Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с раздатка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Проблем с раздатка на LR Freelander

    Досега маневрирах пред блока пред смаяния поглед на съседите - напред-назад, с крайни положения на волана Не усетих да има подобен проблем на тези къси разстояния от 3-4 метра, но като изявлен хипохондрик и човек обичащ колата си ще си запиша час за оглед следващата седмица (окачване, ходова част) - ей така профилактично. Вие ме разтреперихте с тази ,,виско-бомба" със закъснител
    В този контекст има ли нещо което е добре да се гресира по Free-то? Така и така ще го вдигаме за оглед
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #92
      До: Проблем с раздатка на LR Freelander

      [quote=emanuilis;539952]А има ли значение доколко крайно е извит волана при потегляне - т.е. трябва ли да е в крайно ляво или дясно положение за да се усети? Ти стигна ли до смяна и на раздатка или всичко приключи с виското? сега имаш ли го този проблем с тръгването при завъртян волан? А какво се случва със задния диференциал при това положение (според мен не би трябвало да има проблем с него, но...)?
      Сега аз си мисля... ако се вдигне колата във въздуха и се включи на свободна предавка, някой задържи задните гуми, а друг завърти предните на ръка. Така, при това положение поне в началото, при незапекло виско, би следвало да може да се завърти предния мост без да се задвижи задния... или поне да се усети, че натягането на задния е много по-слабо. т.е. това може ли да се приеме за виско-тест при Free? Ако смятате, че е логично и имате възможност бихте ли опитали за да съберем опит всички тук?[quote]

      При мен затягането се усещаше най вече при напълно навит волан и при тръгване бавно и нормално. Този тест който предлагаш има донякъде логика, но не по-добре някой по-разбиращ от 4х4 колега да се изкаже.... Според мен като завъртиш предните колела на ръка и задните ще се завъртят, а ако има добре работещо виско някой ако хване задните гуми би трябвало да ги спре макар и не много лесно...
      Колега Емануилис по-горе написах какво направих с раздатката. Аз лично я ремонтирах не я смених. Взех си от Англия корона и пиньон, а всички лагери които трябваха да се сменят(около 6-7) ги взех от тук. Но след като монтирах отремонтираната раздатка, след около 2 седмици раздатката започна да вие и то доста. Първото което направих е да сваля кардана. Изчезна всякакъв шум, виене и затягане. Стана перфектно. От там разбрах че проблема е във виското. И после трябваше и с него да се заема че да стане всичко както трябва. За информация виското в Англия струва около 800-900лв. а раздатката около 2100лв. по спомени. Както разбирате много по-добре е да се смени виското като се усети за да не скапа на първо време раздатка и диф и тъй нататък. Да кажа пак, че ако някой смята да си ремонтира раздатката трябва да се разглоби първо да се види дали става за ремонт или не! При мен преценихме че може и тя стана.
      "marin199" : Пак лаика да се включи. Сега гледам раздатки, диф, но ако предположим, че те са наред/поне няма симптоми да не са/ може ли да се пробва и смени само виското, с което да се продотврати по-голям ремонт и някакви идея колко струва ново или дали си заслужава да се вземе втора ръка. Гледам , че и Емануилис е задал тоя въпрос. Благодаря за отговорите предварително.Сега ще ходя да си огледам летните гуми, заради вас, че се притесних, а зимните още им няма нищо. Мисля че нямах неравномерни износвания, но все пак. Иначе при пълен волан/на 100 %/ някой път с по-малко газ сякаш наистина затяга, но пък познати казаха, че за фул тайм това е нормално. Иначе да върви по-малко не съм забелязал, май си е същото.
      Според мен за втора ръка виско не е удачно да се слага ако смяташ да си караш колата. За мен това да ти затяга не е нормално по-простата причина, че фрилендъра зацепва чрез виското задния мост само когато превъртат предните гуми. През повечето време се предава само около 7-8% въртящ момент назад и затова няма логика да ти затяга постоянно. Иначе ако беше истински пълноприводна джипка, която 4х4 се включва ръчно може и така да затяга, но при Фрийто не мисля. Тук също някой доста по знаещ колега може да се изкаже
      Ето Ви един линк който можете да прочете внимателно трите пасажа http://www.ashcroft-transmissions.co.uk/category_8.html
      LAND ROVER Freelander 1.8 2000

      Коментар


      • #93
        До: Проблем с раздатка на LR Freelander

        Здравейте всички!днес отново пробвах потегляне с крайно извит волан но не усетих никакъв проблем.Въобще не усещам никакви проблеми освен това,че нямам предно задвижване и колата е като бус скардан(моя мерцедес307д)!въпроса ми е докъде ли е стигнала повредата и дали е засегнала дифа?И другия ми въпрос е ако се свали кардана (моя беше свалян,но кой е знаел та да се сети) и се завъртят двата вала между които е виското може ли да се даде диагноза за виското?
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-01-10, 20:04.

