Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Светеща лампа за прегряло масло в Автоматична скоростна кутия при -5 градуса.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Датчик за температура в ск. кутия Дискавъри TDi автомат

    Благодаря за изчерпателния отговор.Ами сега излизах с джипката, и светна около 5 мин след запалването ( 7 ако трябва да съм точен ).Прави ми впечатление ,че първо почва едвам едвам да свети,ту светва ту изгасва ,а после свети доста по-слабо от да речем удивителната за аварийките която е под него.Направих и някаква снимка да се види горе долу :

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021342862-big.jpg
Прегледи:1
Размер:24.3 КБ
ID:5225764

    Проверих маслото ,но странното е ,че като го меря и пръчката си е в масло до половината (от цялата дължина на пръчката не до макс-а) ..Явно не го меря както трябва..Аз я запалвам, и на Р го меря..
    Много силно се надявам да е само датчика,че ми е забивала автоматична скоростна кутия в движение и цялата работа не е никак приятна...
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-11-10, 16:12.

    Коментар


    • #17
      От: Датчик за температура в ск. кутия Дискавъри TDi автомат

      Меренето на нивото на маслото при автомата става след като запалиш,
      минаваш съответно през всички предавки от "Р" до "1" и обратно до "Р",
      след това поставяш на "N" дърпаш ръчната и отиваш да гледаш пръчката.
      Поздрави
      Последно редактирано от valdivladi; 07-11-10, 19:32. Причина: хронология на процедурата
      "Bis dat qui cito dat"

      Коментар


      • #18
        От: Датчик за температура в ск. кутия Дискавъри TDi автомат

        Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
        Меренето на нивото на маслото при автомата става след като запалиш,
        минаваш съответно през всички предавки от "Р" до "1" и обратно до "Р",
        след това поставяш на "N" дърпаш ръчната и отиваш да гледаш пръчката.
        Поздрави
        Баш така и на студено! И за да не питаш доуточняващо - двигателят работи докато мериш!

        Коментар


        • #19
          От: Датчик за температура в ск. кутия Дискавъри TDi автомат

          Благодаря ви колеги Утре сутринта на студено ще го премеря и ако маслото е добре направо ще я карам в Мото Пфое,само дано не ме върнат ,че нямам записан час или нещо такова.. Още веднъж благодаря.

          Коментар


          • #20
            От: Датчик за температура в ск. кутия Дискавъри TDi автомат

            Първоначално публикуван от landyfan Преглед на мнение
            Благодаря ви колеги Утре сутринта на студено ще го премеря и ако маслото е добре направо ще я карам в Мото Пфое,само дано не ме върнат ,че нямам записан час или нещо такова.. Още веднъж благодаря.
            За какво ще я караш там? Пиши на дядо Владо да види темата. Маслото не може да се стопли за 7 минути, ако количествмото е колкото трябва, дори и през лятото. Поръчай си нов датчик в Мото Пфое и го смени сам. Ммото Пфое е крив и скъп вариант за нещо толкова дребно. Като тръгнеш по маркучите на кутията ще видиш и датчика. Само напиши утре как е нивото на маслото. Преди това не предприемай нищо.

            Коментар


            • #21
              От: Датчик за температура в ск. кутия Дискавъри TDi автомат

              Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
              .....Пиши на дядо Владо да види темата.......
              Видял е той,че и по телефона сме говорили, ама без схема на датчика нищо не мога да кажа точно преди да го почна на обща теория и предвижване от общото към частното, все се надявам на по-точно мнение....
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #22
                От: Датчик за температура в ск. кутия Дискавъри TDi автомат

                Добре значи аз утре ще премеря маслото,пък да видим какво ще покаже.. И аз предпочитам да я закарам на доверен човек,пред Мото Пфое Само ме е страх междувременно да не прецакам нещо на камиончето...

                Коментар


                • #23
                  От: Датчик за температура в ск. кутия Дискавъри TDi автомат

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Видял е той,че и по телефона сме говорили, ама без схема на датчика нищо не мога да кажа точно преди да го почна на обща теория и предвижване от общото към частното, все се надявам на по-точно мнение....
                  Май си пазя стария развален датчик. Ако искаш мога да го даря като орган за учебника по автопатология.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Датчик за температура в ск. кутия Дискавъри TDi автомат

                    Точно премерих масълцето на скоростите като стриктно следвах процедурата.Маслото е точно между средата и макс-а,демек около 3/4 от минимум до максимум. Според мен то си е добре.
                    Отделно звъннах в Трейд Кар и ми казаха ,че датчика го имат наличен на цена 25 лв.. Но не съм сигурен,дали да не го взема от Мото Пфое ако той е проблема..

