Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с раздатка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

    Браво това не го бях чувал. Може да има такова нагряване.
    [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

    Коментар


    • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

      Да допълня само още нещо. Вчера се загледах в ауспуховата система и забелязах, че след четирите тръби на изходящия колектор преминават в две и така двете отиват под картера и раздатката назад. А при фейслифта след 2001г. четирите тръби минават не в две а в една. И тези тръби греят между картера, раздатката и предпазната кора отдолу в доста ограничено място и като се замисля има логика да се загрява раздатката повече от допустимото!
      LAND ROVER Freelander 1.8 2000

      Коментар


      • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

        Eдно от решенията е да се изхвърли предпазната кора или да се изреже на мястото където е раздатката, за да може да се охлажда от въздушната струя под кората.
        Също друг вариант е да се изрежат напречни канали в кората точно под и малко пред раздатката(да стане нещо като решетка под нея) и да се присадят заборници(пера) които да завихрят по голям въздушен поток към разд.кутия за нейното охлаждане...

        А на изпускателните тръби, точно където са до раздатката може допълнително да се сложи негорима топлоизолация - примерно някаква вата

        Коментар


        • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

          Здравейте колеги , прочетох с интерес постовете по темата с раздатъчната кутия , и понеже съм от скоро в клуб фрилендър и вече имам проблем с ходовата част бихте ли били така добри да ме насочите към някой добър сервиз в София къде то ще си свършат професионално работата на нормални цени , благодаря ви предварително и успех .
          AUDI A6 2.8 V6 Quattro

          Коментар


          • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

            Здравейте съжалявям, че не можах да кажа проблема на моя Фрилендър на време, но имах доста ангажименти и не съм влизал и така проблема е в раздатката или поне така разбрах с моите скромни познания ще ви обясня частта която сменихме ми обяснИха, че задвижва полуоската там имаше едни зъби които ги нямало
            Като го сменихме това нещо 4х4 тръгна а до колкото разбирам от предните мнения ако ми е било прецакано виското можело да ми се развали и раздатката, и въпросат ми дали и моята е скапана.
            Защото ние сменихме само това което ви описах и нищо др аз сега ще прообвам номера с буутането е се надявам да разбера, но по принцип като дам пълен ляв например усещам че се тормози това нормално ли е
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 30-08-10, 17:53.

            Коментар


            • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

              Не трябва да се тормози.
              Прочети цялата тема и някои неща ще ти станат ясни.
              1.Виското е консуматив - демек сменяй го!
              2.Раздатката ако е заминала също.
              3.Дано да не е заминал и задния диф.
              4.Внимавай ако сваляш карданите да се бележат или да се балансират след това.
              5.Ако е бензин може да имаш проблем с прегряване --> проблем с главата или гарнитурата.
              6.Протича вода от уплътнинието на багажника.
              7.Проблем с машинката повдигаща стъклото на багажника.

              Може нещо да съм пропуснал.
              По точките от 1 до 7 всичко е свързано с пари.
              Аз трябва да поправя точка 1 и 6 , но кризата настъпи и нема лв.
              [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

              Коментар


              • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                Първоначално публикуван от Fish Hawk Преглед на мнение
                Здравейте колеги , прочетох с интерес постовете по темата с раздатъчната кутия , и понеже съм от скоро в клуб фрилендър и вече имам проблем с ходовата част бихте ли били така добри да ме насочите към някой добър сервиз в София къде то ще си свършат професионално работата на нормални цени , благодаря ви предварително и успех .
                В Дарукар в Дружба ще свършат професионално работата си. Цените на труда (или часовете) ми идват леко в повече, но като закъсам другаде- само там. Цените за частите като за България са добри, по-добри- само от Англия.

