Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DISCOVERY Td5 лифт +2" броня лебедка джанти made by VROMOS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • DISCOVERY Td5 лифт +2" броня лебедка джанти made by VROMOS

    Резултата от цялото надграждане на автомобила е много приятен. За първи път ми харесва LR

    Монтирахме окачване +2" от Britpart, нови джанти Модулар с отрицателен офсет и монтирани на тях гуми Cooper 245/75-16"
    След известно чудене какъв монтаж да направим на лебедката Vromos EWX 12 000Lb решихме да изработим нацяло нова броня.

    Така изглежда всичко монтирано на Td5

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC085252.jpg
Прегледи:1
Размер:160.7 КБ
ID:5957418

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC085257.jpg
Прегледи:1
Размер:148.8 КБ
ID:5957421

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC085254.jpg
Прегледи:1
Размер:145.3 КБ
ID:5957419

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC085288.jpg
Прегледи:1
Размер:119.5 КБ
ID:5957422

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC085256.jpg
Прегледи:1
Размер:149.2 КБ
ID:5957420

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC085289.jpg
Прегледи:1
Размер:143.9 КБ
ID:5957423
    Последно редактирано от Явор-Vromos.com; 24-01-12, 09:10.

  • #2
    От: DISCOVERY Td5 лифт +2" броня лебедка джанти made by VROMOS

    Добре изглежда, но ми хрумват разни мисли, като го гледам и като имам предвид опита от моето и други разглеждани на живо и в нета.
    1. При Д2 има нещо сбъркано в конфигурацията на окачването, може би заради факта, че повечето са на въздух отзад. При лифт +2" отпред и отзад, стойката на колата остава малко приклекнала, като на немска овчарка... Аз по тази причина сложих и подложки отзад, но може би е изначално по-правилно да се слагат пружини +2" отпред и +3" отзад?
    2. Модуларите всъщност не са отрицателни - ЕТ-то им е +8, но и това е огромно изнасяне спрямо оригиналните (+57). Аз съм и с по-големи гуми (285), но и с тези гуми ще хвърля доста - от страни става мазало, заради леко избъчвената форма на купето и завихрянията, които се получават при движение - не е лошо да се помисли за уширители още от сега.
    3. Бронята кефи - правил ли си опит да сертифицираш "къстъм" броня (макар че ми се струва невероятно в БГ)?
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #3
      От: DISCOVERY Td5 лифт +2" броня лебедка джанти made by VROMOS

      Бронята изглежда страхотно (само не виждам "дупки" за джека, нарочно ли е?)

      За леко "прикленалата" назад стойка:
      - вместо леглата за пружини които дават по каталог ( ANR3578 ) може да се слагат от Диско 1/Класик ( NRC9700 ) които са по плтки с около 1.5 см
      - т.е ще дадът още около 0.5" лифт допълнително - аз ползвах такива, но по други съображения - Бритпартските легла дето взех ( ANR3578 ) се оказаха с една идея по-дълбоки от платформата на моста на която трябваше да се монтират и опираха на него вместо на нея ... като мерих тогава се оказа, че самата плтформа е около 1"(26мм) висока а леглата бяха дълбоки 30мм и не лягаха хубаво върху нея (клатеха се напред/назад)
      LR Disco II, Td5

      Коментар


      • #4
        От: DISCOVERY Td5 лифт +2" броня лебедка джанти made by VROMOS

        Бронята ме кефи максимално,едни халогени в нея и става ARB.А защо наистина няма дупки за джек?
        Относно окачването,мисля че има нещо сгрешено в концепцията на марката като цяло.На Класик-а с +2" задницата стои по същия начин,трябват и още 2" за да се изравни.

        Коментар


        • #5
          От: DISCOVERY Td5 лифт +2" броня лебедка джанти made by VROMOS

          Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
          ..........,мисля че има нещо сгрешено в концепцията на марката като цяло.На Класик-а с +2" задницата стои по същия начин,трябват и още 2" за да се изравни.
          Може би китовете, които ползвате са предвидени за монтаж на лебедка и ако нея я няма - немска овчарка. А 2-ката е по-дълга отзад с ~20-25 см. и лостовата система е малко по-друга.
          +1 за бронята - много е красива и балансирана.
          А за джека могат да се ползват шегелите.
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #6
            От: DISCOVERY Td5 лифт +2" броня лебедка джанти made by VROMOS

            Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
            Може би китовете, които ползвате са предвидени за монтаж на лебедка и ако нея я няма - немска овчарка.
            Не е от това - моите пружини са +70кг отпред и +200кг отзад, с лифт +50мм. Т.е. без лебедка и без товар трябва да седи точно както с лебедка и товар, ама нье. С подлогите всичко си дойде на място.

            А и този горе си има и лебедка, и броня, и пак клечи.

            Един от проблемите, чисто визуално, е че самата линия на водобрана по ръба на покрива е наклонена назад, спрямо останалите надлъжни линии по купето, което засилва впечатлението за приклекналост.
            Последно редактирано от stargazer; 24-01-12, 10:38.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #7
              От: DISCOVERY Td5 лифт +2" броня лебедка джанти made by VROMOS

              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
              Може би китовете, които ползвате са предвидени за монтаж на лебедка и ако нея я няма - немска овчарка. А 2-ката е по-дълга отзад с ~20-25 см. и лостовата система е малко по-друга.
              +1 за бронята - много е красива и балансирана.
              А за джека могат да се ползват шегелите.
              Верно,не се бях замислял.За лебедка е окачването.