                    Коментар


                    • #25
                      От: Датчик за температура в ск. кутия Дискавъри TDi автомат

                      Първоначално публикуван от landyfan Преглед на мнение
                      Точно премерих масълцето на скоростите като стриктно следвах процедурата.Маслото е точно между средата и макс-а,демек около 3/4 от минимум до максимум. Според мен то си е добре.
                      Отделно звъннах в Трейд Кар и ми казаха ,че датчика го имат наличен на цена 25 лв.. Но не съм сигурен,дали да не го взема от Мото Пфое ако той е проблема..
                      От Мото Пфое го взех с етикетче Land Rover. Допускам, че е бил оригинален. Питай в Трейд кар какъв е техния.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Датчик за температура в скоростната кутия на Land Rover Discovery 300Tdi автомати

                        Само да "вметна", че тази лампа се задейства от два датчика - този на АСК + този на Раздатката. Проверете си от кой датчик е сигнала и тогава сменяйте... Проверката е елементарна - има го описано в ръководствата, които аз си изтеглих от този форум (благодаря за което!)
                        А иначе датчика на АСК се намира точно под интеркулера, там минават двете тръби за масления радиатор и там ще видите да влизат две кабелчета.
                        Утре ще си проверя къде съм си записал подробности и ще бъда по-точен!
                        А иначе и аз имам Диско1, 300тди, АСК и понякога тази лампа си светва (нивата са проверени и са в нормата и на АСК и на раздатката)

                        Съобщение от модератор:
                        Моля, напишете си в профила от къде сте.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-11-10, 17:23.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Датчик за температура в скоростната кутия на Land Rover Discovery 300Tdi автомати

                          1. Какво общо има раздатката?
                          2. Току - така контролна лампа не би трябвало да светва. Все ще има някаква причина, си мисля аз.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Датчик за температура в скоростната кутия на Land Rover Discovery 300Tdi автомати

                            Днес покарах 20-30 км и лампата въобще не светна,нито мигна..Много странно.Маслото на скоростите ми е добре,а на раздатката не знам как да го проверя..
                            А искам да попитам нещо,което може да ви прозвучи много налудничево,но не разбирам.В книжката пише ,че лампата може да светне и при каране дълго време на ръчна.Възможно ли е някъде ,друго нещо да оказва някакво съпротивление което да товари скоростите ?
                            И според вас като не се обади днес лампата,какво бихте ме посъветвали да правя ?Благодаря.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Датчик за температура в скоростната кутия на Land Rover Discovery 300Tdi автомати

                              Първоначално публикуван от landyfan Преглед на мнение
                              Маслото на скоростите ми е добре,а на раздатката не знам как да го проверя..
                              Отвърташ пробката и завираш кутрето.
                              Първоначално публикуван от landyfan Преглед на мнение
                              А искам да попитам нещо,което може да ви прозвучи много налудничево,но не разбирам.В книжката пише ,че лампата може да светне и при каране дълго време на ръчна.Възможно ли е някъде ,друго нещо да оказва някакво съпротивление което да товари скоростите ?
                              Всичко, що е по джипа.
                              Първоначално публикуван от landyfan Преглед на мнение
                              И според вас като не се обади днес лампата,какво бихте ме посъветвали да правя ?Благодаря.
                              Сипи си 1 ракия няколко пъти. Нека минат още няколко дни. Ако светне - пиши пак. Мисля си, че рано или късно ще сменяш датчик. Вероятно преди Нова Година. На моя му трябваше месец и нещо, за да засвети постоянно.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Датчик за температура в скоростната кутия на Land Rover Discovery 300Tdi автомати

                                Благодаря за изчерпателния отговор. Да се надяваме да не светне пак скоро , пък нещата които са за проверяване ще си ги следя. Дано поне ако светне се окаже само датчика ,че да няма по сериозни проблеми.Поздрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X