаме продавача дали всички стоки в направената поръчка са с произход юк. И дали той ще предостави необходимата придружаваща декларация за произход. Така бихме си спестили главоболията по обмитяване на стоката.
                  Изтрил съм мейла с електронните документи, но съм сигурен ,че на фактурата от айлънд имаше текст удебелен шрифт, който преведен на български гласи следното:
                  Продавача деклариа ,че изпратените стоки са с произход ю.к.
                  Последно редактирано от Stoyanatanasovv; 29-04-21, 19:42.

                  Коментар


                  • Привет. Да питам, някой пазарува ли е от тук https://floflex.co.uk/, че мисля да сменям всички тампони?
                    L.R. Discovery 2 TD5
                    Suzuki SV1000

                    Коментар


                    • Днес говорих с Габиели по телефона и ми потвърдих това което е написано на сайта им - пратка до 140 паунда крайна стойност по фактура от английския интернет магазин ( т.е. с включено английско ДДС) не се облага с нищо у нас. Плаща се само 4 лв/кг за доставка и обработка. Иначе казано до 140 паунда можем да ги ползваме, но вече с/у 4 лв/кг, преди брекзита беше 2 лв/кг.
                      Проблем в случая виждам само с поръчки над тази стойност - тогава ще трябва да си плащаме ДДС - то у нас барабар с митническата обработка на куриера.
                      Ще направя поръчка и пак ще пиша. Нали сме свикнали да ни лъжат, та не вярваме на казано и написано...
                      Не бързай ако искаш да стигнеш
                      __________________________________
                      Discovery II TD5 10P

                      Коментар


                      • Днес бях до Габиели да взема една пратка и ги попитах какво ще се случва за напред. Отговора им беше,, че за в бъдеще ще става още по-зле. Дори и покупка за 1 £ да имаме ще трябва да плащаме митническа декларация на стойност 75£. Аз лично ще ползвам най-вероятно алтернативни доставчици на багаж. Вече ползвах една такава фирма и съм доволен. Те вкарват багажа, като "личен багаж" на живущи в кралството.
                        L.R. Discovery 2 TD5
                        Suzuki SV1000

                        Коментар


                        • Последните новини от Габиели са че от 01.08 спират да приемат интернет пратки от острова. Ще се постараят да се регистрират и там и тук пред съответните митнически власти, за да може ДДС - то да се плаща при тях, но за момента не са оптимисти.
                          Иначе до края на месеца приемат пратки, наистина платих само 4 лв./кг за доставка, просто се чака по - дълго.
                          Това с личния багаж остава, т.е. ако имате човек на острова, който да получи пратката и да ви я изпрати после като личен багаж, ще я вземат и ще я доставят до България.
                          Не бързай ако искаш да стигнеш
                          __________________________________
                          Discovery II TD5 10P

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X