        Коментар


        • #94
          До: Проблем с раздатка на LR Freelander

          Благодаря много на колегата digigi. Мисля, че нещата ще се полезни на всички. Тва виско обаче бати работата - нищо и никакво, а струва колкото диф. Ще видя да го пробвам по някакъв начин. На сайта, който си дал има някви инструкции и ако е скапано ще го откача да не скапва другите неща и ще го сменям. Мисля, че е по-добре така докато се смени, все пак се надявам да си е наред, щото освен това затягане, което не е винаги и е съвсем леко няма друго нищо нередно, но ще видим.
          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

          Коментар


          • #95
            До: Проблем с раздатка на LR Freelander

            Относно въпросите за цени:
            Тук:
            http://www.famousfour.co.uk/new_part...-sec-psax.html
            е 350 лири;
            а тук:
            http://www.island-4x4.co.uk/propshaf...3_29_2339.html
            е 329. Добре е да се смени с висящите лагери, те са по 17 лири (срещу 120 лв тук). Доставката от Англия е 30 лири с DHL. Курса на лирата е около 2.30. 800 лева за виско с/у 1500 най-ниската цена в България- преценявайте сами.

            Коментар


            • #96
              До: Проблем с раздатка на LR Freelander

              Първоначално публикуван от crnamaca Преглед на мнение
              http://www.island-4x4.co.uk/propshaf...3_29_2339.html
              е 329. Добре е да се смени с висящите лагери, те са по 17 лири (срещу 120 лв тук). Доставката от Англия е 30 лири с DHL. Курса на лирата е около 2.30. 800 лева за виско с/у 1500 най-ниската цена в България- преценявайте сами.
              Ако висящите са заминали могат да се сменят(лесно се виждат), ако не няма смисъл. Аз лично ги смених моите бяха доста зле. По повод цените - 2 лагера + доставка от Падок 140лв точно по курс като беше за деня 2.41. Тук наистина са минимум 120лв. бр. на BRITT. Иначе короната и пиньона ги взех от ISLAND-4X4.
              От Падок ми дойдоха лагерите за една седмица!
              LAND ROVER Freelander 1.8 2000

              Коментар


              • #97
                До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                Ето малко прясна, сервизна информация. Единственият начин да се ,,усети", че виското е проблемно без да се разкача е да се маневрира от спряло положение при крайни положения на волана - усещането би било незабравимо, колата просто не би тръгнала от затягането. Това го няма при мен за мое най-голямо облекчение и вече спя спокойно...
                Майсторите ми намериха обаче два износени тампона на задния диф - предстои им смяна в понеделник
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #98
                  До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                  Ако е така и аз да не се притеснявам. Аз принципно за първи път карам бензин и може и да си въобразявам, защото съм свикнал да потеглям с маклко газ, но някой път само при пълен волан сякаш глъхне леко мотора и като дам газ си потягля, но най-вероятно както ми писа digigi може да ми е тръгнало виското, но в никакъв случай не е да не може да тръгне или някво брутално затягане. Ще му обърна внимание след празниците ако разбира се не се задълбочи проблема ако има такъв.
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                  http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                  http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                  Коментар


                  • #99
                    До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                    Ето малко прясна, сервизна информация. Единственият начин да се ,,усети", че виското е проблемно без да се разкача е да се маневрира от спряло положение при крайни положения на волана - усещането би било незабравимо, колата просто не би тръгнала от затягането. Това го няма при мен за мое най-голямо облекчение и вече спя спокойно...
                    Майсторите ми намериха обаче два износени тампона на задния диф - предстои им смяна в понеделник
                    Доколкото разбирам твоите майстори са ти казали, че ако виското е скапано ти не би тръгнал. Не искам нищо да казвам за твоите майстори само ще кажа моите "симптоми" на скапано виско.
                    Управлението ми затягаше доста когато тръгвах при навит волан в някоя от посоките на първа или на задна. Инерция - минимална! Имаше огромна разлика след като снех кардана! Колата започна най-после да си върви като хората. Иначе не само тръгваше ами и можеше да се кара и със 100/h. Просто току що ремонрираната раздатка така виеше на умряло, че се чудиш какво става.
                    Бих желал наистина някой от доста по разбиращите от нас колеги да изкаже мнение най после. Не може никой да не се е сблъсквал с това виско при условия, че го имат за едно от проблемното по тоз Фрилендър.
                    LAND ROVER Freelander 1.8 2000

