Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде да се похваля с един дартанян Диско1 200 Тdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Айде да се похваля с един дартанян Диско1 200 Тdi

    Хайде да добавиме още един старец по пътищата на България .Джипа го взех преди нова година по тъмно.И погледнах слабите места по купето и при мисълта,че е от Италия се зарадвах,защото праговете,багажното,всичко светеше и нямаше пробиви.Но след като си го прибрах,се намериха няколко пробойни.След малко изкърпване,смяна на преден прозорец и други дреболий,мислех,че е готов.Но направих прибързани заключения.При първото подкарване изтече маслото от сектора и видях,че царския болт и той е заминал.След подмяна на гумичките и мъркучите на сектора и смяна на болта,онзи ден го изкарах.Стигнах и до въпрос номер 1 .Като запаля джипа трябва леко на напъна волана наляво надясно и след това започва да се върти с лекота,и не мога да разбера логиката на тоя проблем,обезвъздошил съм го хубаво.Някой ако знае нещо нека да пише,защото търсих но нищо не намерих.Термостата и той е за смяна (май го няма напълно).Доста ми поиграха номера моторчетата на парното и климатика,но и те вече са сменени и са в перфектно състояние.Стигнахме и до въпрос номер 2 .Имам някакво притропване в кардана и по отчетливо се чува в предния,каретата са здрави,и нещо се насочвам към раздатката,че от там идва,някой ако има нещо да каже по въпроса,ще съм му благодарен.Ето и няколко снимки,че за момента нямам много .Единственото което мога да споделя за този екземпляр е че след 94 година са отстранили доста глупости сътворени от англичаните.300тди е направо извънземна технология спрямо 200тди (лично мое мнение,никой да не го взима присърце )
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Айде да се похваля с един дартанян Диско1 200 Тdi

    Май всички като вземем Диско 200, първо сваляме таблото за смяна на моторче
    Какво моторче намери и сложи?
    Термостата е 8лв, сменяй го.
    Волана не трябва да задържа, може би сте обрали прекалено хлабината.

    Коментар


    • #3
      От: Айде да се похваля с един дартанян Диско1 200 Тdi

      Много Убаво му стои булбарът на твоя от моя Д'ъртанян.
      Перничани много изтънявате разходите, което само по себе си не е лошо, Гошо. Обади се да те пратя при хора в СоФе-то да направят кутията за около 200 кинта и да си пееш! Читави са.
      ПП Джабазкият ремонт е само смяна на семеринг.
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • #4
        От: Айде да се похваля с един дартанян Диско1 200 Тdi

        Моторчето го сложих от опел аскона ,едно към едно е и даже перката не се сменява,Булбара само го закачих да видя кривините на къде отиват,и видях къде е проблема,той някога е бил рязан и напасвам от дясно и там малко ме подлъга,ама тая събота,ще вадя лебедките и ще го нагласиме,после пясъкоструя малко ,заварки и боядисване.Колкото до сектора мисля,че не толкова от спестяване на пари,а колко ми е интересно аз да си го направя.Аз го разглобих целия,вътре втулките където лагерува са добре,няма следи от износване.Само съм сменил всички уплътнения,почистил и сглобил.Сега само като не е каран и го запаля тогава ми прави тоя номер,и леко тръгна да завъртам волана и тръгва и се върти с един пръст.Остава сега само бравите и централното да оправя и да го регистрирам,че сега без номера избягвам да го карам.А ми остава и ремъка да си сменя,ама като гледам времето май ,ще остане за по натам.

        П.П. абе той ще застане екстра,само се чудя тия халогени дали не ги продаваш където са на аватара ти (приемаме и подараци или бартери )

        а колкото до термостата,някой може ли да ми даде ОЕ номера,че текката ми замина с стария диск,а по каталозите нещо много ме върти и не си намирам нищо качествено освен вернет,а такъв не ми се слага?

        Също така си търся лявата седалка,тапицерията ми е синя,ако някой му се намира да пише
        А също така ми трябва и топката на скоростния лост,че мойта я хвана липсата и сега съм сложил една където много ме дразни само като я гледам
        Последно редактирано от tazmanieco; 29-02-12, 09:16.

        Коментар


        • #5
          От: Айде да се похваля с един дартанян Диско1 200 Тdi

          Честито, да го постегнеш и дъъълго да те радва по планини, гори и реки
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • #6
            От: Айде да се похваля с един дартанян Диско1 200 Тdi

            Термостат ERR2803

            Коментар


            • #7
              От: Айде да се похваля с един дартанян Диско1 200 Тdi

              Първоначално публикуван от tazmanieco Преглед на мнение
              .........
              П.П. абе той ще застане екстра,само се чудя тия халогени дали не ги продаваш където са на аватара ти (приемаме и подараци или бартери )

              .............)
              Отдавна ги дадох за скромните 100 лв. Единия беше здрав 100%, другия чупен 3 пъти в основата. Последния път и булбарът пострада. Пратих ги на един пич, който също имаше половин к-т и си викам айде да си направи цял. Това си беше яка серия на Хела 3000. Правят слънчев ден в снежна планина . Имай предвид, че нови са по 150$ бройката.

              Термостат има при Леви за ~15лв. За такива дребни неща не си струва доставка.
              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

              Коментар


              • #8
                От: Айде да се похваля с един дартанян Диско1 200 Тdi

                В елиткар е 8лв, бритпартски

                Коментар


                • #9
                  От: Айде да се похваля с един дартанян Диско1 200 Тdi

                  Ама,колко са читави е въпроса,защото като купуваш да знаеш,какво купуваш.И аз продавам части,ама като знам за какво иде реч ........... ,май след някоя година новите коли и частите,ще станат като мобилните телефони и още куп подобни неща.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Айде да се похваля с един дартанян Диско1 200 Тdi

                    Честито и много хубави мигове и невероятни преживявания с него!
                    LZ1ZAH

                    Коментар


                    • #11
                      От: Айде да се похваля с един дартанян Диско1 200 Тdi

                      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                      В елиткар е 8лв, бритпартски
                      Ама във Варна са ви по-високи данъците за МПС И компенсират с цените на термостатите

                      Майтапът настрана - и в трейдкар е бритпартски. Браво на Елиткар. Вие /ние/ варненци ги тачите.
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Айде да се похваля с един дартанян Диско1 200 Тdi

                        Няма друг магазин за ЛР във Варна. Квото имат, такова. Иначе голямо чакане.
                        А Шитпарт са си ментаци, ама е малко на късмет.
                        Като взех диското, веднага поръчах термостат.
                        Сварих новия и стария заедно и отвориха едновременно.
                        Просто по-бавно си загряват DI двигателите.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X