Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интернет магазини за Land Rover

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лично аз мислех да ги питам директно тях. Имат отворена чат линия.
    В началото на януари четох, че резервните части и инструменти няма да се облагат с мита.

    Коментар


    • Направих поръчка от island 4x4 на 08.02.2021.
      поръчката е около 500£ и е пусната с федекс . На 21.02.2021 е пристигнала и в момента е в процедура по освобождаване от митница . Когато си я взема ще кажа кое колко е излязло.
      Необходим за всички вносители е EORI номер от митницата, съветвам ви да го извадите предварително ,за да не се бавите при освобождаването на пратката. Безплатен е и се вади до 3работни дни.

      Коментар


      • Поръчка 414£ ​​​​​25.3кг -island 4x4 :
        -цена за доставка до бг 30£ ( макс68кг)
        ​​​​​​-митническо представителство от федекс 36лв.
        -ДДС 191.55лв
        -Митнически сборове - 25лв
        Важно е в електронните документи придружаващи пратката и изпратени от електронния магазин да има деклариран произход на стоките (eu или uk ),за да важат правилата след брекзит за безмитна търговия .
        И да повторя за EORI номера да си извадите предварително.
        Това е общо взето ситуацията след Брекзит
        Успех на всички с пазаруването

        Коментар


        • rusev
          rusev коментира
          Редактиране на коментар
          Каква безмитна търговия щом сте платили Мито?

      • Здравей, малко уточнение.
        От магазина ДДС начисляват ли ти, или го признават за износ и не го начисляват.
        Имаше един доставчик JJ- BJ , те също имаха опция за доставка и след брекзит и така 30 лири на Федекс се намаляваха драстично.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Божо72 Преглед на мнение
          Здравей, малко уточнение.
          От магазина ДДС начисляват ли ти, или го признават за износ и не го начисляват.
          Имаше един доставчик JJ- BJ , те също имаха опция за доставка и след брекзит и така 30 лири на Федекс се намаляваха драстично.
          Ддс плащаш тук на митницата там нямаш ддс и го признават за износ . Да зависи от доставчика, може и на него да платиш а той да преведе към митници. Може и сам да си освободиш пратката от митница и там да си спестиш такса за митническо посредничество, но за 36лв. да си загубя деня във висене не ми е оферта.
          Тоест важно е да гледате кой интернет магазин какви условия има за доставка (до колко кг) и колко пари иска. В момента има огромни закъснения с наземен транспорт и препоръчват въздушна поща, която също много се бави - в моя случай 14 дена.

          Коментар


          • trapper
            trapper коментира
            Редактиране на коментар
            Кофти. Трябва да търсим магазини за английски части в ЕС.

        • Нямаме избор, някои неща просто ги няма в Бг.
          ​​​Тези които ги има са на двойна цена спрямо острова. Аз не съм скръндза да цепя стотинката, но определено обичам да си правя сметката за това как и от къде да купувам частите си.
          Проблемите реално са два:
          Повишаване на цената поради по висока цена на доставка на колети. - решението е групиране на поръчка с колеги до достигане лимита на тежест на пратката (Island4x4-68кг) и поделяне на разхода.
          Другия проблем е времето за доставка - тук не можем да влияем ,но можем да сме предвидливи и да поръчваме стоки, които така или иначе ще ни трябват все някога(консумативи).
          Преди "брекзит " беше лесно - искам да купя гайка купувам я и идва за 2.20лв на кг до Бг.
          Сега ще трябва групиране на поръчки или хора с поръчки ако искате цената да излиза същата. Но реално разликата от преди брекзит е точно цената за доставка +митни сборове(не мито) .

          Коментар


          • Мен ме устройва, дори и една седмица повече за доставка. А и смятам че доставките до няколко месеца ще се нормализират ( 2.20 лв/кг) щом не подлежат на мито, а сомо се ДДС заплаща.
            В много случаи 30 лири са нищо в сравнение на цената оферира на от нашенски магазин ( задно гърне 260 лв със седмица доставка ). От 4х4 260 лв са и трите секции за Диско 1.
            Примери много.