                    Коментар


                    • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                      Чакай сега. За инерцията. Много зависи дали колата е на свободна предавка или на скорост. Ако е на скорост инерцията винаги се убива след отнемане на газта, съвсем друго е на свободна предавка и засилена кола...
                      Какво имаш предвид за карането със 100/h?
                      Последно редактирано от emanuilis; 04-12-08, 19:46.
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                        Има предвид, че колата си върви и че си вдига 100 и нагоре, моята си вдига и доста повече. Наистина ако има някой майстор, сервиз да каже дали може да се диагностицира, защото аз при пълен волан някой път леко все едно ми глъхне, давам една идея повече газ и няма проблем, днес да речем пробвах с пълен волан нямаше нищо. Нали някой път и на нормална кола според терена с пълен волан и малко газ самото съпротивление е малко по-голямо и трябва нали леко газ. Аз може би се филмирам, но мисля, че digigi е прав и може би ми е тръгнало леко виското и след празниците ще се заема по въпроса, макар че ще проучвам от сега. Няма да карам много до Нова година така че дано няма проблем, а може и да ми е наред виското, но просто ако има някой който може да помогне за диагностициране да пише. Не съм много запознат, но като го гледам няма и да се сваля трудно, така че дори свалено, на да се разбере дали е наред или не.
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                        Коментар


                        • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          Чакай сега. За инерцията. Много зависи дали колата е на свободна предавка или на скорост. Ако е на скорост инерцията винаги се убива след отнемане на газта, съвсем друго е на свободна предавка и засилена кола...
                          Какво имаш предвид за карането със 100/h?
                          Естевствено, че имам предвид инерция на свободна.
                          "усещането би било незабравимо, колата просто не би тръгнала от затягането." - това го каза в предния си пост. Имам предвид, че виското ми беше тотално скапано и запечено и аз все пак вдигах 100км/h(образно казано). Тя сигурно и повече можеше ама като чуваш това виене от към раздатката и направо ти става мъчно...
                          Опитах се да ти кажа в предния си пост, че тези майстори не разбират много от 4х4. По простата причина, че колата със скапано виско не само, че тръгваше ами и си вървеше. Просто затягането беше много голямо и след 30-40км скорост започваше да вие много току що ремонтираната ми раздатка. За това мое твърдение не съм абсолютно сигурен и затова се надявах, че някой от по-знаещите колеги се включи! Може ли да тръгне колата при затегнало виско или не
                          Извинявам се за малко offtopic-а сега.
                          Това за майсторите ме подсеща за една диагностика в един сервиз във Варна, който уж прави само 4х4(до затвора). Отивам аз с точен час за диагностика на Фрилендъра. Тогава беше със скапана раздатка и явно скапано виско, което в последствие разбрах. Чаках отвън около 45мин докато ме приемат след точния час(уж). Влизам, вдигат ме на височко(заедно с мен), гледат ме и единия вика дай на скорост, дай газ, включи на 4х4 сега! И аз му викам:ма то няма ръчка бе, то автоматично. И после след една проба вънка този като разбра, че задното го няма хич, вика раздатката не ти пуска отзад предване за смяна е, а другия вика отдалече без да е гледал: муфата, муфата. И този същия който ми прави прегледа казва и той: да, да муфата вътре в раздатката е развалена и не пуска към задното. Е аз тогава не знаех какво има в раздатката и го приех.
                          Няма нужда от повече разяснения, приемам че почти всички разбраха за какво става въпрос. В този сервиз ме изпратиха специално за да ми прегледат фрилендъра, тъй като се занимавал предимно с 4х4!
                          Нищо лично към сервиза, но пак нямa да ида за каквото и да е там!
                          Още веднъж извинявайте за оффа
                          LAND ROVER Freelander 1.8 2000

                          Коментар


                          • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                            Пак да изясним: преди смяната на виското колата е нямала инерция на освободена скорост (доколко?), ,,затягала" е при тръгване на крайно положение на волана и е износвала неравномерно задните гуми?
                            Сега, мението на майсторите е, че единственият достоверен тест е ,,затягането" при тръгване. Другия вариант е сваляне на елемента от ходовата част... Хората са работят във фирмен сервиз на Rover все пак... със сигурност разбират повече от мен поне.
                            Явно експертите немеят по тази тема тук...
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                              Аз мога да споделя, че когато бях със старата раздатка се усещаше много осезателно спиране при свободна скорост по наклон. Просто засилвам до 100-120 и освобождавам по надолнище и колата започва да спира . Много кофти.
                              След като смених раздатката се усети голяма разлика.
                              По наклон ползвам спирачки защото се засилва много. Което е нормално.
                              [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                              Коментар


                              • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                                Сега, мението на майсторите е, че единственият достоверен тест е ,,затягането" при тръгване. Другия вариант е сваляне на елемента от ходовата част...
                                Ми прав е човека.
                                Потегляне на пълен завой е най-лесния и в същото време достатъчно достоверен начин за тест на фиско муфа(по същия начин се тества и муфата на РР).
                                Ако се свали и се мери на колко нютон метра е зацепена, може да се разбере по-прецизно до каква степен е увредена.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X