Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем охладителна система Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем охладителна система Land Rover Freelander

    Привет колеги,някой може ли да опише работата на охл.с-ма.Мисля че нещо не е наред при мен.Джипа загрява почти до червената черта,нивото в казнчето е до горе.При допир на долния маркуч на радиатора е студен,отварям обезвъздушителката на маркуча на парното излиза постоянно въздух,и не е много горещ.За мен има две причини,или не отваря термостата,или двигателя духа в охл. с-ма.Ще чакам и вашите мнения.Благодаря.

  • #2
    От: Проблем охладителна система-Фрилендер.

    Нещо не е наред при теб. Или термостат, или духа, или запушен радиатор, или недобре обезвъздушена, или неработещи перки... Абе време е да проектираш една охладителна система за Фри-то
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем охладителна система Land Rover Freelander

      Тука системата англичаните са я направили,не се бута.Радиатор няма запушен,колкото и да я обезв.пак излиза въздух.Перките въртят постоянно като загрее,но термостата отваря много трудно даже рядко.Разбирам го като видя как изведнъж нивото от пълното казанче спада,горния мъркуч на радиатора омеква температурата спада малко.Но кажете какви симптоми да търся за заяждащ термостат или духане.Антифриза е чист,маслото също ,тоест не ги меси.Само да вметна че преди това течеше от пласмасовите колектори някъде на инджекцията.Притегнах 6-тях гаики и спря за известно време,после пак протече от там.Сипах една течност за спиране на течове,те си продължиха за 3-4 дни после спряха ама и доиде този проблем.Незнам много си мисля че от течноста термостата започва да заяжда. П-п.Май трябваше да проверя системата и термостата когато свалях двигателя преди една година като му правих ремонт.Ама нали проблема беше само в коляно мотовилковия м-м ,затова и не сам търсил други проблеми.
      Последно редактирано от 6traka; 30-06-13, 09:36. Причина: п-п

      Коментар


      • #4
        От: Проблем охладителна система Land Rover Freelander

        Смени термостата с нов отварящ на 82'С, предлагат се такива за К-серия мотор. Теча от смукателния колектор се дължи на втвърдената му гумена гарнитура. Смукателния колектор има щуцер за връщащата се в разширителния съд охладителна течност намира се до 1-ви цилиндър. В този щуцер има съчма играеща ролята на клапан. Когато щуцера се замърси от отлагания и добавки за спиране на течове и съчмата блокира охладителната система не може да се обезвъздуши и да циркулира нормално и се появяват проблеми подобни на описаните. Капачката на разширителния съд също играе съществена роля за нормалната работа на охладителната система и трябва да се сменя при възникване на проблеми. Предполагам става въпрос за бензинов мотор 1.8 К-серия?
        Последно редактирано от Sho; 05-07-13, 21:25. Причина: допълнение

        Коментар


        • #5
          От: Проблем охладителна система Land Rover Freelander

          А ,,гори" ли ти антифриз?
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #6
            От: Проблем охладителна система Land Rover Freelander

            Първоначално публикуван от Sho Преглед на мнение
            Смени термостата с нов отварящ на 82'С, предлагат се такива за К-серия мотор. Теча от смукателния колектор се дължи на втвърдената му гумена гарнитура. Смукателния колектор има щуцер за връщащата се в разширителния съд охладителна течност намира се до 1-ви цилиндър. В този щуцер има съчма играеща ролята на клапан. Когато щуцера се замърси от отлагания и добавки за спиране на течове и съчмата блокира охладителната система не може да се обезвъздуши и да циркулира нормално и се появяват проблеми подобни на описаните. Капачката на разширителния съд също играе съществена роля за нормалната работа на охладителната система и трябва да се сменя при възникване на проблеми. Предполагам става въпрос за бензинов мотор 1.8 К-серия?
            Привет.След интервенцията с течния стопер за течове от охл.с-ма вече няма теч.Ще проверя за тази сачма на 1 -я цилиндър,но аз правя ръчно обезваздушаване,има обезвъздушителка на горния мъркуч на парното.Мотора е 1,8 -120кс.,той ми е познат от всякъде нали му правих основен ремонт.За сега намерих временно решение,и заместих деиствието на термостата с един бай пас.Мъркуч и два тройника 16мм.+кранче.Нямам много време сега и ще покарам така.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем охладителна система Land Rover Freelander

              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
              А ,,гори" ли ти антифриз?
              Дано не гори,като гледам не намалява нивото ама де да знам.Как да се разбере ако го изгаря,и имали последици?

              Коментар


              • #8
                От: Проблем охладителна система Land Rover Freelander

                Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
                ....Как да се разбере ако го изгаря....
                По въглените...
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем охладителна система Land Rover Freelander

                  Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                  По въглените...
                  Е...Дбамбазов,явно си много добър на барбекюто,въглените са там.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем охладителна система Land Rover Freelander

                    Доколкото съм чел по чуждестранни форуми е нормално да губи антифриз Фрилендера, и то в количества стряскащи за други автомобили , примерно 500 мл лятото на 1000/1500 км, ако не е нормално значи и аз имам проблем , но стрелката за температурата винаги си е в средата

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем охладителна система Land Rover Freelander

                      Моя Фрилендър губи антифриз когото е в покой за повече време .При палене на студен двигател пали все едно че са омаслени свещите и след минута работа се оправя.Мисля че се губи от смукателния колектор.Някави идеи за моя проблем?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем охладителна система Land Rover Freelander

                        Гарнитура на главата.
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем охладителна система Land Rover Freelander

                          Забравих да добавя че и при студен двигател при първоначално палене пуши бяло като от антифриз.Стопли ли двигателя пушека изчезва.Не надува във системата за охлаждане ,ако е гарнитура на главата би трябвало да надува.Преди няколко години съм отварял главата и сменял гарнитура.След ремонта ми се струваше че не върви така както преди.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем охладителна система Land Rover Freelander

                            Ако говорим за бензиновия "К" двигател, можеш да започнеш с това
                            Първоначално публикуван от atanasdenim Преглед на мнение
                            ... Мисля че се губи от смукателния колектор. ...
                            Не че не може да си объркал нещо и при смяната на гарнитурата на главата.

                            п.п. А защо предишното ми мнение по темата изчезна след двумесечен престой?!
                            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем охладителна система Land Rover Freelander

                              Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение

                              п.п. А защо предишното ми мнение по темата изчезна след двумесечен престой?!
                              Ето защо:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image 1.jpg
Прегледи:1
Размер:81.2 КБ
ID:5518697
                              Land Rover Discovery:
                              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X