Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ARB или ASHCROFT ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ARB или ASHCROFT ???

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Нямаш и най-малка представа колко диференциали съм сглобил и регулирал, ама нейсе.

    Още не е дошъл реда на съешаването на компресора и блокажа, и си мисля, че ще има малки пречки като несъответстващи резби на фитингите, но за целта се продват преходници. Ще се справим и с тази задача.
    Мен лично много ме притеснява малкия диаметър на короната, както и сравнително тънките зъби, но каквото е дал Дидо-с такова работим.
    Като строши и тази двойка-ще си купи по-истински, и ще ги монтираме и тях.
    Кольо ,аз тея кинти да не ги намирам на улицата бре . Да минат празниците,да изкараме някой друг лев и тогава ще ги мислим корони,пиньони и т.н. .
    За компресора ,като качат снимки колегите ще видим кое става и кое не .
    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
    0898 51 31 46

    Коментар


    • От: ARB или ASHCROFT ???

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      ще има малки пречки като несъответстващи резби на фитингите, но за целта се продват преходници.
      Направи го със спирачни маркучи, става много по-здраво.

      Коментар


      • От: ARB или ASHCROFT ???

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Нямаш и най-малка представа колко диференциали съм сглобил и регулирал, ама нейсе.

        Още не е дошъл реда на съешаването на компресора и блокажа, и си мисля, че ще има малки пречки като несъответстващи резби на фитингите, но за целта се продват преходници. Ще се справим и с тази задача.
        Мен лично много ме притеснява малкия диаметър на короната, както и сравнително тънките зъби, но каквото е дал Дидо-с такова работим.
        Като строши и тази двойка-ще си купи по-истински, и ще ги монтираме и тях.
        Що не съответстват резбите? Точно такива съм слагал и нямаше проблем. Нещо май нещата се зговнясват при евреина. Внимавай медната тръба да е максимално далеч от короната. Остави я по дълга като я режеш. И главното предаване е достатъчно здраво. Слабото място е в касетата, която вече отсъства. И моля те не заварявай нищо по тоя джип поне.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • От: ARB или ASHCROFT ???

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Нямаш и най-малка представа колко диференциали съм сглобил и регулирал, ама нейсе.


          Мен лично много ме притеснява малкия диаметър на короната, както и сравнително тънките зъби, но каквото е дал Дидо-с такова работим.
          Като строши и тази двойка-ще си купи по-истински, и ще ги монтираме и тях.
          Точно тази двойка няма да се строши. Ако си "пипал" Ланд Ровър щеше да знаеш.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • От: ARB или ASHCROFT ???

            Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
            Кольо ,аз тея кинти да не ги намирам на улицата бре
            Абе става въпрос за един-два прехода(ако изобщо) които струват по 2,73 парчето. При Стоян бай'Иванов има каквито щеш.
            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            Що не съответстват резбите?
            Щото блокажа е Ашкрофт, а компресора ARB. Ама няма няма, ще го сглобим. елементарно е да се свържат две несъответстващи резби.
            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            Точно тази двойка няма да се строши. Ако си "пипал" Ланд Ровър щеше да знаеш.
            Единия луд май не е на това мнение...
            Ама ето де-пипам, и ще видим какво ще стане.
            Ама знам какво-ще върви из баирите и трапищата, докато се счупи.
            Щото Дидо неслучайно си е избрал такъв ник. На "траял Ивански" той беше единствения дето счупи мост на най-леката зона...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: ARB или ASHCROFT ???

              При мен на едната кола е в коша при двигателя. В горния ъгъл на мястото на парното. Но мисля, че е по-добре да го прибереш вътре.

              Коментар


              • От: ARB или ASHCROFT ???

                Кольо имах предвид за пиньона и короната а не за преходниците.

                .... и на Ивански счупих две касети и една двойка пиньон + корона за 15 минути .Добре че Ицо не ми даде неговия джип да продължа че щеше да стане страшно
                rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                0898 51 31 46

                Коментар


                • От: ARB или ASHCROFT ???

                  И аз за компресора -задължително вътре.При мен е зад моята седалка,ама аз на Дифендър.Намери си удобно за теб място вътре в купето.Единствения път,когато съм чупил корона и пиньон,беше когато зъбите от касетата се бяха разхвърчали навсякъде и бяха нанесли поразии и по короната и по пиньона.Иначе,както Русев казва,дори стандартните корони и пиньони на ЛР са много здрави и не се плаши от субективната преценка на Кольо.
                  2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                  Коментар


                  • От: ARB или ASHCROFT ???

                    Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                    Иначе,както Русев казва,дори стандартните корони и пиньони на ЛР са много здрави и не се плаши от субективната преценка на Кольо.
                    Той Кольо говори така защото знае че два пъти съм чупил пиньон корона - веднъж заради разбит лагер на пиньона май а вторият път .. не знам защо но е факт че карах с 10 км/ч . и ги счупих на една равна полянка.На този етап ще карам със оригиналните и ако започнат да се чупят тогава ще минем на вариант ,,усилени''.
                    П.П :Явно ,,много здрави'' е доста разтегливо понятие
                    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                    0898 51 31 46

                    Коментар


                    • От: ARB или ASHCROFT ???

                      Не е разтегливо. Както казва Младен, обикновено парчета от касетата чупят корона и пиньон. Ако не е регулиран правилно, също може да се счупи. Нали се сещаш, че почва да работи с удари.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • От: ARB или ASHCROFT ???

                        Не знам защо оставяте оригиналните пиньон/корона , но надявам се скоро да науча.
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • От: ARB или ASHCROFT ???

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Не знам защо оставяте оригиналните пиньон/корона , но надявам се скоро да науча.
                          Ти оригиналните,като предавателно отношение ли имаш предвид или....?
                          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                          Коментар


                          • От: ARB или ASHCROFT ???

                            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                            Не знам защо оставяте оригиналните пиньон/корона , но надявам се скоро да науча.
                            Поради много тривиална причина...
                            Сигурен съм, че се сещаш коя.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: ARB или ASHCROFT ???

                              За трофи са прекалено бързи.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • От: ARB или ASHCROFT ???

                                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                                Не е разтегливо. Както казва Младен, обикновено парчета от касетата чупят корона и пиньон. Ако не е регулиран правилно, също може да се счупи. Нали се сещаш, че почва да работи с удари.
                                Няма да казвам имена, но настоящия диференциал(главно предаване де), закупено от форума, нямаше никакъв луфт в двойката пиньон-корона. При положение, че по книга му дават 0,10-0,17 мм измерени на върха на зъба на короната.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X