Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на LAND ROVER Defender 110

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на LAND ROVER Defender 110

    Здравеите!.......предстои ми основен ремонт на двигателя на лр.дефендер........имате ли представа от каде мога да се снабдя с качествени части , на приемлива цена?

  • #2
    До: ремонт на defender

    Какъв е Дефендера , с кои мотор е ? по принцип най добре е от Мотофое и Дару кар, поне там качеството е добро, за цени няма идея колко ще ти струва , за 300тди май е към 3000лв ако не и повече , а ако е за перкинсовия дизел е доста по евтино, а виж колко може да ти струва готов рециклиран мотор от UK

    Коментар


    • #3
      До: ремонт на defender

      Всъщност става въпрос за LAND ROVER 110 производство 1988 г ..........Мотора е 2,5 турбо дизел / без интерколер, предшественика на тд200/ А за варианта да се купи рециклиран мотор- цената е между 500 и 2000 паунда,в зависимост дали се купува от сервиз или се играе на търг, като при търга може да се вземе и по-евтино.Проблема , е в узаконяването на мотора .............а и никога не се знае в какво състояние е мотора

      Коментар


      • #4
        До: ремонт на defender

        Първоначално публикуван от ka4ondeo Преглед на мнение
        Всъщност става въпрос за LAND ROVER 110 производство 1988 г ..........Мотора е 2,5 турбо дизел / без интерколер, предшественика на тд200/ А за варианта да се купи рециклиран мотор- цената е между 500 и 2000 паунда,в зависимост дали се купува от сервиз или се играе на търг, като при търга може да се вземе и по-евтино.Проблема , е в узаконяването на мотора .............а и никога не се знае в какво състояние е мотора
        Колега, а защо не помислиш да си купиш factory refurbished 200tdi двигател (много по-добър от този в момента) от UK. Скоростите (LT77) са същите, ще са необходими не много преправяния. Другият вариант е ремонт на твоя двигател, познат беше правил при Леви (Трейд Кар) и му излезе малко над 2000лв.

        Коментар


        • #5
          До: ремонт на defender

          Поради много натоварения график и невъзможността за дълъг престой в бокса, ние решихме проблема с основния ремонт с внос на фабрично рециклиран. Изпратиха двигател с нови движещи се части. Само корпуса е бил възстановяван (шлайфане, хонинговане...). След смяната им върнахме нашия двигател. Цялата операция излезе около 4'000 лв за 300Tdi (с транспорта и приспадане на стария двигател). Но...

          Имаме чисто нов змей, с подобрена глава, осезаемо увеличение на мощността и динамиката и всичко това се монтира за около седмица.

          Ако 1'000 лв не са критичен проблем по-добре работете с нов двигател. Предполагам, че цените на вашия двигател са по-ниски от този на 300Tdi.

          За сведение вижте: TURNER ENGINEERING RE-MANUFACTURERS OF LAND ROVER ENGINES

          Churchill House . West Park Road . Lingfield . Surrey . RH7 6HT . England

          Tel: 01342 834713 Fax:01342 834042

          http://www.turner-engineering.co.uk

          sales@turner-engineering.co.uk

          Търсете Фрида Търнър с много поздрави от Тинко Младенов. Аз лично бях във фабриката и съм много впечатлен от качеството и професионализма им.

          Успех

          Т.
          Good guys drive Land Rovers!

          Коментар


          • #6
            До: ремонт на defender

            Мислех го варианта за смяна на мотора с 200ТДИ /и без това , доста съм му насъбрал на този/но в този случаи ще трябва да търся обурудван мотор, а не рециклиран, защото има разлики в основни възли/горивната система на пример/освен това , смяна на радиатора и куп дреболии.........а не искам да се впускам в такива приключения.......По-склонен съм да взема рециклиран...............До няколко дни ще ми кажат цената на частите , които са необходими и тогажа ще преценя дали на истина няма да е по-добре да се вземе от UK..........Благодаря за съвета.........

            Коментар


            • #7
              До: ремонт на defender

              Послушай Тинко и си вземи нов, фабрично рециклиран от UK.Парите са си пари, но после имаш нова машина.
              Освен това не мисля,че тук ще направят качествен ремонт на двигател.Виждал съм как разни байчовци по сервизите, се борят кат прасе тиква, с двигатели на VW и опел, пък какво остава за ЛР....Динамометричен ключ? Нютонметри? Абе кой ще се занимава с глупости? Затягат на око, крак, ръка, 5-6 бири,ракии..Едно към гьотуре..После що гори много масло , бензин...Много бучи ама не върви..Е такива простотии не ти трябват.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X