Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ел. системата на Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с ел. системата на Range Rover Classic

    Имам проблем с ел. системата на Range Rover 2,5 turboD 1990 год. с VM мотор. Колата е с два акумулатора по 72 амперчаса, но понякога ги разрежда и двата за по малко от 4 часа. Не ги разрушава след зареждане акумулаторите си функционират нормално. Проблемът възниква 2-3 пъти в годината, спирам си колата и след 3-4 или 5 часа няма ток дори плафоните да светнат.
    Тествахме таймера на подгревните свещи като най-големи консуматори - работи си изрядно.
    При спряна кола консумацията е 4 mA, което едва ли би изчерпало два акумулатора за няколко часа.
    Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и има някакво решение нека го сподели, че тук всички ел. сервизи вдигат ръце и нищто не могат да направят.
    ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

  • #2
    До: Проблем с ел. системата на Range Rover Classic

    Светлини, допълните винтелатори и пак релето за свещите, да не би да му залепваят контактите.
    Вижте и АЛТЕРНАТОРА - от избил диод също става.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 21-11-10, 19:54.
    http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
    Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с ел. системата на Range Rover Classic

      Отворихме релето контактите на работната верига са чисти, пружинката е като нова и доста здраво е натегната.
      алтернатора не сме го пипали. Ще го прегледаме
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-12-09, 13:06.
      ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с ел. системата на Range Rover Classic

        Проблема е, че дефекта не се изявява постоянно. Може с месеци да не се проявява.
        ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с ел. системата на Range Rover Classic

          В помещенито на двигателя има крушка за осветление с датчик и контакт изкючи я от контанкта ако не помогне няма да навреди
          RANGE ROVER CLASIC -нека живеем зелено-екологично.
          За какво ти е джип ако няма къде да отидеш със него?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с ел. системата на Range Rover Classic

            Първоначално публикуван от logo Преглед на мнение
            В помещенито на двигателя има крушка за осветление с датчик и контакт изкючи я от контанкта ако не помогне няма да навреди
            Колега, а да видя случайно, че писаното е от преди 3 години?!?
            А и крушката в двигателния отсек няма ?"датчик"? има
            копче като на вратата на хладилника в къщи.....
            "Bis dat qui cito dat"

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с ел. системата на Range Rover Classic

              Това беше първото, което направиха в сервиза - не помогна. Тя е със същият прекъсвач като тези на вратите.
              Пък и тази крушка едва ли ще изхаби два акумулатора по 74Ah за 2-3 часа. Тя е 4-5W - ще и трябва месец.
              Проблемът и до днес не е решен, тъй като с месеци на колата и няма нищо и всичко функционира нормално, в сервиза не отчитат никаква ненормално висока консумация и изведнъж един светъл ден - акумулаторите празни.
              Затова сега е с ключ маса.
              ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с ел. системата на Range Rover Classic

                Здавейте,
                имам същия проблем. Не знам дали е свързано, но бушона за клаксона + плафоните също внезапно изгаря. В сервизите причина не намират, дори с часове при отворени врати и светещи плафони бушона не гори когато го тестват.
                Бихте ли ми обяснили връзката с алтернатора, имам съмнения че може да е от там. При последния случай, установих, че само единия акумолатор се разрежда; след като им смених местата, запалих само с единия акумолатор. Също така оборотомера ми не работи, а доколкото знам то трябва да взима ток от алтернатора. Не знам дали има връзка с разреждането. Но случая ми е като на колегата - за няколко часа напално изряден акумолатор пада до нулата, верно 1-2 пъти в годината.
                Мерси предварително за вашите идеи.

                Съобщение от модератор:
                Моля, напишете си в профила от къде сте.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-09-10, 12:54.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с ел. системата на Range Rover Classic

                  Здравей колега,
                  Най-вероятно, както и при колегата mslavchev, имаш загуба на маса - пробвай като него с ключ маса.
                  А за ел. системата си изтегли това: http://green-oval.com/joomla/index.p...id=8&Itemid=29
                  и разгледай схемите.
                  Ако имаш проблем с *.iso файлове ме потърси на:
                  skype - valdivladimiroff
                  icq - 58200516
                  "Bis dat qui cito dat"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с ел. системата на Range Rover Classic

                    Здравейте,
                    имам още няколко малки проблеми, за които бих искал да помоля за вашия съвет:
                    1. При включено копче на нагревателите на огледалата и задното стъкло, работи само дясно огледало! Къде да погледна за причината? Възможно ли е ляво огледало и задно стъкло да са на отделен бушон и той да е изгорял?
                    2. Оборотомера също не работи. Четох в други теми, че проблема е от алтернатора, но не разбрах дали от диоди или четки или нещо друго?
                    Ако сам сваля алтернатора и го отворя, дали сам ще мога да отстраня причината... Има ли някъде описан този процес?
                    3. Датчика на разширителното казанче не работи. Знаете ли къде мога да намеря нов датчик в София или Пловдив?
                    4. Датчика за задните светлини също на работи. Тук въпроса ми освен къде мога да закупя нов, е как е достъпът до него? От купето до лоста за скоростите или отдолу?
                    Колата е Range Rover Classic 2,4 diesel, 1988 година.
                    Благодаря предварително.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 21-11-10, 19:52. Причина: Шрифт

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с ел. системата на Range Rover Classic

                      За частите мога да ти препоръчам Дару Кар в Дружба или Лазар от този Форум.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с ел. системата на Range Rover Classic

                        Първоначално публикуван от LR-RR Преглед на мнение
                        ...
                        2. Оборотомера също не работи. Четох в други теми, че проблема е от алтернатора, но не разбрах дали от диоди или четки или нещо друго?
                        Ако сам сваля алтернатора и го отворя, дали сам ще мога да отстраня причината... Има ли някъде описан този процес?
                        ....
                        На моя оборотомер му липсваше сигнал вследствие на замърсен и лош контакт на кабелната обувка, която е "нанизана" на алтернатора. Ремонта беше почистване и леко притягане на обувката с клещи

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                          За частите мога да ти препоръчам Дару Кар в Дружба или Лазар от този Форум.
                          А къде мога да намеря контакти на споменатия от Вас Лазар?

                          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                          На моя оборотомер му липсваше сигнал вследствие на замърсен и лош контакт на кабелната обувка, която е "нанизана" на алтернатора. Ремонта беше почистване и леко притягане на обувката с клещи
                          Мерси за съвета. Това беше първото нещо което пробвах, бях го чел в някоя от темите, но не помогна. Явно проблема е в алтернатора...
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-11-10, 19:14.

                          Коментар


                          • #14
                            Акумулатор Range Rover Classic

                            Здавейте колеги,
                            моя Range Rover Classic 2.4 дизел е с 2 акумулатора.
                            Установих че единия се е скапал, и го свалих за да не скапе и другия. Сега карам само с един.
                            Въпроса ми е:
                            1. Има ли опасност за акумулатора ако го ползвам само него, т.к. не бързам с покупката на нови 2 акумулатора (т.к. трябва да са еднакви)?
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-12-10, 10:23.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с ел. системата на Range Rover Classic

                              Здравей колега,
                              вторият акумулатор е предимно за... сигурност. Дори не мисля, че трябва да са еднакви (доколкото познавам закона на Ома )
                              Аз си карах известно време само с единият - никакъв проблем.
                              Мисля, че можеш спокойно да си купиш и само един нов акумулатор и да смениш дефектиралия.
                              Поздрави
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X