              Коментар


              • #8
                От: DISCOVERY Td5 лифт +2" броня лебедка джанти made by VROMOS

                Ако бронята е хваната на рамата а не на купето ще стане беля като започне да се гъне. Много са близо според мен, Аз на два пъти го ядах това. Иначе изглежда много добре и прибрана. Супер е!
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                  Може би китовете, които ползвате са предвидени за монтаж на лебедка и ако нея я няма - немска овчарка. А 2-ката е по-дълга отзад с ~20-25 см. и лостовата система е малко по-друга....
                  Позата немска овчарка има ли общо с лифт кита (ако да, какъв е тоя лифт кит?...)? Според мен при едно добро окачване - не. На моята джипка в момента съм свалил лебедката. С и без лебедка стойката на автомобила е абсолютно еднаква (с лифт окачване съм).

                  Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                  Ако бронята е хваната на рамата а не на купето ще стане беля като започне да се гъне. Много са близо според мен, Аз на два пъти го ядах това. Иначе изглежда много добре и прибрана. Супер е!
                  М, не съм съгласен. Рамата при ЛР е твърда (както и при Г) и няма въобще такова демпфериране както при Тойота, Нисан, Уаз. Това се поема изцяло от окачването. Според мен няма проблем.

                  Коментар


                  • #10
                    От: DISCOVERY Td5 лифт +2" броня лебедка джанти made by VROMOS

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    Позата немска овчарка има ли общо с лифт кита (ако да, какъв е тоя лифт кит?...)? Според мен при едно добро окачване - не. На моята джипка в момента съм свалил лебедката. С и без лебедка стойката на автомобила е абсолютно еднаква (с лифт окачване съм).
                    Яро, специално при Д2, според мен "дефектът" е чисто визуален - първо заради линията, за която писах по-горе, второ, заради това, че арката на задния калник е не само по-къса, но и по-ниска от тази на предния. Мойто съм го мерил, преди да му сложа подложките - на ролетка не излиза нищо нередно, но като се дръпнеш на 10 метра и погледнеш... клечи. Подозирам, че сега като го орязах пък ще шръкне, но още не съм го изкарал от гаража.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #11
                      От: DISCOVERY Td5 лифт +2" броня лебедка джанти made by VROMOS

                      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                      3. Бронята кефи - правил ли си опит да сертифицираш "къстъм" броня (макар че ми се струва невероятно в БГ)?
                      Какво имаш в предвид да сертифицирам "къстъм" броня? Каква е идеята? Иначе не е проблем да се вземе сертификата, има определени условия които трябва да се спазят. Обаче после какво правим с този сертификат

                      Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
                      Бронята изглежда страхотно (само не виждам "дупки" за джека, нарочно ли е?)
                      Крика може да се слага под буферите за шегелите, може да се закача и на самите шегели.

                      Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                      Може би китовете, които ползвате са предвидени за монтаж на лебедка и ако нея я няма - немска овчарка.
                      Правилния кит ползваме при който е предвиден монтаж на лебедка и броня.

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Ако бронята е хваната на рамата а не на купето ще стане беля като започне да се гъне. Много са близо според мен, Аз на два пъти го ядах това. Иначе изглежда много добре и прибрана. Супер е!
                      Митак колата я направихме преди нова година,сега намерих време да пусна темата. От както сме я направили клиента я ползва всяка събота и неделя за лов. Миналата седмица се върна при мен за смяна та течностите по колата и я прегледахме обстойно дали някъде не е мръднало и не открихме проблем.

                      Коментар


                      • #12
                        От: DISCOVERY Td5 лифт +2" броня лебедка джанти made by VROMOS

                        Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                        Какво имаш в предвид да сертифицирам "къстъм" броня? Каква е идеята? Иначе не е проблем да се вземе сертификата, има определени условия които трябва да се спазят. Обаче после какво правим с този сертификат
                        Имам предвид бронята да стане "Legal for public road use" - европейски простотии... Не че наистина има много смисъл, при положение, че дори после да я прекараш през Технотест, никой не ти я вписва в талона...
                        Аз затова още мъдрувам какво да правя с моята.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #13
                          От: DISCOVERY Td5 лифт +2" броня лебедка джанти made by VROMOS

                          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                          Имам предвид бронята да стане "Legal for public road use" - европейски простотии... Не че наистина има много смисъл, при положение, че дори после да я прекараш през Технотест, никой не ти я вписва в талона...
                          Аз затова още мъдрувам какво да правя с моята.
                          В нашата родина още сме много далеч от тези изисквания и слава богу

                          Коментар


                          • #14
                            От: DISCOVERY Td5 лифт +2" броня лебедка джанти made by VROMOS

                            Чудесно е, че няма проблеми. Аз също обичам бронята да е максимално близо и затова веднъж боядисвах калници. С Диско две нямам никакъв опит.
                            Още веднъж поздравления за чудесната работа!
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #15
                              От: DISCOVERY Td5 лифт +2" броня лебедка джанти made by VROMOS

                              Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                              В нашата родина още сме много далеч от тези изисквания и слава богу
                              За съжаление май сме по-близко, отколкото ни се иска - изискванията си ги има и ако се спазва буквата не можем да си пипнем нищо по колите. Засега просто контрола е още през пръсти, но не се знае кога ще ни натиснат. При гърците също беше лабаво, ама май напоследък са се одзверили - поне такива работи се чуват. А аз мойто магаре го правя с идеята да обикалям с него и извън та(т)ковината, та въпросните изисквания ме касаят в по-голяма степен.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X