Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery 1 гасне в движение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Land Rover Discovery 1 гасне в движение

    А според вас, къде ли се намира имобилайзера?

    Коментар


    • #17
      От: Land Rover Discovery 1 гасне в движение

      Първоначално публикуван от pin Преглед на мнение
      А според вас, къде ли се намира имобилайзера?

      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=5609&page=6&highlight=%E8%EC%EE%E1%E8%EB%E0%E9%E7%E5%F0
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • #18
        От: Land Rover Discovery 1 гасне в движение

        Andro, явно не съм разбрал за какъв имобилайзер говорите, но все си мислех че проблема може да е точно от "Alarm spider unit" или нещо такова го наричаха по английските форуми. Това което съм дал по нагоре е второто ми отваряне на тази кутийка, а в линка от Петър е първото отваряне където само 2 спойки бяха заминали:

        http://www.offroad-bulgaria.com/show...81#post2472781

        30-40 мин отделено време да се стигне до там и да се види как е "имобилайзера" нищо не пречи.


        За това англичаните продават и това:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AMR4956.jpg
Прегледи:1
Размер:18.0 КБ
ID:5701429

        Когато ти писне да го отваряш изхвърляш карантията която е "имобилайзер" и байпасваш

        AMR4956 .

        Първитят път така ми изгасна в София 2-3 пъти и после въртиш не пали след 4 мин въртиш и пали. Оправих спойките и след 1.5 години (какт осе вижда по постовете) пак се бяха прецакали други спойки и ми загасна по баирите между Слънчев бряг и Обзор. Запали, после на бензиностанцията не иска и го разглобих с идеята да го хвърлям, но видях спойки. Вече ако се налижи 3-то сваляне ще го премахна тотално това чудо.
        LR Discovery 300Tdi 1996
        Subaru Outback 2.5 1998
        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

        Коментар


        • #19
          От: Land Rover Discovery 1 гасне в движение

          Колеги и аз имам, може би
          подобен проблем от няколко дена и не мога да го разреша. Изчетох почити всичко, но като че ли всички симптоми се различават от моите и не знаех как и в коя тема да се включа и да попитам. Имам Discvery 300 tdi 95 година и га карам вече пета година. От няколко дена след като го запаля,след 5 или 10 или 15 минути /различно ,но някъде в този интервал/ започва да губи обороти /постепенно/ и гасне. След повторно запалване/веднага/оборотите са много ниски и след няколко секунди пак гасне. След това пак няколко пъти двигателя си запалва веднага , но оборотите пак са много ниски /на първата чертичка/ дори и при настъпване на педала на газта до края и пак гасне. Изчаквам да кажем 4 или 5 минути отново паля и всичко си е норпмално и се прибирам / около 5 километра/. Махнах катализатора и почистих седиментния филтър, но пак същото . Ако някой има идея, му благодаря предварително !

          Коментар


          • #20
            От: Land Rover Discovery 1 гасне в движение

            Горивен филтър или въздух в горивопровода (не е нужно да капе).
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #21
              От: Land Rover Discovery 1 гасне в движение

              Благодаря PinMaster. Току що бях при колата. Сутринта направи същия проблем и я оставих. Сега отидох да си я прибера и едвам я докарах/ 500 метра/. Пали , губи обороти , няма мощност и гасне. Горивния филтър ми го смениха преди 4 месеца. Освен да са ме метнали нещо. Мерих токовете на ГНП . На единичния кабел идва 12 v, а на другия сноп с трите кабела/май соленоида/ идват около 4 v /не нам дали е нормално. Един път запалих,поработи малко и след няколко минути пак взе да губи обороти и угасна така на празен ход. След още малко пак запалих и 30 минути работи без никакъв проблем, изгасих я и се прибрах. В понеделник пак ще умуваме с майстора Поздрави на всички колеги!

              Коментар


              • #22
                От: Land Rover Discovery 1 гасне в движение

                Колеги проблема се оказа подкачващата помпа. Шунтирахме я и нещата си дойдоха на мястото

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X