Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изработка и монтаж на фланци Диско 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изработка и монтаж на фланци Диско 1

    Здравейте колеги искам да публикувам една тема която мисля, че ще е от полза за всеки решил да монтира фланци на своето диско 1. Поради нестандартно големия размер на фланците Делителна окръжност 5х165.1 и централен отвор 114 сдобиването с тях е изключително трудно и на доста висока цена. Ровейки се из нета попаднах в продавалника на един човек от Дряново, който изработва какви ли не детайли от какъв ли не материал стига да може да го захмане на струга. Реших да му се доверя взехме един ден размери от джипката за още по сигурно и започнах да чакам да ми се обади за монтажа им. Изработката му отне около две седмици защото есното парче му обърка размер и се наложи да реже ново, но вчера ми се обади и каза че е готов. Отидох и започнахме монтажа им със сина му а той имаше да довършва още 5 шпилки за последния фланец. Монтирахме първите два фланеца и всичко започна да се нарежда, дори взе да се шегува че сякаш са за тази кола правени. Забравих да спомена че за 4 бр. ми поиска 200 лв. цена която от магазин не можеш и да си помислиш. Снощи пропътувах с тях около 200 км. от Дряново до Русе и не усетих никакви излишни вибрации по купето, основното ми притеснение. Ако някой колега иска да ползва услугите му това е номера на човека 0887878014 казва се Красимир.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1101_112.jpg
Прегледи:2
Размер:213.6 КБ
ID:6031257Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1102_111.jpg
Прегледи:2
Размер:220.1 КБ
ID:6031258 Много надежден и читав човек. Може да му се има доверие, каквито малко са останали в нашата България. Ако някой има нужда от повече инфо за фланците пишете колеги.
    Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

  • #2
    От: Изработка и монтаж на фланци Диско 1

    Колега тези фланци имат един голям според мен недостатък, ако сложиш джанти тип Мангелс с голям централен отвор.
    Те се държат само за болтовете и се получава дисбаланс между 4-те колела от което и ШИМИ ефект при каране.

    При направата на такива фланци е хубаво, да се вземе предвид в средата да се пусне борд който да поддържа джантата центрирана върху фланеца.

    Хубавото при поръчковия вариант, е че можеш да поръчаш различна дебелина фланец.
    Повечето стандартни фланци за Диско са 30ММ.

    п.с. и колега преди да беше слагал фланците да си беше сменил накладките и дисковете

    Коментар


    • #3
      От: Изработка и монтаж на фланци Диско 1

      Добра находка колега,
      Като гледам ми се струва, че май са шлайфани... или поне такива следи виждам. Погледнете моята тема, там си бях правил фланци. Само нещо ме притеснява - как са закрепени шпилките в фланеца. Ако наистина са шпилки е ясно, но ако са шпилки не ми изглеждат от подходящия материал. Ако са от обикновена стомана има рискове. Иначе предполагам с подходящ чертеж ще се получат нещата.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM1885.jpg
Прегледи:1
Размер:135.3 КБ
ID:5531939Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM1886.jpg
Прегледи:1
Размер:131.0 КБ
ID:5531940
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • #4
        От: Изработка и монтаж на фланци Диско 1

        Какъв е материалът?
        Първоначално публикуван от Vasil Botev Преглед на мнение
        Колега тези фланци имат един голям според мен недостатък, ако сложиш джанти тип Мангелс с голям централен отвор.
        Те се държат само за болтовете и се получава дисбаланс между 4-те колела от което и ШИМИ ефект при каране.

        При направата на такива фланци е хубаво, да се вземе предвид в средата да се пусне борд който да поддържа джантата центрирана върху фланеца.



        п.с. и колега преди да беше слагал фланците да си беше сменил накладките и дисковете
        Това с борда не е точно така! Фланеца се центрова от конусните повърхнини на гайките и отворите във фланеца. Също така тези повърни са важни и за НЕразхлабването на гайките. Друг въпрос е, че не представлява никаква проблем да го има, за да се качват по лесно джантите.
        Иначе за дисковете и накладките съм съгласен!!!
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #5
          Шпилките са от невероятно здрав материал по инфо на стругаря, на резба са от вътре на вън и в края са ограничени за да не могат да се отскубнат или развият.
          За накладките приемам критиката но за дисковете не съм много съгласен .

          Нямам изобщо никакво намерение да слагам такива джанти. Карам със заводските метални джанти и не мисля да ги сменям.
          Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
          Какъв е материалът?


          Това с борда не е точно така! Фланеца се центрова от конусните повърхнини на гайките и отворите във фланеца. Също така тези повърни са важни и за НЕразхлабването на гайките. Друг въпрос е, че не представлява никаква проблем да го има, за да се качват по лесно джантите.
          Иначе за дисковете и накладките съм съгласен!!!
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-11-13, 18:38.
          Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

          Коментар


          • #6
            От: Изработка и монтаж на фланци Диско 1

            Колко дебели фланци си направи?
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #7
              От: Изработка и монтаж на фланци Диско 1

              Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
              Добра находка колега,
              Като гледам ми се струва, че май са шлайфани... или поне такива следи виждам. Погледнете моята тема, там си бях правил фланци. Само нещо ме притеснява - как са закрепени шпилките в фланеца. Ако наистина са шпилки е ясно, но ако са шпилки не ми изглеждат от подходящия материал. Ако са от обикновена стомана има рискове. Иначе предполагам с подходящ чертеж ще се получат нещата.

              [ATTACH=CONFIG]644790[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]644791[/ATTACH]
              Фланците са супер.Дали случайно не си запазил чертежа с размерите?

              Коментар


              • #8
                От: Изработка и монтаж на фланци Диско 1

                Всичко пазя. Дай мейл и да го пусна.
                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                Коментар


                • #9
                  От: Изработка и монтаж на фланци Диско 1

                  Здравей, би ли ми пратил и на мен чертежа от много време търся.
                  Благодаря предварително. avtomorgata@abv.bg

                  Съобщение от модератор:
                  Моля, напишете си в профила от къде сте.
                  Прочетохте ли това
                  ...ЦЪК
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-12-13, 07:27.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X