                Коментар


                • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                  Първоначално публикуван от priap Преглед на мнение
                  Не трябва да се тормози.
                  Прочети цялата тема и някои неща ще ти станат ясни.
                  1.Виското е консуматив - демек сменяй го!
                  2.Раздатката ако е заминала също.
                  3.Дано да не е заминал и задния диф.
                  4.Внимавай ако сваляш карданите да се бележат или да се балансират след това.
                  5.Ако е бензин може да имаш проблем с прегряване --> проблем с главата или гарнитурата.
                  6.Протича вода от уплътнинието на багажника.
                  7.Проблем с машинката повдигаща стъклото на багажника.

                  Може нещо да съм пропуснал.
                  По точките от 1 до 7 всичко е свързано с пари.
                  Аз трябва да поправя точка 1 и 6 , но кризата настъпи и нема лв.
                  Сваляй кардана във връзка с т.1, че иначе ти най-добре знаеш какво те чака! Ще ти падне и разхода, нали е криза. Колата си остава супер за каране по асфалт, не отлагай. Само си представи, че нещата са се "позапекли"- колко смяташ, че може да се кара 4х4 с включен блокаж?

                  Коментар


                  • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                    Значи работата със сваляне на кардана ще се окаже възможност, също като на Еспейс и някои други 4 по 4. Я дай малко подробности, някакви проблеми със стабилността има ли? С колко пада разхода. Аз не съм мислил да го свалям, но в града ми гори многоооооо, иначе на дълго е супер. И от къде откачаш кардана. Направо отпред с виското и всичко ли? След тази операция раздатката върти ли се въобще? Аз мисля, че и за черен път не много лош с предно и тракшън не би трябвало да има проблем - как мислиш ти? Не се смейте на лаика ако има тъпи въпроси ))
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                    Коментар


                    • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                      Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                      Значи работата със сваляне на кардана ще се окаже възможност, също като на Еспейс и някои други 4 по 4. Я дай малко подробности, някакви проблеми със стабилността има ли? С колко пада разхода. Аз не съм мислил да го свалям, но в града ми гори многоооооо, иначе на дълго е супер. И от къде откачаш кардана. Направо отпред с виското и всичко ли? След тази операция раздатката върти ли се въобще? Аз мисля, че и за черен път не много лош с предно и тракшън не би трябвало да има проблем - как мислиш ти? Не се смейте на лаика ако има тъпи въпроси ))
                      Ей това цялото от картинката (долу) се сваля наведнъж- достатъчен е и един канал. 6 болта отпред, по 2болта на всеки от 2 двата висящи лагера и 4 болта отзад. Става за норматив. Във високоуважавания от мен Автоелектросервиз "Гери и Хари" (намиращ се в Пловдив сега- под последния мост на Марица) ми откраднаха кардана преди 1 година, докато жена ми чакала да проверяват нещо по ел. системата (май четки смениха). Топтан целия, както е на картинката, пада като едно цяло. Бяха сложили някакъв потрошен. А после посещение, че после ме търсиха в неделя да ми го връщат обратно. Не можах и една цигара да изпуша докато свалиха техния и ми върнаха моя. А бе професионалисти! Не като мен и теб лаици.

                      За разхода- не знам. Жена ми кара фрилендъра. Забелязала, че стрелката на горивото пада доста по-бавно. Тя си кара едни и същи 20-на километра макс. дневно. Аз като го взема пълня резервоара догоре и не успявам да го свърша за един-два дена.

                      Колко много пък ти гори- зимата само на градско 12.5 бензин е нормално. Не е корола. Аз по-икономична кола с подобно тегло и мощност, 4х4 не знам.

                      При свален кардан раздатката си се върти.

                      Чак проблем със стабилността е силно казано. Цяла зима изкара фрилендъра на предно и нищо особено. Обикновено предно предаване. А гумите бяха кошмарни.

                      На черен път се кара, но на СУХО! По-височка е, на 22 см, моята е и с 17" та затова ходих с нея. Иначе на киша, каша и кал в никакъв случай- широки гуми, тежка; пробвах 20 метра и избягах- коренна разлика. Върнах се с лека кола- малко по-спокойно усещане имах.