            Коментар


            • Няма почти никакъв шанс цените на габко ;габиели и всички подобни Бг.фирми да останат непроменени.
              Юк вече се явява трета страна и когато се внася от трети страни има митнически контрол. Ако нашите спедиторски фирми искат да внасят от острова ще трябва да се регистрират като митнически оператори и съответно да администрират всичко по вноса. Още повече ,че те нямат митнически складове а всяка стока до плащане на дължимото трябва да се съхранява под митнически контрол.
              Тоест нашите Бг фирми ще трябва да инвестират много в сертифициране и в допълнителен персонал за освобождаване на пратките.
              Не е оферта и те да ти внесат и ти да си я освобождаваш защото пратката може да е задържана в митн. склад София а ти да живееш на 200км . и тогава кой ще отиде да ти я освободи.
              За това си мисля че няма начин нашите бг фирми да продължат да работят както до сега и на същите цени, но дано да не съм прав.

              Коментар


              • В момента проблема с доставките заради грабежа, който провеждат островитяните, за да влезеш на острова се изисква отрицателен ПСР тест + предплатени два теста за самотестиране, един на 2рия и един на 8ия ден от влизането в страната, само тия три задължителни и неизбежни теста са около 300 паунда, ако се идва от "опасни държави" се добавя и карантинен хотел за около 2000 паунда.

                Доста нашенци, които карат на килограм са нерегламентирани и като такива дължат тия 300 паунда на влизане, легалните логистични фирми минават метър но път за тях има други тъпотии, които ги отказват от дребни бизнеси.

                С други думи, както казват островитяните - шит, ще се чакат по-хубави времена, а който е на зор, ще плаща през носа за съжаление.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • Инфо от Паддок днес: Our Dedicated EU Store Is Now Open (Нашият специализиран магазин в ЕС вече е отворен). Който научи подробности да пише!
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • И аз го видях , но освен че цените са в евро не видях промяна . Те не отварят склад в европа а просто сайта е ориентиран за потребителите в европа а локацията на стоките си е в ю.к. Това е на първо четене. Никъде не видях да дават срокове за доставка различни от тези на ю.к. сайта , което ме навежда на мисълта ,че само дублират сайта.

                    Коментар


                    • Някой опитал ли е това: http://www.dostavka-anglia.com/%D1%8...5%D0%BD%D0%B8/
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • ergo
                        ergo коментира
                        Редактиране на коментар
                        Следя дано има лек за това

                    • Българските доставчици с микробусите, ВСЕ ОЩЕ НЕ начисляват мита и ДДС, който иска да отвори фейсбук групите и да си избере от там, все още има варианти за доставка от острова без излишно оскъпяване.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                        Българските доставчици с микробусите, ВСЕ ОЩЕ НЕ начисляват мита и ДДС, който иска да отвори фейсбук групите и да си избере от там, все още има варианти за доставка от острова без излишно оскъпяване.
                        Ти така или иначе мито нямаш.

                        Коментар


                        • Привет на всички,

                          Попитах в една от Българските фирми за доставка, казаха че срещу 5 лева на кило внасят всичко от острова, като клиента не се занимава с митници, ДДС, документи и прочие. Пише го и на сайта им.
                          До края на 2020 г., същата тази фирма взимаше за докарване на стоки от Англия по 2 лева на кило. След промените не съм пробвал, не се е е налагало. Имена не пиша за да не правя реклама, ако някой иска може на лично. Поздрави.
                          "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

                          Искам България чиста!!!

                          Коментар


                          • trapper
                            trapper коментира
                            Редактиране на коментар
                            прати ми името или сайта на фирмата

                          • Мартин Ташев
                            Мартин Ташев коментира
                            Редактиране на коментар
                            и на мен ако може

                          • ergo
                            ergo коментира
                            Редактиране на коментар
                            И на мен ако може

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X