                      А това дето ми разправят в Дарукар- че разни си сваляли карданите лятото за да им падне разхода- не мога да го проумея!
                      Единствено оправдано е според мен като сигурна мярка срещу потенциално повреждане на диф. и разпр. кутия. Става адски бързо, говоря от опит- докато се усетя и ...коня в реката.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от crnamaca; 04-02-09, 00:21.

                      Коментар


                      • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                        И аз мисля по-скоро за запазване на раздатка и диф, не толкова разхода, че се наслушах на случаи с прецакани такива. Пък и гориво като падне все е файда. Наистина някой път се налага само по асфалт лятото, така че може да се има предвид като опция. За сега не смятам да правя операцията, но лятото кой знае, пък и щом става бързо все може и да го качих като се наложи. Разбира се да не става качване сваляне през ден. Последен въпрос. Като се сваля нещо бележи ли се. Не би трябвало, щото не е само кардан, но аз да си попитам.

                        Иначе за горивото, да ти кажа много му е малък резервоара на тоя Фрилендър и малко заблуждава, но имам чуството, че пада с 2 врътки в града. Честно казано лятото с клима и зимата студен и в пиков час сякаш подминава 12.5, може би макс 14. Иначе пък на магистрала пада под 8. Ако не се филмирам мисля даже, че извън града към 8, а в града към 13-14, което си е почти дубъл/по-добре да си върша с такси работата в града хехе/. Минават ми мисли за газов инжекцион, но май няма да се занимавам за сега.
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                        Коментар


                        • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                          Първоначално публикуван от martin_jelqzkov Преглед на мнение
                          до колкото разбирам от предните мнения ако ми е било прецакано виското можело да ми се развали и раздатката и въпросат ми дали и моята е скапана защото ние сменихме само това което ви описах и нищо др аз сега ще прообвам номера с буутането е се надявам да разбера
                          но по принцип като дам пълен ляв например усещам че се тормози това нормално ли е
                          Скоро сменихме виското на един приятел. Със старото задържаше в завой, дори направо пак се усещаше някаква загуба на инерция.
                          Сега с новата муфа нищо такова не се усеща - на пълен ляв или десен можеш да слезнеш и да си го лашкаш напред-назад съвсем спокойно без излишно натоварване.
                          А за раздатката си я карай. То ако нещо е износена тя ще започне да вие
                          А ако не си смениш муфата може направо да счупи някой зъб по пиньон и корона. Но това както за раздатката, така със същата сила важи и за задния диференциал

                          Коментар


                          • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                            Благодаря колега crnamaca , и аз след лутане и търсене на сервиз за фрилендъра се спрях на дару кар , смениха виското , кардана , помпата на съединителя , втулки , маслата на раздатката и диференциала , в общи линии се върза колкото да си купиш сносна кола но сме се хванали на хорото и ще го играем , да се надявам в близките години да е това.Поздрави
                            AUDI A6 2.8 V6 Quattro

                            Коментар


                            • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                              Я сега да видим. Мога ли да съм спокоен ако колата по инерция си върви като шейна (чак ме плаши понякога), а при пълен ляв и десен от стоянка не запира никъде?
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар


                              • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                                Я сега да видим. Мога ли да съм спокоен ако колата по инерция си върви като шейна (чак ме плаши понякога), а при пълен ляв и десен от стоянка не запира никъде?
                                Да можеш да си спокоен! И Жоро и той ви го каза малко по горе! И на Марин Фрилендъра и той не запира никъде и върви добре по инерция. А и му видях лично как му включва задното за миг след като превъртят предните на сняг.
                                Така че стига сте се притеснявали толкова, не всички фрилендъри са със спечено виско.....
                                Карайте ги малко тез коли, че то от притеснения вземе да стане нещо...
                                LAND ROVER Freelander 1.8 2000

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X